Dvanáctka chlapů v plavkách a davy přihlížejících, taková byla realita sobotního dne. Když k tomu přičteme hřejivé sluneční paprsky a vodu o teplotě šesti stupňů, nedá se věřit, že kalendář ukazoval druhý únorový týden.

Přesně do roka a do dne se tak klimatická situace otočila o sto osmdesát stupňů. Při pohledu na usměvavé plavce, kteří po opuštění rybníka klábosili se známými pouze s ručníky přes rameno a místo kouřícího čaje popíjeli točené studené pivo, se mnohým honily v hlavě vzpomínky na situaci přesně před rokem.

Otužilecká šou U Sandokana přilákala k Podhradskému rybníku v Plumlově davy lidí. 12.2. 2022
Pohodička U Sandokana. Otužilci si vychutnali Podhraďák, davy lidí se bavily

Loňská realita z úplně stejného období nabízela zcela jiný zážitek. Teplota vzduchu se pohybovala hluboko pod nulou a vodní hladinu pokrývala minimálně deseticentimetrová ledová vrstva. Četní lidé korzující po hrázi se těšili z pohledu na zápolící hobby hokejisty a u výpusti tajili dech nad fascinujícími ledopády.

Úchvatné scenérie vytváří voda a led. Výpusť plumlovské přehrady s ledovou oponou a výpusť Podhradského rybníka s ledopády.
VIDEO: Dechberoucí ledopády těší návštěvníky plumlovské přehrady i rybníka

Těžko říci, co je pro přírodu vhodnější a prospěšnější. Každopádně je ale dobře, že parta recesistů z občerstvení U Sandokana dokáže reagovat a stále se snaží lidem jejich vycházky nějak zpestřit.