První, nenápadně vypadající ročník, proběhl v zasedací místnosti radnice. Když prostory začaly být malé, přesunuli organizátoři posezení na motorest. Po loňských zkušenostech, kdy návštěvnost překročila kapacitu motorestu bylo jasné, že je třeba opět změnit prostory. Volba byla jasná: sokolovna.

Už tradičně patřil úvod dětem z MŠ a ZŠ Vrchoslavice.

„Do naší školičky chodí spousta umělců. Jsou to rozené talenty. Zpěváci, recitátoři, tanečníci, herci, dokonce i loutkoherci,“ uvedla jejich vystoupení umělecká vedoucí Eva Marečková. Po vystoupení děti pomohly starostovi obce rozdat přítomným ženám kytičky a taky vlastnoručně vyrobené dárky.

Šestnáctý ročník Kladeckého kosa v kulturním domě v Jesenci
Mladí zpěváci bojovali o Kladeckého kosa. Podívejte se

„Na tuto akci se vždycky těším. Organizátoři mají rozdělené úkoly, každý přesně víc, co je jeho díl práce. Na mě zbývají ty nejpříjemnější,“ směje se s posledním karafiátem v ruce Dušan Svozílek, starosta Vrchoslavic.

Díky novému technickému vybavení, které obec získala díky dotaci ze soutěže Obec přátelská rodině, mohli návštěvníci obecního posezení shlédnout fotoreportáž „Přehled uplynulého roku“.

Komentované promítání fotek bylo proložené živou hudbou osvědčeného dua Ladislav Gazdag (harmonika) a Martin Dostál (housle). Jejich produkce pokračovala skladbami na přání posluchačů.

„Já jsem si vždycky myslela, že to je akce pro důchodce,“ říká Marie Kroupová. „To představení dětí nemělo chybu. Člověk se zasmál, pobavil, ale většina básniček byla tak dojemná, že jsem si musela půjčit kapesník,“ otírá si slzy dojetí rodačka z Vrchoslavic.

Autorka: Adéla Palíšková

V kulturním domě v Čelčicích proběhl slavnostní křest knihy, která nese název Pod Říšským vysílačem Donau
V Čelčicích slavnostně pokřtili další knihu o válce na Hané