PROSTĚJOV

Největším lákadlem je samozřejmě rozsvícení stromku u prostějovské radnice.

Před nazdobeným stromem pocházejícím ze Seloutek bude pro masu lidí připraven i kulturní program s vánočním jarmarkem.

„Slavnostní rozsvícení proběhne v pátek v sedmnáct hodin. Zpestří nám jej i parádní vystoupení Pavla Nováka," zmínila Martina Drmolová z Kulturního klubu Duha.

NĚMČICE NAD HANOU

Zajímavý program chystají v sedmnáct hodin také v Němčicích nad Hanou.

Před budovou jednoty přivítá křesťanský svátek vánoční vytrubování, které doplní pěvecký sbor Křivánek a recitace žáků místní základní školy. Zájemci si mohou donést i adventní věnce, jež požehná farář Tomáš Strogan.

PLUMLOV

V neděli se dočkají přímo andělského rozsvěcování v Plumlově.

Program začne v pět hodin odpoledne andělskou hudbou na náměstí.

„Poté se přímo z nebes snese třímetrový anděl a plumlovský vánoční strom se rozsvítí," informovala plumlovská místostarostka Gabriela Jančíková.

Od půl šesté pak pokračuje program na nádvoří zámku, kde bude na děti čekat například andělská pohádka nebo i vánoční nadílka.

KONICE

V neděli ve čtyři odpoledne začíná vánoční veselí v Konici.

„Ve čtyři je vernisáž vánoční výstavy na zámku s malinkým kulturním programem. Odsud se pak jde na náměstí, kde v 17 hodin rozsvítíme vánoční strom. Na náměstí zahraje žesťové kvarteto z Jevíčka, takže si lidé budou moci zazpívat i koledy," řekla ředitelka Městského kulturního střediska Konice Milena Navrátilová.

KOSTELEC NA HANÉ

O týden později než v Prostějově se dočkají v Kostelci na Hané.

„Rozsvěcování stromu s mikulášskou nadílkou proběhne v pátek 2. prosince od šestnácti hodin. Společně se přivítáme, rozsvítí se strom a pak přijde Mikuláš se svou družinou," prozradil starosta Kostelce na Hané Ladislav Hynek.

DALŠÍ OBCE

25. listopadu

Prostějov (17.00), Němčice nad Hanou (17.00), Smržice (17.00), Držovice (17.00)

26. listopadu

Čelčice (15.30), Skalka (16.00), Určice (16.30), Stařechovice (16.00), Přemyslovice (16.30), Dobromilice (17.00), Olšany u Prostějova (17.00), Vranovice (18.00)

27. listopadu

Protivanov (15.00), Konice (16.00), Čechy pod Kosířem (16.30), Plumlov (17.00), Výšovice (17.00), Čehovice (17.00), Horní Štěpánov (17.00), Želeč (17.30), Vrchoslavice (17.45)

28. listopadu

Kralice na Hané (16.00)

1. prosince

Moravský Beroun (16.00)

2. prosince

Kostelec na Hané (16.00)

3. prosince

Dobrochov (16.00), Jednov (17.00), Brodek 
u Konice (17.00)

Na závěr pak máme tip od paní Moniky, která zve do Lipníka nad Bečvou:

"V Lipníku jsem dřív bydlela a i po přestěhování do Prostějova, tam na tuto akci jezdím s dětmi pravidelně, protože krásnější a kouzelnější rozsvícení stromku neznám. Stromek rozsvítí kouzelná víla krásnou básničkou s přáním a celá atmosféra je nádherně pohádková. Viděla jsem rozsvícení stromku v různých městech, menších i větších, dokonce i v Praze, ale tu lipenskou akci si nenecháme nikdy ujít," pochválila žena akci s tím, že njvhodnější je pro rodiny s dětmi. V Lipníku nad Bečvou budou rozsvěcovat stromek v neděli v 17 hodin.


MÁTE DALŠÍ TIPY NA SLAVNOSTNÍ ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍCH STROMŮ V REGIONU?OZVĚTE SE NA EMAIL: michal.sobecky@denik.cz.
RÁDI JE DO NAŠEHO PŘEHLEDU DOPLNÍME.