Klimatické podmínky podpořené zasněžováním umožnily rozjetí vleků už ke konci roku. Přírodního sněhu je však zatím podle Jiřího Křečka, místního předsedy Sokola provozujícího areál, málo.

„Přírodního sněhu je do pěti centimetrů, podmínky pro lyžování jsou ale jakž takž dobré. Ke konci minulého týdne se navíc hodně zlepšily, trochu jsme také dosněžovali," uvádí ke stavu sněhu v Kladkách.

Jiří Křeček si zatím podle svých slov nestěžuje ani na zájem lyžařů. „Například přes svátky byl výborný, lyžuje se teď bez front. Stejně takový je zde i kolektiv. Lidé zde byli v práci i během Silvestra či Nového roku, aby se zde mohlo lyžovat. Jen je škoda, že se nepodařilo zprovoznit vleky přes celé svátky," poznamenává s tím, že před dvěma lety se v Kladkách začalo lyžovat dříve.

LYŽAŘSKÝ AREÁL KLADKY - INFORMAČNÍ WEB

Aktuálně je na sjezdovce dvacet centimetrů sněhu a to i přesto, že už areál zažil oblevu s deštěm. Ta však podle Českého hydrometeorolo­gického úřadu (ČHMÚ) čeká severní část Prostějovska znova.

„Během pondělí ještě zasněží, ale úterý přinese do oblasti mnohem méně srážek. V následujících dnech se pak bude opět oteplovat," říká Zbyněk Návrat o tom, co mohou provozovatelé vleků v Kladkách čekat.

Zde zatím fungují tři vleky, z toho jeden pro začátečníky, a také prostor pro snowboardisty či půjčovna lyží. Areál také nabízí večerní lyžování s osvětlením od pěti do devíti hodin a to ve středu, v pátek a v sobotu. V případě napadnutí sněhu pak Sokol plánuje upravit běžeckou stopu směrem k Otročkovu a také do Konice.