Zatímco totiž začátkem roku zavřel kvůli rekonstrukci Lidl v ulici Újezd, nyní je na spadnutí dočasné uzavření Kauflandu. Shodou okolností ze stejného důvodu, tedy přestavby.

„Pro mě je to velký problém. Chodím o holi a mám to blízko,“ říká mrzutě postarší žena směřující právě do staršího z prostějovských Kauflandů.

Do větších obchodů to bude dál

Ji ani další nakupující příliš netěší cedule oznamující, že před polovinou června prodejna zavře.

„Je to problém, mám to totiž blízko. Budu tak muset chodit někam do města,“ poznamenala Zdeňka Kratochvílová.

„Chodím nakupovat pouze do Kauflandu. Takže když zavřou tento, tak budu jezdit do toho druhého Kauflandu. Bohužel se musíme nějak přizpůsobit,“ poznamenala zase Libuše Augustinová.

Ona i další lidé to nyní budou mít do větších obchodů dál: v této části města už žádný takový není a právě Kaufland bude zavřený měsíc a půl, už nyní si ale lidé nenakoupí třeba v pekařství.

Jedna z nejstarších prodejen

Důvodem pro uzavření bylo podle tiskového oddělení společnosti zastarávání prodejny.

„Je jednou z našich nejstarších a již neodpovídá trendům moderního nakupování. Proto jsme přistoupili k přestavbě, během které zmodernizujeme exteriér a především interiér prodejny. Vybavíme ji novým nábytkem, vybudujeme nové obslužné pulty, nově včetně, obslužného pultu, nové bude i oddělení pečiva, oddělení pokladen,“ prozradila Radana Ardeltová za společnost Kaufland.

Dodala, že firma nehodlá šetřit ani na dekoracích, nátěru či zázemí pro zaměstnance.

Lidl: lepší parkování a více prostoru 

Mezitím si ale lidé budou muset hledat nové možnosti k nákupu. Kromě Kauflandu totiž ve stejné době stále bude zavřený také nedaleký Lidl.

„Nová prodejna přinese zákazníkům komfortnější nakupování. Těšit se mohou na pohodlnější parkování, vzdušný prostor s dostatkem denního světla, širší uličky, či nové pokladny s odkládací plochou a větší prostor za pokladnami. Dále to pak bude nová pekárna a větší úsek čerstvých potravin. Nová prodejna bude stejně důležitá i pro zaměstnance, kterým změna přinese kromě optimalizovaného uspořádání skladových ploch například velkorysé zázemí včetně terasy umístěné v prvním patře budovy,“ sdělila mluvčí Lidlu Zuzana Holá k rekonstrukci prodejny s tím, že novinkou bude wifi připojení.

Lidl by podle jejího dalšího vyjádření měl být dokončený dle harmonogramu, tedy v červenci.

Marketů je dost

Lidé zvyklí na nakupování ve velkém tak musí nyní do jiných částí města. Na každém výjezdu z něj však minimálně jeden supermarket najdou: třeba Tesco, Billu či Penny market.

Část obyvatel Prostějova tak zůstává při souběžném uzavření dvou obchodních center zcela klidná.

„Nevidím v tom problém, stejně to mám blíže do Alberta. Tady jsem dneska výjimečně,“ řekla tak třeba k blížícímu se uzavření dalšího obchodu Marie Kratochvílová.