Po jejich uvedení do provozu by měly zobrazovat nejbližší spoje a také jejich případná zpoždění.

Po čtyřech měsících je však záměr na samotném začátku.

„Zatím není hotov ani návrh. Záležet bude také na dotačních titulech, proto nechceme o termínu vůbec spekulovat," uvedla mediální referentka Anna Kajlíková.

Narazila tak na skutečnost, že magistrát zvažoval zažádání o dotaci. Konkrétně ji na projekt v hodnotě dvanácti milionů mohlo poskytnout Ministerstvo pro místní rozvoj. ´

„Projekt budeme řešit v rámci tří etap. V první etapě budou modernizovány označníky na hlavních trasách, další dvě etapy budou řešit osazení inteligentními označníky zbývajících zastávek ve městě," řekl k záměru magistrátu náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Nový systém, který by se díky displejům měl objevit postupně na více než padesátce zastávek ve městě, se však nedotkne pouze cestujících.

Týká se samozřejmě také dopravců, jejichž autobusy budou muset být na systém napojené. Což některé nejsou. Ohledně průběhu projektu pak mají spíše kusé informace.

„Pokud vím, tak se pracuje na projektu. O tom, kdy by mohlo být hotovo nemám tušení," sdělil ředitel autobusové divize firmy FTL Jiří Hloch.