Společnost založila před dvěma lety Zlata Mádrová.

„Část areálu máme pronajatou od zdejšího zemědělského družstva Vrbátky. Momentálně obhospodařujeme 20 ha plochy, na které pěstujeme především krmení pro naše krávy. Zaměřujeme se na chov červeného strakatého plemene ČESTR, chov dojnic, odchov telat a jalovic, býky prodáváme dál," řekla při prohlídce majitelka farmy.

„Kromě toho také zpracováváme denně do 500 litrů mléka v naší minimlékárně."

Ve Štětovicích vyrábějí zakysané mléčné produkty jako kefír, acidofilní mléko, bílé i ochucené jogurty, sýry, tvarohové dezerty, tvaroh, žervé, pudink syrovátku, smetanu, ricottu i kozí sýry.

„Naše produkty ochucujeme výhradně českými ochucovadly, jen na určité typy sýrů používáme italská rajčátka. U tvarohových dezertů se snažíme o netradiční příchutě, a tak si je lidé mohou koupit třeba s mákem a povidly, s medem nebo oříšky, případně oblíbenou čokoládou," vypočítávala Zlata Mádrová.

„A musím zodpovědně říci, že kefír, jaký vyrábíme u nás, nemá nikdo. Občas jej někomu doporučím třeba jako lék na žaludek a lidé jsou nadšení, protože jim náš kefír opravdu pomáhá, a z toho mám velkou radost," dodala.

„Pravděpodobně je to také tím, že naše výrobky zpracováváme šetrnou pasterizací, nehomogenizujeme je, tedy netříštíme jejich mléčnou bílkovinu, abychom tak prodloužili jejich trvanlivost," vysvětlovala.

Plánují agroturistiku a penzion

Na farmě chovají 70 kusů skotu a stejný počet jalovic, telat dnes mají dvacet pět. Využívají zde robotické dojení, které pracuje nepřetržitě 24 hodin denně. A funguje tady také mlékomat.

„Jsem ráda, že jsme ho zavedli, protože chceme, aby lidé měli stále čerstvé mléko. Naše náklady na provoz jsou minimální, protože mléko nikam nepřevážíme. To, co zbude, si odveze pro svou potřebu další zpracovatel," řekla Zlata Mádrová, která by chtěla provoz farmy ještě rozšířit o agroturistiku a penzion, záleží jí také na propagaci zemědělství jako tradičního oboru na Hané.

„Už dnes tady ve spolupráci s obcí Vrbátky připravujeme různé vzdělávací akce nejen pro školy," doplnila.

Předkové Zlaty Mádrové byli všichni zemědělci a možná i proto ji rodiče zrazovali od tohoto typu studia, protože podle jejích slov věděli, co to obnáší. Dnes jí naopak kromě dalších dvou zaměstnanců na farmě pomáhají.

Marcela Žůrková