Mažoretky z Moravy se předvedou v Němčicích

Němčice nad Hanou – Dům dětí a mládeže Orion v Němčicích nad Hanou zve diváky na čtvrtý ročník soutěžní nepostupové přehlídky mažoretek. Mladé dívky v uniformách se předvedou v sobotu na němčickém náměstí.

„Představí se soubory z Moravy i Slovenska. V deset hodin začne na náměstí pochodové defilé za doprovodu Dechového orchestru mladých ze zdejší základní umělecké školy,“ pozvala milovníky pěkné podívané a řízné hudby ředitelka domu dětí Eva Bašková.

Odpolední pódiová vystoupení začnou ve dvě hodiny na němčickém stadionu.⋌ (pam)

V Pivíně si zaloví sokoloníci

Pivín – Sraz sokolníků pořádá v sobotu Myslivecké sdružení Pivín.

„Setkání je spojené s lovem s dravci. Zajištěná je tombola i občerstvení včetně srnčího guláše a dobrot z udírny,“ vzkazují místní nimrodi. Sokolníci se sejdou na pivínské střelnici už v 9 hodin ráno. Zdejší myslivecké sdružení provádí výkon práva na 670 hektarech. Loví hlavně na polích, ale částečně i v lese a na pastvinách. (das)

Ke Žraloku dorazí Sněhurka i ježibaba

Plumlov – V sobotu ve dvě hodiny odpoledne se otevře dětem pohádkový les v plumlovském kempu Žralok.

„Děti se mohou těšit na Sněhurku i se sedmi trpaslíky, ježibabu, Rumcajse a další pohádkové postavy,“ slíbila Gabriela Jančíková ze Spolku plumlovských nadšenců, který akci organizuje. Les bude otevřený do pěti hodin odpoledne, aby měli nadšenci čas připravit si pásmo hraných pohádek, které začne v půl sedmé večer. „Připravujeme například operní pohádku o Červené karkulce,“ uvedla Jančíková.

Děti určitě potěší i skákací hrad či sladké odměny. Dospělí se zase mohou těšit na uzené dobroty nebo burčák. Hudební kulisu celé akce pak dotvoří skupina Marbo. ⋌(pam)

Iris vyrazí na kole za skalními stěnami

Prostějov – Tvořivou dílnu a cyklovýlet mají na programu ještě tento týden prostějovští ochránci přírody. Zájemce o batikování triček zvou v pátek ve čtyři hodiny odpoledne do Ekocentra Iris a v sobotu pak s těmi, kteří se chtějí projet po zajímavých lokalitách jihozápadního Prostějovska, vyrazí do okolí Otaslavic a Ondratic.

VÍCE: Iris zve na batiku i do skal

Apollo 13 zažije metalový večírek

Prostějov – Metalový večírek zažije v pátek večer prostějovský hudební klub Apollo 13.

„Na pódiu se vystřídají čtyři kapely. Domácí deathdoomová From Beyond, grindmetalová Mincing Fury z Brna, tišnovská metalová Invaze a trashová formace BBR z Nového Jičína,“ vyjmenoval majitel klubu Miroslav Hasa. Druhé pokračování akce Sounds of the Grave startuje v Apollu v osm hodin večer. (das)

Odneste si z muzea grafiku či obraz

Prostějov – Obrazy a grafické listy současných výtvarníků nabízí prodejní výstava, která je do neděle k vidění v Muzeu Prostějovska. Agentura JK Art Brno zde představuje několik desítek děl.

„Vybrat si lze z prací od zhruba čtyřiceti autorů. Patří převážně k těm vyzrálejším, kteří se již zapsali do povědomí lidí. Většina vystavovala v zahraničí a je zastoupena v českých a moravských galeriích,“ říká pořadatel výstavy Jaroslav Kochánek z Brna. (das)

Do Hanáckyho Jeruzaléma míří Klezmehrin

Prostějov – V pořadí druhý koncert festivalové série Hanácký Jeruzalém hostí Národní dům v Prostějově. V sobotu v 19 hodin zde vystoupí ansámbl Klezmehrin. Kvarter z Brna má na repertoáru tradiční klezmerové kousky. (das)

Závodní in-line brusle obují i maminky s kočárky

Prostějov – Pro rekreační, ale i závodní in-line bruslaře je určen Sportovní den na kolečkách. Druhé kolo sedmého ročníku opět obsadí severní obslužnou silnici a to v sobotu od 9 do 19 hodin.

VÍCE: Den na kolečkách

Kam za sportem?

Kam za sportem?