V novodobější historii stojí za zmínku založení dobrovolného hasičského sboru v roce 1890, po němž následovalo založení dalších spolků jako čtenářský, svaz domkářů, malorolníků, hospodářská besídka s knihovnou, odbor charity, družina katolických zemědělců a velmi důležitá záložna. Elektřina byla zavedena do čile se rozvíjející obce v roce 1914.

Obec zle zasáhl i konec druhé světové války, kdy se v květnových dnech roku 1945 odehrávaly přímo v Klenovicích a okolí těžké boje.

Vzhledem k prosperujícímu zemědělství, byl život obce poznamenán i po roce 1948, kdy místní sedláci nechtěli vstupovat do zřízeného JZD.

Dominantní stavbou je kostel svatého Bartoloměje. "Kostel je zapsanou kulturní památkou, stejně tak je zapsanou památkou i místní fara. Dále jsou zapsanými památkami sochy svatého Jana Nepomuckého a svatého Floriána na návsi. Na Větřáku je to pískovcový kříž," vyjmenoval starosta Stanislav Cetkovský.

V současnosti jsou Klenovice na Hané moderní obcí s kompletní občanskou vybaveností. "Máme zde mateřskou a základní školu. Tři lékařské ordinace, pediatra, stomatologa i praktického lékaře. Dále tři hospody, obchod, pobočku České pošty a další služby. Protíná nás silnice druhé třídy spojující Prostějov s Kojetínem a Kroměříží," komentuje první muž obce s tím, že se se občanům v Klenovicích líbí a bydlet zde chtějí.

V obci mají občané k dispozici i nadstandardní sportovní areál. Sport má vůbec v Klenovicích dlouhodobě velkou tradici. Vždyť na místní škole sbíral své první vědomosti a dostával sportovní základy olympijský vítěz v desetiboji Robert Změlík. V sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století patřili klenovičtí mládežníci k naprosté fotbalové i atletické špičce na Prostějovsku, když dokázali konkurovat i městským výběrům.