V roce 2006 zahájil svou poslaneckou kariéru. V prvním volebním období patřil mezi aktivnější poslance, zúčastnil se celkem pětaosmdesáti procent hlasování. Při svém prvním vystoupení před sněmovnou navrhl, aby stát přispěl necelými sedmi miliony základní škole v Pasekách a třinácti miliony na dostavbu sportovního areálu v Osvětimanech. Ve většině ze zhruba padesátky vystoupení, které měl za šest let poslanecké praxe se věnoval buď referencím o projednávaných zákonech nebo technickým záležitostem, jako bylo zařazení bodů programu či lhůty k projednávání jednotlivých záležitostí.

Podal jednu interpelaci ohledně zákona o zaměstnaneckých benefitech, kdy se stavěl proti zvýhodňování skupiny občanů.

Za dva roky svého působení ve druhém volebním období se zúčastnil sedmdesáti procent hlasování. Ze tří poslanců za Prostějovsko měl tak nejnižší účast.

Ve sněmovně se stal členem rozpočtového výboru a výboru pro životní prostředí. Je také členem podvýboru pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství, chovatelství a rozvoj venkova.

Jako volební téma pro své druhé poslanecké období si vybral revitalizaci plumlovské přehrady. Voličům v roce 2010 sliboval dokončení prací v řádu měsíců. V roce 2011 hovořil o napouštění v březnu příštího roku. Koncem roku 2012 hovoří o napouštění v březnu příštího roku.

Kromě politické kariéry je Fiala také členem správní rady obecně prospěšné společnosti Gaudeamus, která má za cíl podporovat Gymnázium Jiřího Wolkera a jeho studenty. Ve správní radě spolu s ním zasedá například jeho přítel, ředitel gymnázia Michael Šmucr či prostějovský městský zastupitel advokát Josef Augustin.

Radim Fiala je také statutárním zástupcem společnosti Lifragin, která se podle živnostenského rejstříku zabývá výrobou chemických látek, vláken a přípravků či kosmetických prostředků. (pam)

SOUVISEJÍCÍ

Radim Fiala řádně zamíchal kartami celostátní politiky

Prostějovský poslanec Radim Fiala opustil ODS

Fiala by měl ODS pomoci, ne utíkat, reaguje šéf regionu Knobloch