Mluvčí Saller Group Jan Rödlling v červnu letošního roku informoval, že KFC otevře později než všechny ostatní prodejny a o termínu jeho otevření dá společnost vědět.

V červenci se otevřel Kaufland, Jysk i další obchody. KFC se ale dodnes neotevřelo a termín?

„Teď už je to na společnosti provozující KFC. Měli by dělat vnitřní prostory. My nevíme, kdy otevřou," zmínil se minulý týden v úterý Jan Rödlling.

Zdá se ale, že o termínu otevření nemá ponětí ani vedení nadnárodní společnosti AmRest, která provozuj síť KFC ve střední a východní Evropě.

Během října prostějovská pobočka sítě restaurací KFC, které najdeme více než ve sto zemích světa, nabízela práci brigádníkům.

Kdy tedy Prostějované budou moci konečně ochutnat vybrané kousky kuřete?

Přehazovaná horkého bramboru

„Bližší detaily nemohu poskytnout, původně se říkalo, že by se provozovna KFC v Prostějově mohla otevřít do konce listopadu, já to ale nevím, zavolejte raději mluvčí AmRestu," vyjádřil se manažer prostějovského KFC Milan Varhalík.

Tak jako je pečlivě ukrytá originální receptura Colonela Harlanda Sanderse na kuře obalené ve směsi jedenácti bylin a koření v trezoru v americkém městě Louisville, si zřejmě vedení českého KFC střeží termín otevření prostějovského fastfoodu.

„Datum otevření není zatím známo, proto nebudeme poskytovat žádné detailní informace o restauraci, ani její velikosti a pracovnících," vyjádřila se mluvčí českého KFC Karolína Alaxinová s tím, že informace poskytne za dva až tři týdny.

Kde se tedy stal zádrhel, a proč prostějovské KFC zůstává stále zavřené?