Za dobu svého působení šestičlenná kapela nacvičila přes dvě stě lidových i moderních písní. To nejlepší ze svého repertoáru představila na sobotním setkání bývalých i současných rodáků Víceměřic.

"Začátky nebyly jednoduché, ale všechno chce čas a trpělivost. Dřív jsme si vybírali lehčí písničky, teď si troufneme i na Karla Gotta. Trénujeme pravidelně dvakrát týdně a zkoušíme další hezké písničky,“ řekla pracovnice sociálních služeb ústavu Lenka Trněná s tím, že nacvičit se vším všudy jednu píseň trvá kapele zhruba měsíc.

Kluci z Víceměřic jsou známí nejen na Němčicku, ale i v celém regionu.

„Nejsme žádní amatéři. Jezdíme na různé společenské a zábavní akce. Naposledy jsme hráli na plumlovském zámku nebo v Ondraticích,“ poznamenala Trněná. Služebně nejmladším členem kapely je Zdeněk.

„Vždycky jsem chtěl hrát v kapele. Teď mám možnost, a tak se chci co nejrychleji zapojit. Zatím se rozkoukávám a zkouším, který hudební nástroj je pro mě ten pravý,“ prozradil Zdeněk. Ostatní klienti víceměřického ústavu předvedli na sobotním setkání místních rodáků své ručně pletené košíky.