Představitelé města už podruhé jednali se zahraniční společností, která má zájem v historickém centru Prostějova vybudovat obchodní, kulturní a společenské centrum za miliardu korun.

Investor přišel snávrhem, jak vyřešit dopravu vcentru města, což byla jedna zhlavních podmínek radnice. Zástupcům města se návrh líbí. Firma proto do konce května představí finální podobu projektu na výstavbu obrovského zábavního centra s kinem, dětským centrem, s obchody a službami.

„Investoři nám představili podrobnější řešení dopravy vcentru města. Spojili se sostravskou firmou, která dělá dopravní průzkumy městu Prostějovu a sjejich pomocí vytvořili projekt, který vyhovuje našim požadavkům. Upravili mimo jiné výjezdy zcentra,“ sdělil prostějovský místostarosta Pavel Drmola.

„Druhý návrh investora je podle mého názoru realizovatelný a mě osobně se velice zamlouvá. Projekt je velice zajímavý a pro město přínosný. Společnost by ve Wolkerově ulici například postavila nový parkovací dům za desítky milionů korun. Přinesla by ssebou miliardu investičních prostředků,“ uvedl místostarosta Prostějova Miroslav Pišťák.

Obrovský komplex chce společnost vybudovat od parkoviště u finančního úřadu, přes KaS centrum, tržnici až po Komenskou a Wolkerovu ulici, kde by měl stát parkovací dům. To se nelíbí architektům ani některým občanům. „Komplex by radikálním způsobem změnil vzhled historického centra města,“ varuje historik architektury Miroslav Chytil.