„Svah bychom chtěli kompletně zasněžit nejpozději do Vánoc. Půjde to pomalu, ale o to lepší bude konečný výsledek. Pokud bude všechno tak, jak jsme si naplánovali, mělo by se lyžovat přes svátky i na Silvestra,“ slíbil starosta Kladek Josef Hofman.

Provozovatelé 450 metrů dlouhé sjezdovky s převýšením 85 metrů budou každý den sledovat počasí, na kterém jsou závislí. „Nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby nasněžilo. Abychom sjezdovku otevřeli, bude nám ale stačit, když se v nadcházejících dnech teploty udrží na mínus čtyřech stupních,“ dodal Hofman.
O víkendech budou zájemcům na sjezdovce v Kladkách k dispozici instruktoři lyžařské a snowboardové školy, o které je podle místních členů Sokola, kteří skiareál spravují, obrovský zájem. „Návštěvníci budou moci vyzkoušet také večerní lyžování za zvýhodněnou cenu dvě stě korun pro dospělé a sto padesát korun pro děti. Denní sazba bude přitom stejná jako v loňském roce. Dospělí zaplatí 250, děti 170 korun.

Provozovatelé kladeckého vleku jsou připraveni na nápor lyžařů, který, pokud se svah otevře, nastane už koncem tohoto týdne. „Kolem Štědrého dne i na Silvestra bývá kompletně zaplněná sjezdovka i místní zařízení s občerstvením. Máme tu dvě velké plochy k parkování, takže se k nám bez problémů dostane v těchto dnech každý,“ poznamenal starosta.

Přečtete si také:
V Kladkách se už začalo lyžovat