„Můžu potvrdit, že jsme městu zaslali nabídku. Co v ní bylo, k tomu nebudu poskytovat bližší informace, protože je zatím vše ve vývoji," sdělil předseda představenstva firmy Astria Group Ondřej Batta.

Také náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil uvedl, že magistrát nabídku obdržel.

„Můžu potvrdit, že jsme dostali v prosinci nabídku na odkup pozemků. Ta půjde do rady, musí se ale ještě vyřešit problémy s pozemky kolem silnice a vlečky. Jsou zde určité nejasnosti kolem jejich vlastnictví," říká Jiří Pospíšil.

Kdy nabídku společnosti bude rada města posuzovat však zatím nedokázal říct.

„Na té následující to podle mě nebude. Rozhodně ale ne do doby, než budeme mít relevantní informace," uvádí.

Rovnou investorovi

Firma Astria Group přitom zatím zvažuje i možnost, že by prostory nabídla rovnou investorovi.

„Takovou možnost samozřejmě zvažujeme. Budou další jednání s městem i případnými zájemci z řad investorů. Například ohledně ceny," vyjádřil se Ondřej Batta.

K tomu, co by s pozemky pod bývalým oděvním gigantem mělo stát, se vyjádřil také Jiří Pospíšil.

„Ideální by bylo, kdyby si aktuální vlastník našel investora a pozemky prodal," vyjadřuje se náměstek, který má na starosti hospodaření s majetkem města.

Ve hře je tchaiwanská společnost HTC

Prostějov by zároveň už mohl znát výrobce, který by na pozemcích mohl začít stavět. Je jím tchaiwanská společnost HTC, která produkuje mobilní telefony. Na konci minulého týdne Deník informoval o záměru firmy postavit na Moravě servisní středisko s pracovním místem pro dvanáct set lidí. Jedním z míst, kde by mohlo vyrůst, je právě i pozemek po oděvním podniku.

„V kraji je asi třicítka míst téměř okamžitě připravená k využití. Jde například o areál bývalého OP Prostějov či Moravských železáren v Olomouci, kde je ovšem nutné vyřešit napojení na dálnici," řekl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.