DĚTSKÝ DEN V BOTANICO CAFÉ, WOLKEROVA 3, PROSTĚJOV

V pátek 3. června od 15 hod. Soutěže, dětská dílna, cukrová vata, miniobchůdek.

Divadlo láká na scifi i Spejbla a Hurvínka

Prostějov – Dvě víkendová představení připravilo pro diváky městské divadlo v Prostějově. V pátek se od půl osmé začne na jevišti odvíjet sci fi příběh s romskou tematikou Pásla koně na balkóně v podání brněnského divadla Feste. V sobotu se pobaví nejmenší diváci. Divadlo Spejbla a Hurvínka představí ve tři hodiny hru Hurvínkův popletený víkend. ⋌ (pam)

Do Konice přijedou v sobotu veteráni

Konice – Tradiční jízdu veteránů do Mladějova připravil na tuto sobotu Veterán vehicle club v Konici.

„Od osmi do desíti hodin bude krátká výstava veteránů na náměstí v Konici. Poté se mohou účastníci rozjet po krajině, do jedné odpoledne se musí dostat do Mladějova,“ uvedl Radek Švec z veteránského klubu.⋌ (pam)

V zámeckém parku čekají experti i princezny

Čechy pod Kosířem – Zábavné i poučné odpoledne mohou v sobotu strávit celé rodiny v zámeckém areálu v Čechách pod Kosířem. Muzeum Prostějovska zve po roce na procházku parkem, jímž zájemce provedou historik architektury Miroslav Chytil a botanička Alice Bezrouková. Setkání se stavitelskými výtvory a dendrologií v parku anglického střihu začíná ve dvě hodiny odpoledne. Ve stejný čas a na témže místě budou na děti čekat pohádkové bytosti.

„Pokud splní úkoly, které jim uloží, mohou se těšit na odměnu. Na programu dětského dne jsou pak další soutěže a diskotéka. Nebude chybět skákací hrad,“ zve starosta obce Milan Kiebel. (das)

Víceměřičtí zdolají dvou a půl tisícovku

Víceměřice - Nadšenci z řad víceměřických zahrádkářů pokračují ve sledu svých legendárních akcí. Po mazlivé prvomájové lóbačce tentokrát lákají všechny turistiky chtivé zájemce, ale i zapřísáhlé pecivály na 4. ročník Víceměřického výšlapu spojeného se zdoláním Kozlova, tajemstvím opředené místní dvou a půl tisícovky s nádherným výhledem do širokého okolí.

„Startuje se v sobotu 4. června od dvou do tří odpoledne na Chatě ve Svodnici a pro účastníky je připravena pěti či deseti kilometrová trasa. Víceméně, ale doporučuji tu delší, zas takový rozdíl to není a je na ní víc zajímavostí. Kratší je určena spíše pro rodiče s malými dětmi,“ vysvětlil za organizátory Petr Buriánek.

Den v barvách v Krumsíně

Setkání zdravotně postižených – VIII. ročník akce se koná v sobotu 4. června od 9 hod. v bezbariérovém sportovním areálu v Krumsíně.

Bohatý doprovodný program zajištěn po celý den. Občerstvení, tombola, atrakce pro děti. K tanci a poslechu zahraje skupina Romantica. Svoz a rozvoz účastníků zajištěn.

Program
taneční skupina pod vedením Šárky Miklíkové – Myslejovice, taneční skupina Ještěrky – Prostějovičky, Hasičský záchranný sbor Prostějov – ukázka techniky, SDH krumsín – ukázka požárních útoků, Městská policie, 73. tankový prapor Přáslavice, šermíři, psí školka MAJA, ukázka modelů letadel, předváděcí jízdy – Automechanika Prostějov.

Na zámku zahraje Casio band

Plumlov – Kdo chce strávit příjemný podvečer s hudbou může se v sobotu od 18 hodin zastavit v kamenném sále plumlovského zámku.

„Návštěvníkům bude hrát slepý muzikant Jaroslav Knejp se svou skupinou CASIO band. Je to jen malé posezení v kamenném sálu, které bude trvat tři až čtyři hodinky,“ informoval Petr Piňos, jeden z pořadatelů akce.

Kromě podvečerního posezení s hudbou se v Kamenném sále pořádá každých čtrnáct dní Zumba párty. „Ta další bude 25. června. Akce měla minule mohutný úspěch. Tolik návštěvníku jsme ani nečekali.“ dodal Piňos. ⋌(tev

Oslavte s ochránci den životního prostředí

Prostějov – Ekocentrum Iris zve všechny nadšené ochránce přírody na Oslavu dne životního prostředí. Ta proběhne v sobotu od devíti hodin na náměstí TGM v Prostějově. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavou soutěž s názvem MOBILIÁDA. Je zaměřena na recyklaci starých nefunkčních mobilních telefonů.

Výpravu za prameny a studánkami povede znalec ptáků

Otaslavice, Prostějov – Výlet spojený s mapováním pramenů a studánek v okolí Otaslavic zorganizovali prostějovští ochránci přírody.

„Vycházka je šitá na míru rodinám s dětmi. Pod vedením ornitologa Petra Podhorného projdeme lesy mezi Otaslavicemi a Myslejovicemi a za příznivých podmínek se setkáme i s raky a ptačími mláďaty,“ navnadila Eliška Valentová z Ekocentra Iris. Sraz je v sobotu v jednu hodinu po obědě u obecního úřadu v Otaslavicích. „Vracet se budeme vpodvečer autobusem z Myslejovic,“ doplnila. (das)

APOLLO 13, BARÁKOVA 12, PROSTĚJOV

V sobotu 4. června Klementův lazaret a Mezinárodní den dětí, začátek od 20 hod.

DEN DĚTÍ NA LETNÍM POSEZENÍ NA BOUDĚ

V sobotu 4. června od 9 hod. v areálu letního posezení „Na boudě“, ul. C. Boudy u lesoparku Hloučela. Soutěže pro děti o ceny. Dětská diskotéka. Dobroty z grilu i udírny.

PRVNÍ ROČNÍK TOVAČOVSKÉHO MARATÓNU

Závody v dálkovém plavání se konají v sobotu 4. června v Anínském jezeře (Tovačov). Prezentace účastníků od 9 do 10 hod. Začátek závodu: 15 km, 10 km, 5 km v 10:30 hod., 1 km v 11 hod., 3 km v 11:30 hod.

DEN DĚTÍ V CAVALU

V sobotu 4. června od 15 hod. na jízdárně Cavalo na Hloučeli. Ukázky jízdy koní, soutěže pro děti, jízdy na koních. Hudba a občerstvení zajištěno. Srdečně zve Jízdárna Cavalo.

KARNEVAL V ULICÍCH

V neděli 5. června v Kolářových sadech. Show začíná ve 13 hod. Brazilské tanečnice, obří loutky, mažoretky, živá zvířata, bubeníci, barmanská show, místní soubory a taneční skupiny. Hlavním hostem Standa Hložek. Kolotoče, atrakce, soutěže o zájezd k moři. Malování na obličej. Pro všechny děti v maskách dárek. Vstup zdarma.

Kam za sportem?

Kam za sportem?