Přinese úterý výrazný posun v otázce chystané zástavby části městského jádra?

„Uvidíme, s čím investor přijede i ve vztahu k tomu, na čem jako město trváme v oblasti posuzování vlivu stavby na životní prostředí," reagoval v pátek dopoledne první náměstek primátora Jiří Pospíšil (ODS). Připomněl, že magistrát klade v souvislosti s výstavbou zvýšený důraz například na problematiku dopravy, spodních vod a vlivu na památkovou zónu.

Ohledně oprav Kaska pak náměstek Pospíšil zdůraznil, že pokud investor svůj záměr zrealizuje, pak tuto budovu odstraní.

Proč je tedy potřeba znát náklady na celkovou rekonstrukci?

„Pokud zadání takové studie zastupitelé schválí, pak zjistíme náklady nezbytných oprav a to od podlah až po střechu," reagoval Pospíšil.

Matyášek k věci

Lídr klubu zastupitelů z opoziční TOP 09 Aleš Matyášek přiznal, že postoji rady ve vztahu k opravám Kaska nerozumí.

„Zde se dělá něco, o čem zastupitelé vůbec nevědí. Proč se má vyhazovat sto tisíc korun?" uvedl Matyášek.

Míní, že v první řadě by se měl magistrát zabývat vyjádřením státního zástupce ohledně rozporu mezi prvotním záměrem zástavby a následnými návrhy.

„Projekt Manthellanu, alespoň v podobě studie, jakou jsem měl k dispozici, byl zpochybněn. Je potřeba vyhovět zákonu, tedy aby investor v místě postavil a provozoval kulturák, jinak se záměru využití lokality z roku 2008 nevyhoví," vzkázal Matyášek, kterého mrzí, že zmíněný seminář není veřejný.

„Domníváme se, že jde o zasedání zastupitelů a to má být ze zákona veřejné," vysvětlil Aleš Matyášek.

Kvůli jednání za zavřenými dveřmi se v úterý dopoledne před radnicí uskuteční happening. Pořádá jej Jan Navrátil, člen výkonného výboru sdružení Pro Prostějov. (Pozn. redakce: Happening se nakonec nekonal, pořadatelé jej zrušili. Více v diskusi pod článkem)