„Podle odhadů nejvyšších představitelů České republiky a také epidemiologů to vypadá, že zpřísněná opatření se protáhnou s největší pravděpodobností až do Vánoc," komentuje náměstkyně primátora Milada Sokolová a pokračuje: "Nechceme tak riskovat plýtvání veřejnými finančními prostředky. Proto letos nebudeme objednávat kulturní program, ani stavět kluziště."

Nový park na jižním okraji Prostějova
Brecherovy, Ševčíkovy sady? Prostějovský park hledá jméno, takto teď vypadá

Strom ale na prostějovském náměstí svítit bude.

"S rozsvícením stromu a ozdobami na veřejném osvětlení počítáme," potvrzuje alespoň jednu pozitivní zprávu Milada Sokolová a doplňuje: "Věříme také, že děti z mateřských škol nazdobí na náměstí své malé stromky. Bohužel jich bude letos méně, protože starší děti z prvních stupňů základních škol jsou doma."

Prostějovští konšelé se také nevzdávají naděje, že přece jen nějaké stánky na náměstí budou.

"Stánky postavíme a budeme doufat, že výrobci a prodejci vánočních ozdob, keramiky a dalších řemeslných výrobků budou mít předvánoční prodej povolen," vyslovila naději Milada Sokolová.

Oficiální zahájení prostějovského vánočního jarmarku se má uskutečnit v pátek 27. listopadu, kdy se má rozsvěcet vánoční strom. "Bohužel ale bez doprovodného programu,“ uzavřela s lítostí v hlase Milada Sokolová. 

Ulice za nočního zakázu vycházení. Ilustrační foto
Pokálený výtah. Prohřešky při zákazu vycházení řeší hlavně s bezdomovoci