Osmnáctý ročník open air festivalu Keltská noc je u konce. Mezi ty úplně největší hvězdy patřila Sharon Shannon, světově proslulá hudebnice z Irska. Vůbec poprvé mohli návštěvníci festivalu Sharon vidět v České republice.

Festival zaměřený hlavně na keltskou hudbu a kulturu začal už v kempu Žralok pátek odpoledne. Páteční den na festivalu vystoupil třeba Tomáš Somr, nebo Radim Zenkl a Europick.

Další novinkou byla kapela Cisal Pipers, která přijela z Itálie. Z Polska na Keltskou noc zavítali Carrantuohill a z USA Radim Zenkl.

Koncert Mirai na prostějovském náměstí
VIDEO: Mirai zaplnili prostějovské náměstí a fanynky šílely


Mimo hudbu byly pro diváky připravené irské tance i jejich výuka v podání Démáirt. V pátek o půlnoci byla ohňová show a k vidění byly i keltské boje.

„Letos je festival výjimečný, dovršil plnoletosti. Kromě hudebních stálic je program obohacen i o nové umělce světové proslulosti. Máme radost, že přijala pozvání i Sharon Shannon, která patří k nejlepším interpretům irské hudby na této planetě. Ačkoli byl pátek a pršelo, dorazilo opravdu hodně lidí, za což jsem vděčný,“ uvedl pro Deník pořadatel Tomáš Somr.

Kromě hudby měl festival i spoustu jídla. Letos bylo opravdu na výběr. „Snažili jsme se vyjít vstříc všem návštěvníkům a pro tento rok tu bylo více stánků i s jídlem zdravějším,“ dodal Tomáš.

Návštěvníci byli i přes deštivou sobotu nadšení. Někteří sem jezdí pravidelně.

„Byl jsem zde pětkrát po sobě, ale musel jsem si dát pauzu, protože je to každý rok docela podobné. Hudba zní zkrátka stejně. Bydlím kousíček, ale letos jsem si vzal i stan a chtěl jsem si pořádně zase připomenout a užít tuhle keltskou atmosféru,“ uvedl návštěvník Miroslav Strouhal.

Program byl po celé dva dny bohatý. Každý si jistě vybral to, co ho baví. V náplni byly workshopy. Kdo chtěl, mohl se naučit základy kytarové hry v ladění DADGAD, vyráběly se bubny a kožená obuv a hrálo se na starověké flétny a dudy.

Plumlovská přehrada. Ilustrační foto
Voda v přehradě je OK, zní verdikt hygieniků. A chválí si ji i plavci