Koňáci ze Lhoty zvou na Hubertovu jízdu a Štrůdliádu

Lhota u Konice – Souboje šermířů, druhý ročník soutěže o Řád zlatého štrůdlu, jezdecké hry, parkurové skákání, zabíjačkové hody, posezení u ohně se specialitami z udírny či grilu. To všechno je součástí programu tradiční Hubertovy jízdy ve Lhotě u Konice, kterou v sobotu pořádá místní jezdecký klub Arka.

„Slavnostní nástup všech jezdců, koní a milovníků koní je v jedenáct hodin dopoledne. Účastníci honu na lišku si mohou vybrat buď lehkou trasu pro neskokany nebo náročnější pro zkušené jezdce,“ zmínila se Jana Mikešová ze stále Arka s tím, že startovné pro koňáky je sto padesát korun. (das)

Na Běláku a v Plumlově budou slavit Halloveen

Plumlov, Bělecký Mlýn – Vydlabené dýně a strašidla, to jsou neodmyslitelné atributy u nás stále populárnějšího halloweenu. Přijít na chuť tomuto známému anglosaskému svátku mohou v sobotu lidé na Plumlově či na Běleckém Mlýně.

Klubové zařízení Plumlov připravilo pro návštěvníky zámeckého areálu akci s názvem Halloween na zámku. „Sklepení našeho zámku ovládnou strašidla, pro děti v něm budeme ale i promítat pohádky. Ve velkém stanu na nádvoří pak proběhne dětská diskotéka a řada soutěží,“ přiblížila jedna z organizátorek Kateřina Jenešová.

„Soutěžit ale mohou i dospělí. Stačí, když přinesou vydlabanou dýni a přihlásí ji do soutěže O nejkrásnější halloween dýni. Strašidelné odpoledne na plumlovském zámku odstartuje ve 14 hodin.

Na Běleckém Mlýně vypuknou dýňové oslavy o tři hodiny později. I v tomto populárním turistickém centru se bude soutěžit o nejlepší dýni, kromě toho ale bude oceněna i nejlepší maska. Poté vypukne podvečerní karneval, jak jinak – v maskách.

Lampiony rozzáří Vrbátky a Stínavu

V pátek projde Vrbátkami lampionový průvod, odstartuje v 17.30 na dolním hřišti. Ve Stínavě se na pochod vydají o půl hodiny později od obecního úřadu.

Posviťme si na strašidla

Strašidelní bytosti budou v pátek k vidění v Doloplazech, kde v 17 hodin před kulturním domem odstartuje akce Posviťme si na strašidla.

Laco Deczi v Apollu

Hudební klup Apollo zve na páteční Mini jazz festival, jehož hlavní hvězdou bude Laco Deczi a jeho Jazz Celula New York.

DISCO CLUB SIMETRIX, KOMENSKÉHO 16, PROSTĚJOV

pořádá v pátek 28. října a v sobotu 29. října Víkend na křídlech. V sobotu 5. listopadu se koná Diskotéka Rádia Haná. Začátek ve 21 hodin, dámy vstup zdarma.

UCTĚNÍ PAMÁTKY OBĚTEM 1. SVĚTOVÉ VÁLKY VE ŠTĚTOVICÍCH A DUBANECH

Položení věnců k pomníkům padlých se uskuteční v pátek 28. října v 16 hodin ve Štětovicích a v 16:15 hodin v Dubanech.

TENISOVÝ TURNAJ VE ČTYŘHŘE „O POHÁR STAROSTY“ V NEZAMYSLICÍCH

Akce se koná v pátek 28. října od 8 hodin ve sportovní hale SRC. Díky velkému zájmu je již turnaj naplněn účastníky, přijďte je tedy podpořit a povzbudit jako diváci.

SLAVNOST SVĚTLA V PROSTĚJOVĚ

Meditativní modlitební ztišení se zpěvy z Taizé se koná v pátek 28. října v 18 hod. v Husově sboru Církve československé husitské na Demelově 1 (za Priorem vlevo).

Sokolky sehrají pohádku o Jeníčkovi a Mařence

Prostějov – Další ze série loutkových představení pro děti chystá v neděli loutkový sobor prostějovských sokolek. Tentokrát v prvním patře sokolovny sehrají klasickou pohádku Perníková chaloupka. Začátek je o půl třetí odpoledne. (das)

Kam za sportem?

Kam za sportem?