V supermarketu Albert v Anglické ulici budou zákazníci zakupovat pouze do konce května. Od prvního června tato prostějovská prodejna skončí. Patří k patnácti supermarketům, které společnost Ahold uzavře v první vlně po celé republice. Dalších šest obchodů přestane fungovat v červenci, přičemž v různých městech ukončí provoz celkem jedenadvacet supermarketů.

Co bude s prostějovským objektem po jeho uzavření, to ještě není zcela jasné. Zřejmě bude na prodej.

„Tam, kde jsme nájemcem, vrátíme prostory pronajímateli. V případech, kdy je objekt náš, zvažujeme možnost nabídky na realitním trhu, to znamená odprodej,“ informoval Petr Chadraba ze společnosti Ahold.

Nemovitostipatří Aholdu

Podle informací z katastru nemovitostí patří budova i pozemek v Anglické ulici společnosti Ahold. Je tedy pravděpodobné, že se mezi nabídkou nemovitostí v Prostějově objeví brzy i tento supermarket.

Otázkou zůstává, zda je možné takový objekt vůbec prodat, zvláště když je na něj i na parcelu omezeno vlastnické právo nařízením exekuce.

„Samozřejmě, že bychom takový objekt do nabídky vzali, ale jeho prodejností si jistý nejsem,“ komentoval situaci například Vladimír Šťastný, jednatel společnosti AZ reality v Prostějově.

Budova by se v případě prodeje hodila spíše na jiné účely

Poněkud optimističtější situace by byla, pokud by případný kupec chtěl objekt využít jinak než dosud.

„Zájemcem o koupi by nemusel být zrovna potravinový řetězec. Nabízí se možnost prodeje jiného sortimentu, nebo třeba využití budovy jako skladu. Myslím, že i v dnešní době je každá nemovitost prodejná. Pokud je ovšem v dobrém stavu a její cena odpovídá poměrům na trhu,“ připojil svůj názor Daniel Říman, ředitel Sting Commerce, specializovaného oddělení komerčních nemovitostí realitní kanceláře Sting.

Vyhlídky, že market nezůstane opuštěný a nestane se tak prvním nevkusným pomníkem tohoto druhu podnikání v Prostějově, tedy jsou.

Paradoxem je, že v těsném sousedství otevřel tento týden svůj supermarket řetězec Lidl. Vedení společnosti své investici zatím věří.

SOUVISEJÍCÍ:Lidl otevírá, Albert končí