V zimě se nespalo. "Dodělali jsme krásné dětské hřiště včetně lanovky. Hřiště je určeno pro děti od tří do devíti let. Dokončili jsme druhou etapu zakanalizování kempu. Budeme konečně napojeni na obecní kanalizaci, čímž nám odpadne několikanásobné týdenní vyvážení žumpy," představuje novinky správce.

Start sezony provoní smažené řízky. "Oficiálně otevíráme na velikonoční pátek. V sobotu plánujeme řízkové odpoledne a k dobré chuti zahraje kytarový mág Jan Hans Jiříček," zve Piňos na velikonoční víkend.

Německý dobrodruh Michael Rinderle se svým oslem křižuje republiku. Míří až na Dálný východ. 4.10. 2021
VIDEO: S oslem Vaillantem putuje republikou přes Žralok až do Íránu

Léto plné akcí

Po dvou letech omezeného provozu se k Podhradskému rybníku vrací koncerty a festivaly.

"Máme toho opravdu hodně. První velkou akcí je v sobotu 30. dubna Slet čarodějnic pořádaný Spolkem Plumlovských nadšenců. Vystoupí kapely Wohnout, Harlej nebo Maxim Turbulenc. Dále máme tradiční auto a moto srazy, začneme v květnu Help Tuning Cupem a budou škodovky, trabanty, kamiony nebo motocykly Triumph. Samozřejmě nebudou chybět i vozidla bývalého socialistického bloku," nabízí ochutnávku bohaté letní nabídky šéf Žraloka.

Prostějovská posádka dračích lodí Rebelky oficiálně ukončila sezónu uzamčením Podhradského rybníka. 30.9. 2021
Rebelky zamkly Podhraďák a chválily Žraloka. "Moc příjemný azyl"

Přehrady Fest láká na hvězdy

Prestižní festival bude mít premiéru. "Absolutní novinkou v našem portfoliu je zařazení mezi čtyři destinace v republice, kde se bude konat Přehrady Fest. Jedná se o rodinný hudební festival s takovými hvězdami jako Pokáč, Mirai, Voxel nebo Jelen," představuje Piňos s tím, že o vstupenky na druhý červencový víkend je enormní zájem. "Organizátoři si na základě zájmu o lístky zablokovali termín už i na příští rok," usmívá se kempař.

Plumlovský kemp Žralok. Ilustrační foto
Přehrady Fest míří do Plumlova. Vystoupí i Mirai, Jelen či Pokáč

Keltové se dostaví po dvou letech

"Vinou covidu se mezinárodní festival Keltská noc nemohl konat. Letos tedy bude 19. ročník, který se už prezentoval v roce 2020," říká k třetímu červencovému víkendu správce.

Vedle výše zmíněných akcí, se ve Žraloku uskuteční spousta dalších. Prakticky každý víkend, se pod plumlovským zámkem bude něco dít. "Drtivou většinu akcí už máme potvrzených, jednáme ještě o termínu horkovzdušných balónů. Myslím, že se opět máme na co těšit," uzavírá Petr Piňos.

Správce plumlovského kempu Žralok Petr Piňos
Snad se dožiju nových chatek, říká s úsměvem správce Žraloka

POHLEDEM STAROSTKY
"Žralok je v majetku města a má velké využití i pro místní občany. Mohou se tam pořádat akce jak pro Plumlovské, tak i pro turisty. Každoročně do kempu investujeme, výrazně nám pomáhá i Olomoucký kraj. Loni jsme tam udělali kanalizaci a pro letošní sezónu budou mít děti nové dětské hřiště. V posledních letech už nám kemp i nějaké peníze generuje. Na kanalizaci se například i finančně podílel. Za to, že už má kemp nějaký hospodářský výsledek jsem opravdu ráda."

Starostka Plumlova Gabriela Jančíková
Kanalizace v Hamrech? Hotovo by mělo být na podzim, říká plumlovská starostka