"Udělali jsme hlavní tratě mezi chatkami, včetně přečerpávačky, která bude napojená na obecní kanalizaci. Usadili jsme i rozvody vody," informoval správce kempu Petr Piňos a dodal: "Chatky budou mít vlastní sociální zázemí - sprchový kout, toaletu a umyvadlo."

Modernizace kuchyňky

"Společná kuchyňka prochází rekonstrukcí. Bude do ní instalován nový sporák a odkládací pulty," popisuje dále šéf kempu a pokračuje: "Nově budeme mít také parkovací místa pro tělesně postižené."

Děti se vyřádí

K dispozici budou mít lanovku a časem i nové hřiště. "Počítáme s tím, že lanovku instalujeme v délce čtyřiceti metrů. Povede podél stávající trampolíny. Něco na způsob Pomy, třicet centimetrů nad zemí," láká malé návštěvníky Petr Piňos a dodává: "Hřiště bude vybaveno skluzavkami, domečky a průlezkami. Hned vedle pak bude k dispozici i přebalovací místnost ro maminky s kojenci. Také s napojením na vodovod. Město Plumlov jako provozovatel kempu má na tyto investice a projekty zažádáno o dotace na Olomouckém kraji."

Velké plány ohrožuje nejistota

"Nevím kdy a za jakých podmínek se otevře. Snažíme se využít tohoto hluchého koronavirového období ke zvelebování kempu," uzavírá správce, jenž už kroutí ve Žraloku desátou sezónu.

Oficiální zahájení sezóny plánují v plumlovském kempu v pátek 9. dubna.