Josef Augustin, KSČM

Jako nejlepší volba na primátora mi připadá Miroslav Pišťák. S komunální politikou má dlouholeté zkušenosti, má přehled o tom, co občané potřebují a nezadlužil město. Pod jeho vedením byla za uplynulé čtyři roky zrealizována převážná většina významných investičních akcí. Realizace některých plánovaných investičních akcí však přechází do tohoto volebního období."

Miroslav Pišťák, ČSSD

Pro obsazení postu bych sáhl k ženám, jmenovitě k doktorce Aleně Raškové. Je to chytrá, odborně zdatná a schopná žena.

Alena Rašková, ČSSD

Za mě jednoznačně Miroslav Pišťák. Primátorem musí být osobnost a to on je. Navíc je v klidu při rozhodování, nevzteká se a neztrácí hlavu. Nejdříve nad problémy přemýšlí a až potom jedná.

Jan Navrátil, Změna pro Prostějov

Mou favoritkou je Hana Naiclerová. Je to podle mě člověk, který by mohl spojovat jednotlivé radní. Na druhou stranu to není kovaný politik s velkým množstvím vazeb.

Ivana Hemerková, Pévéčko

Respektuji výsledky voleb a podporuji tak na post primátora Miroslava Pišťáka. Budeme ale vyčkávat, jak dopadnou povolební vyjednávání.

Milada Sokolová, ODS

Ráda bych jako primátora viděla svého spolustraníka Tomáše Blumensteina, ale při výsledku voleb je to nereálné. Podporuji proto současného primátora Miroslava Pišťáka. On a jeho strana má s vedením města nejvíce zkušeností. Navíc víme, co od něj čekat.

Hana Naiclerová, ANO

K primátorovi bych se nevyjadřovala, bude předmětem jednání. Rozhodně bych někoho nevybrala pocitově.

Jiří Pospíšil, Pévéčko

Každá strana, či uskupení postavily do čela své kandidátky svého favorita na primátora. Po volbách je to otázka rozložení politických sil a vyjednávání.

ČTĚTE TAKÉ

ČSSD, ANO, Pévéčko. Povolební vyjednání v Prostějově se rozjelo

Prohlédněte si 35 nových zastupitelů Prostějova. Tady jsou