Na Prostějovsku je jich hned několik a část už otevřela své brány. Například Žralok na břehu Podhradského rybníka v Plumlově láká návštěvníky už nyní. A slibuje lepší pobyt jak těm, kteří pouze přijdou něco zakousnout, tak i ubytovaným hostům.

"Hlavní novinkou jsou nové sprchy a také rozšířené posezení. Nově také máme na letošek v chodu velkokapacitní kuchyni," prozradil správce kempu Petr Piňos.

Osazenstvo tohoto zařízení však pro návštěvníky připravilo i několik aktivit.

"Najdou u nás později velkokapacitní trampolíny, také chceme rozšířit loděnici. Nově pak budeme mít v květnu nový festival," prozradil dále.

Řízky i pevnost Boyard

Žralok je už svými akcemi, kterých jsou každoročně desítky, známý.

Na festival řízků, hudební představení i Pohádkový les pořádaný Spolkem plumlovských nadšenců chodí tisíce lidí. V kempu se také každoročně koná festival Keltská noc.

První akce pak mají za sebou v Baldovci. Sem zatím zvali hlavně milovníky jídla, třeba na italské speciality. Hosté si však mohou dopřát i novinek.

"Chystáme nové venkovní posezení, rozšiřujeme také prostor pro grilování," prozradil za kemp Lukáš Ovečka.

Kromě ubytování, stravování i pěkného okolí láká kemp v Baldovci také na wellness.

Rád by se však prezentoval i akcemi. "Loni jsme trochu oprášili pevnost Boyard, kterou jsme uspořádali třikrát. Letos se na ni opět chystáme," uvedl.

Nové chatky

Novinky se pak nevyhnuly ani autokempu Přehrada v Mostkovicích. Zařízení v majetku obce muselo také reagovat na loňskou červnovou průtrž mračen. Ta na Prostějovsku zatopila domy, polámala stromy a způsobila desítky výjezdů hasičů.

"Popadalo nám pár stromů, další jsme v důsledku museli porazit," uvedl starosta Mostkovic Jaroslav Peška.

V kempu však také došlo dle jeho slov k pozitivním změnám.

"Udělali jsme novou výsadbu. Také jsme nechali zbourat staré chatky pro dvě osoby. Ještě pro letošní rok místo nich vznikne šest větších, hlavně však zcela nových," uvedl Jaroslav Peška.

Důležité však bude, zda se kemp podaří naplnit, což bude záviset i na čistotě vody v Plumlovské přehradě. Ta totiž loni během srpna byla označena hygieniky za zdraví škodlivou.