„Velice nás zaskočila cena rekonstrukce, která se vyšplhala až k jednomu a půl milionu korun. Původně jsme počítali s třetinou této částky,“ řekl prostějovský místostarosta Pavel Drmola.
Jeden a půl milionu korun je na rekonstrukci kašny podle vedení radnice velice vysoká cena.

„Na přání pamětníků a občanů žijících v okolí se budeme snažit kašnu zrekonstruovat. V úvahu ale připadá také výstavba nové kašny, vzhledem k jejímu opravdu dezolátnímu stavu a případné velmi komplikované a náročné rekonstrukci,“ poznamenal Drmola.

„V nejbližších dnech budeme jednat o tom, zda finanční prostředky na opravu kašny zařadíme do rozpočtu nebo se rozhodneme pro jiné řešení. Ať to dopadne jakkoliv lidé o kašnu nepřijdou. Je to funkcionalistický skvost, který by měl tuto část Prostějova zdobit,“ uvedl starosta města Jan Tesař.

Ani lidé se kašny nechtějí vzdát. „Žiji tady více než pětačtyřicet let. Kašna sem odjakživa patřila a patřit zkrátka bude. Nedovedu si představit, že by ji město zbouralo a postavilo tady něco moderního,“ řekla jedna z místních obyvatelek Anna Greplová. Výstavba kašny na náměstí Spojenců se datuje kolem třicátého roku minulého století. Nefunkční je poslední dva roky.