„Minimální kupní cena pozemku a budov činí dva milionu čtyři sta tisíc korun. Podmíkou je splatnost před podpisem kupní smlouvy,“ informuje na úřední desce Pavel Sršeň, vedoucí majetkového odboru města Brna.

Zájemci o areál “Mládí“ mají svoje nabídky předložit nejpozději do poledne 13. dubna 2012, kauce činí 200 tisíc korun. Prohlídka nemovitostí se koná 27. března v deset hodin. „V odůvodněných případech lze dohodnout jiný termín,“ vzkázal Sršeň.

Jak dopadl areál pod hrází?

Brno je za poslední rok již několikátým subjektem, který se zbavuje svého střediska u plumlovské přehrady. Loni v dubnu rada Olomouckého kraje doporučila zastupitelům schválit prodej svého školícího areálu (bývalého pionýrského tábora) pod hrází.

„Středisko měli získat manželé Sedláčkovi za tři miliony korun,“ připomněl Tomáš Bartoň, vedoucí oddělení správy majetku Olomouckého kraje. Areál je však podle aktuálních údajů nabízených katastrem nemovitostí nadále v majetku kraje.

Koupit můžete i Zlechov

Na prodej je také bývalý hotel Zlechov rozpadající se na břehu nádrže. Jeho vlastníkem je Jindřich Skácel z Prostějova. Ten před nedávnem koupil „Čubernici“. Jde o rekreační areál, který zkrachovalý Oděvní podnik prodal v rámci konkurzu.

Znalci „Čubernici“ rozkládající se na ploše asi půl druhého hektaru ocenili na 1,8 milionu korun. Skácel prohlásil, že jim areál poslouží pro rodinnou rekreaci. „Plánujeme velkou rodinu a Čubernice by měla sloužit právě rodinné rekreaci,“ nechal se slyšet.

Tři roky bez vody udělaly své

Plumlovská přehrada je nyní kvůli probíhající revitalizaci třetím rokem bez vody. Povodí Moravy plánuje nádrž napustit příští rok na jaře.

„Revitalizaci nádrže dokončíme v roce dva tisíce třináct,“ potvrdila Veronika Slámová, tisková mluvčí státního podniku Povodí Moravy. Nádrž napustí vody z jarního tání.

„Chceme, aby se hned v létě v přehradě koupali lidé,“ podotkla Slámová. Plán Povodí ovšem vyjde jen za ideálních podmínek.

„Pokud bude nádrž bez vody zhruba deset let, stane se z okolí přehrady mrtvá zóna,“ prohlásil Radek Kocourek, provozovatel občerstvení Na špici a na Pláži u Vrbiček.

Miloš Láznička, provozovatel bistra a tanečního parketu na pláži u Valáška, se s obavami ptá, kdo koupí opuštěné nemovitosti, když budou kvůli prázdné nádrži bezcenné.