Ač firma totiž získala od městských úředníků všechna potřebná povolení, prostějovští radní dali budování stopku. „Město chce, aby developer vybudoval kruhový objezd s napojením na silnici od sídliště Hloučela. Na jinou variantu nepřistoupím,“ zdůvodnil zamítnutí projektu prostějovský konšel Zdeněk Peichl. Podotkl však, že je jen jedním z jedenácti městských radních.

Peichl dodal, že Gasper Development předložil městu původně čtyři varianty řešení dopravního napojení. „Souhlasili jsme právě s tím výše popsaným, zbylé tři možnosti jsme zamítli,“ uvedl Peichl.

Proč tedy úředníci posvětili před zamítnutím jinou z variant? Peichl to zdůvodnil tak, že devoloper obešel některé radniční úředníky a ti na jeho žádost slyšeli.

„Já jsem však zastupitelem proto, abych hájil zájmy lidí. Obyvatelé sídliště Hloučela se mi ozvali, že mají obavu, aby jim pod okny kvůli stavbě nejezdily kolony aut. Zasáhl jsem,“ prohlásil Peichl. Zcela jinak než konšel ovšem vidí situaci developer.

„Průtahy byly vůči nám vedeny účelově. Šlo o to, aby se projekt kaskádových domů co nejvíc zpozdil,“ trpce se pousmál šéf Gasper Developmentu Jaroslav Čikl.

Jiné vysvětlení, proč někdo chtěl, aby se projekt kaskádových domů zadrhl, ovšem nabízí jeden z prostějovských realitních makléřů, který je na stavbě také jistým způsobem zainteresován. Muž ale z pochopitelných důvodů odmítl uvést do tisku své jméno.

„Peichl je vlastníkem stavební firmy Pozemstav, která je zatím jediným velkým prostějovským stavitelem bytových domů a „Kaskády“ by Pozemstavu sebraly kšeft,“ míní makléř.
Zmiňuje, že Peichl staví bytové domy v Krasicích a zjišťuje, že už o ně není zájem. „Nedokáže všechny byty prodat a projekt kaskádových domů, které nabídnou za srovnatelnou cenu modernější bydlení, by Peichlovu investici ještě víc ohrozil“ zamyslel se makléř.

„To je nesmysl,“ oponuje Zdeněk Peichl. Tvrdí, že kaskádové domy představují odhadem pouhých deset procent nové bytové výstavby v Prostějově. „Proč má problémy pouze pan Čikl, když je zde developerů mnohem víc?“ ptá se a dodává, že Pozemstav již stejně s budováním bytových domů v Prostějově končí.

Pokud se Čikl s městem přece jen nakonec dohodne, pak se podle developerových slov začnou „Kaskády“ budovat již v lednu příštího roku. „Do prvních bytů by se pak mohli lidé začít stěhovat koncem příštího roku,“ vyjádřil se Čikl.