„Dostalo se nám spoustu pozitivních reakcí. Ledovou plochu si pochvalují nejen obyvatelé Prostějova, ale i vedení města, takže mobilní kluziště bude určitě i v příštím roce," přislíbila náměstkyně primátorky Ivana Hemerková s tím, že právě probíhá vyhodnocování ekonomických nákladů, které si mobilní kluziště vyžádalo.

Byli jste s historicky prvním mobilním kluzištěm v Prostějově spokojeni? Hlasujte v anketě pod článkem.

Bruslení v tělocviku

Největší nápor kluziště zažilo během prosince, kdy se na něm denně vystřídaly desítky až stovky lidí.

„Po zahájení provozu a kolem Vánoc bylo na ploše stále plno. V lednu ten zájem byl už nižší, velkou roli na tom mělo počasí, ale i přesycení trhu. Navíc když začalo mrznout, spousta lidí vyrazila bruslit na rybníky," doplnila Ivana Hemerková.

Její slova potvrzuje i náruživý bruslař z Prostějova, který sám několikrát mobilního kluziště využil.

„Zabruslil jsem si tam několikrát a pokaždé bylo plno. Určitě je to dobrý nápad. Ale jak začalo mrznout, vyrazil jsem raději na rybník, ten má přece jen úplně jiné kouzlo," uvedl Karel Vojáček z Prostějova.

Mobilní kluziště v Prostějově

Únava na kluzišti v Prostějově - 27. ledna 2016. Foto: DENÍK/Karel Rozehnal

S maximálním využitím kluziště je spokojena i samotná společnost Energo Choceň, která mobilní kluziště zajistila.

„Jsme moc rádi, že měli lidé takový zájem a bruslili ve velkém. Nejvíce nás těší zájem škol, které využívaly ledovou plochu v hodinách tělocviku. Vedení firmy se bylo do Prostějova podívat osobně a všichni jsme viděli, že se mobilní kluziště na náměstí stalo velmi populární záležitostí. Pokud bude město vypisovat zakázku i na další rok, určitě projevíme zájem o dalšspolupráci," řekl jednatel společnosti Energo Choceň,
s. r. o., Josef Svoboda.

Mobilní kluziště v Prostějově

Pohodička na kluzišti v Prostějově - 27. ledna 2016. Foto: DENÍK/Karel Rozehnal

Vychytávání much

Do příští sezony plánuje vedení města vychytat všechny mouchy, které se objevily s první instalací mobilního kluziště.

„Uvažujeme o tom, že bychom zahájili provoz ledové plochy o něco dříve, než tomu bylo v loňském roce, aby si ji lidé co nejvíce užili. Také budou následovat nějaké technické změny, co se týče půjčovny bruslí a úpravy ledové plochy," zmínila náměstkyně primátorky Ivana Hemerková a nezapomněla dodat, že si posvítí i na kvalitu ledu.

Ti, kteří si nestihnou do neděle zabruslit na mobilním kluzišti, mají ještě stále možnost navštívit zimní stadion, kde probíhá bruslení pro veřejnost.

„Já jsem na kluzišti stála jen při slavnostním otevření a pak už jsem to bohužel nestihla a bojím se, že to nezvládnu ani do neděle. A to jsem si schválně nechala nabrousit brusle, tak snad to vydrží do příštího roku," uzavřela s úsměvem náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.