Léto ve znamení souboje aquaparků? Prostějov letos prvně táhne do boje s tepelnými čerpadly ohřívajícími vodu, Olomouc za pár dnů otevírá moderní centrum vodních radovánek za téměř půl miliardy, Vyškov sází na modernizovanou restauraci a nové, nafukovací atrakce pro děti.

Kam se Prostějované vypraví, to se ukáže nejspíš již v červnu. Tento měsíc mají totiž teploty stoupat nad průměr a deště má být naopak méně.

„Obavy, že by Prostějované do našeho aquaparku přestali chodit kvůli otevření toho olomouckého, které se chystá na prvního června, nemáme. My nabízíme venkovní atrakce, zatímco v Olomouci se soustředili hlavně na kryté zázemí,“ uvedl prostějovský místostarosta Pavel Drmola.

Olomoucký aquapark je nejmodernější, ale také nejdražší

Řada lidí, se podle svých slov chystá do Olomouce alespoň podívat.

„Pojedu tam, abych pak oba areály mohl srovnat. Jisté ale je, že mi v tom olomouckém vadí dražší vstupné, než jaké platím v Prostějově,“ řekl třeba pětadvacetiletý Martin z Držovic.

Za vstup do prostějovského aquaparku totiž platí osmdesát korun, venkovní atrakce toho olomouckého ho přijdou na sto padesát a lístek do celého areálu tohoto nového centra jej přijde na tři sta padesát korun.

„Jde o základní taxu vstupného, které platí pro jednoho dospělého na celý den. Cena je srovnatelná se všemi podobnými areály v republice. Chci zdůraznit, že návštěvníkům nabídneme řadu slev a také rodinné vstupné,“ poznamenal k tomu olomoucký mluvčí Ivan Rašťák.

Dodal, že s prostějovským aquaparkem nelze olomoucké centrum svým rozsahem a nabídkou atrakcí srovnávat.

Venkovní areál otevřouve Vyškově29. května

„Podobný areál, jaký již brzy otevřeme, slouží už delší dobu třeba ve Vyškově,“ přirovnal.

Co chystají pro letošní sezónu v tomto, řadou Prostějovanů oblíbeném stánku všech vodomilů?

„Rekonstruujeme restauraci, děti se mohou o prázdninách těšit na nafukovací hrad a skluzavku. Venkovní areál otevřeme devětadvacátého května,“ řekl David Olejníček, jednatel společnosti.