„Miss Haná 2015 je soutěží krásy těla i ducha a její finále odstartuje v neděli od 14 hodin v pavilonu A na Výstavišti Flora," sdělil mluvčí výstaviště Adam Fritscher.

Porota základního kola této soutěže vybírala z mnoha soutěžících.

„Do uzávěrky, která připadla na 16. ledna, se přihlásilo několik desítek dívek z různých koutů České republiky," uvedla Hana Smolíková, ředitelka agentury Styl, která soutěž vyhlašuje.

Do semifinálového kola postoupilo jednadvacet dívek, které o postup do finále bojovaly v sobotu 31. ledna, v Pohybovém studiu Flex-fitness v Olomouci.

Porotci pak vybrali finálovou desítku dívek a dvě náhradnice.

Finalistky současně nafotily své prezentační fotky a nahrály vizitky do rádia. Fotografie a také vizitky mohou zájemci najít na webu Miss Haná 2015.

„Více než polovina semifinalistek už má zkušenosti z modelingu a fotomodelingu, jsou mezi nimi také finalistky různých soutěží krásy, například Miss Léto, Miss Chame, Miss OK či například Pretty Woman," prozradila Hana Smolíková.

Miss sympatie z webu

Finálová show se chystá jako vyvrcholení závěru výstavy Tourism Expo. Dívky budou soutěžit ve čtyřech disciplínách, čeká je rozhovor s moderátorem, promenáda v plavkách, volná disciplína, při které představí své koníčky a záliby, a na závěr oblíbená módní přehlídka.

„Finalistky se v rozhovoru představí v nové kolekci šatů nazvané Pastels návrhářky Marty Musilové. Tato kolekce byla vytvořena cíleně pro finalistky soutěže Miss Haná 2015 a každý kus je originál. Jednou z disciplín je i módní přehlídka večerních šatů olomouckého svatebního studia L´amoure," doplnila ředitelka soutěže s tím, že o styling soutěžících se postará tým z kadeřnického studia olomouckého salonu Vera Icon hair majitelky Veroniky Drnovské.

„Na závěr finále vyhlásí porota pod vedením ředitele Výstaviště Flora Jiřího Uhlíře vítězky – miss Haná 2015, první a druhou vicemiss Haná 2015, dále pak miss Sympatie Haná 2015, kterou zvolí přítomní diváci, a miss Hlas Haná 2015, pro kterou mohou lidé hlasovat na webu www.misshana.cz," doplnila Hana Smolíková.

Zábava i gymnastika 

Ve finálové porotě zasedne miss ČR 2004 Jana Doleželová, I. vicemiss Miss Princess of the World 2014 Monika Vaculíková, muž roku 2012 Robert Anderle, zpěvák Martin Šeps a také vedoucí multimediálního oddělení Deníků střední a východní Moravy Jan Lakomý nebo módní návrhářka a stylistka Marta Musilová.

Kromě zajímavých rozhovorů s osobnostmi zhlédnou diváci i gymnasticko–akrobatické vystoupení dětského dua Dan a Domka, kadeřnickou show
a zpívat bude i populární hudebník Martin Šeps.

Tradiční soutěž vyhlašuje Modelingová a produkční agentura STYL ve spolupráci s akciovou společností Výstaviště Flora Olomouc za mediální podpory regionálního Deníku a Radia Haná, portálu www.job4models.cz a portálu www.Bulvar24.cz.

Finalistky Miss Haná 2015

1. Veronika Jašková, 26 let, Brno

1. Veronika Jašková, 26 let, Brno

2. Dominika Prchalová, 20 let, Brno

2. Dominika Prchalová, 20 let, Brno

3. Aneta Karasová, 20 let, Uničov

3. Aneta Karasová, 20 let, Uničov

4. Pavlína Ryšková, 19 let, Prostějov

4. Pavlína Ryšková, 19 let, Prostějov

5. Simona Grygarová, 18 let, Šternberk

5. Simona Grygarová, 18 let, Šternberk

6. Kristýna Štolpová, 20 let, Přerov

6. Kristýna Štolpová, 20 let, Přerov,

7. Gabriela Bábková, 25 let, Olomouc

7. Gabriela Bábková, 25 let, Olomouc

8. Monika Foltýnová, 26 let, Hodonín

8. Monika Foltýnová, 26 let, Hodonín

9. Anna Steckerová, 16 let, Olomouc

9. Anna Steckerová, 16 let, Olomouc

10. Adéla Vanderková, 21 let, Přerov

10. Adéla Vanderková, 21 let, Přerov