Ve tvářích se jim značilo pořádné úsilí, svaly se jim napínaly, když z rybníka v podběrácích přenášely desítky ryb. Jejich snažení sledovali se zaujetím návštěvníci na hrázi.

„Já je obdivuju, v tomto mrholení se brodit bahnem a vydržet to několik hodin,“ okomentoval situaci František Plíhal z Prostějova, který dorazil na výlov s vnučkou.

„Domů se odneseme asi štiku, aspoň bude co na oběd,“ dodal a vyrazil ji koupit ke stánku s kádí, kde statný rybář obsluhoval zákazníky.

A jak samotný výlov dopadl?

„Vylovili jsme 120 metráků kapra, 250 kg štiky, 280 kg candáta a 60 kg lína," vyjmenoval tiskový mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař s tím, že vedle ryb v sítích uvízlo už jen několik kusů plastových lahví a dalšího smetí, jako byly například pneumatiky nebo ztracená bota.

Prodej ryb samotný Povodí Moravy realizovalo prostřednictvím externího odběratele, tedy nikoliv přímo návštěvníkům výlovu.

„Vzhledem k počasí ovšem nebyl o výlov zájem takový, jaký bychom si přáli, nicméně akci chceme uspořádat i v následujících letech, tak snad nám tentokrát počasí vyjde a lidí dorazí mnohem víc," nechal se slyšet mluvčí Petr Chmelař na závěr.