„KaSC“ chtěly získat tři společnosti. Olomoucký Manthellan, pražský Crestyl a prostějovský Prior. Komise složená z odborníků na architekturu, historii a právo vybrala jako nejvhodnější návrh Manthellanu. Tuto volbu pak posvětili i prostějovští radní a nyní i zastupitelé.

Juraj Aláč, tiskový mluvčí Manthellanu, popsal, že základní myšlenkou jejich návrhu je doplnit stávající centrum města zajímavými a funkčními stavbami tak, aby zapadly do současné zástavby a splňovaly požadavky prostějovské radnice.

„Vstup do nového kulturního stánku je plánován z nároží ulic Komenského a Na Spojce. Vlastní společenský sál pojme minimálně pět set osob, bude sloužit nejen pro pořádání plesů a tanečních, ale také například jako místo pro koncerty, kongresy, promítání filmů a podobně,“ uvedl.

Dalším prvkem je vybudování rezidenčního bydlení v místě stávající tržnice. Vznikne tam přibližně 25 bytů různých velikostí včetně parkovacích stání pro rezidenty. Opomenuti nezůstanou ani cyklisté nebo pěší, celá oblast bude totiž propojena stezkami a všechny nové objekty budou také samostatně přístupny pro zásobování.

Obchodní centrum s centrální pasáží ve směru od Lutinovovy ulice pak podle Aláčových slov nabídne tři patra obchodů a v podzemí supermarket s velkým parkovištěm.

„Vlastní parkoviště bude mít i kulturní dům a v nové lokalitě vznikne zhruba 450 parkovacích míst,“ zmínil se Aláč.

Názor zvenčí

Prostějovan Pavel Burša, bývalý člen komise pro Zdravé město, záměr Manthellanu v diskusi na webu Prostějovského deníku komentoval:

„Komerční projekt spolkne minimálně 373 míst a volných bude asi 41 míst. Kdo zná situaci parkování na ploše po sodovkárně na Wolkerovce, lehce spočítá, že nedojde k navýšení pro obyčejného člověka, ale ke spotřebě místa pro obchod a zábavu.“

Upozornil, že stále nejsou známé podmínky provozu parkovacího domu. „Dá se předpokládat, že krátkodobé parkování bude zdarma a další už bude placené. To ale neřeší podmínky těch, co tam dnes parkují,“ napsal.