„Když Jesencem před půl rokem projel kamion nebo větší nákladní auto, byla to spíše výjimka. Dnes se Jesencem prožene klidně i devět kamionů za hodinu. A to vůbec nemluvím o menších přepravních autech a dodávkách,“ poznamenal starosta Kvapil. Zdejší lidé přitom upozorňují zejména na nebezpečí, které představuje křižovatka v centru obce. Kvůli zvýšené dopravě ji mají problém přejít zejména starší občané.

Vedení obce hodlá nepříjemnou situaci řešit výstavbou kruhové křižovatky. Ta by však stála téměř dvacet milionů a takovou investici si Jesenec nemůže dovolit. Pes je zakopaný v tom, že obec rozděluje právě křižovatka, přes kterou vede veškerá doprava. „Především starší lidé, kterých je u nás většina, mají potíže dostat se přes silnici na druhou stranu, kde je obchod nebo zastávka autobusu,“ prohlásila Marie Roubalová, která bydlí nedaleko nebezpečného místa.

„Trne ve mně, když vidím třeba starou babičku, jak se snaží přejít ulici. V ruce hůlku, několikrát se rozhlíží a když se konečně rozhodne vejít do vozovky, tak ze zatáčky vyrazí kamion nebo náklaďák,“ popsala situaci, které bývá svědkem velmi často, Marie Roubalová. Jak poznamenala, vyděšený chodec se pak většinou rychle vrací zpátky.

Vedení obce chce situaci řešit výstavbou kruhové křižovatky. „Díky ní by se v těchto místech trošku přibrzdila doprava. Byl by tu přechod a lidé by mohli v klidu přejít silnici bez toho, aniž by se museli bát, že je něco srazí. Sám se divím, že se tady dosud žádné neštěstí nestalo,“ uvedl starosta. Zastupitelstvo Jesence si už na výstavbu kruhové křižovatky nechalo zpracovat projekt. Jen za něj už obec zaplatila přes sto padesát tisíc korun. Samotný kruhový objezd by podle odborníků přišel na devatenáct milionů korun. „Na to bohužel nemáme peníze. Zkusíme tedy požádat kraj, popřípadě bychom chtěli získat nějaké finance z Evropské unie,“ konstatoval Kvapil.