Lidé budou trénovat na Halloween

Kostelec na Hané – Vyřezávání dýní, soutěž o nejlepší dýni, ukázka podzimních a dušičkových vazeb či možnost opékání špekáčků. Předzvěstí blížícího se anglosaského lidového svátku Halloween, který v posledních letech slaví s oblibou stále více lidí i v České republice, jsou už několikátým rokem dýňové slavnosti v zahradnickém centru v Kostelci na Hané. Natrénovat vyřezávání dýně a přitom se pobavit mohou lidé v sobotu i neděli od devíti hodin ráno.

„V sobotu po setmění čeká na návštěvníky ohňová show a také stylově nasvícené zahradnické centrum," lákají organizátoři. 

Kemp Žralok provoní vepřové dobroty

Plumlov – Milovníci vepřového masa a zabijačkových specialit si přijdou v sobotu na své. V plumlovském kempu Žralok se od dvanácti hodin konají Vepřové hody.

„Návštěvníci si mohou dát zabijačkovou polévku, vepřo-knedlo-zelo, zabijačkový talíř, plněné bramborové knedle se zelím a další speciality," nahlídli do jídelníčku organizátoři. 

Plumlovský zámek ožije pověstmi

Plumlov – S tajuplnou Meluzínou nebo Polyxenou z Pernštejna se mohou setkat návštěvníci, kteří vyrazí na plumlovský zámek. V sobotu jsou pro ně připraveny tradiční noční prohlídky zámku, které se tentokrát ponesou v duchu plumlovských pověstí.

„Zhruba třicítka herců v kostýmech provede návštěvníky pověstmi, které se vztahují k historii plumlovského zámku," uvedla Kateřina Jenešová z plumlovského zámku. Sobotní prohlídky startují v šestnáct hodin a potrvají do dvacáté hodiny, průvodci vyrazí s návštěvníky každou celou hodinu. 

V hřebčíně Murhof se bude soutěžit

Jesenec – Na hry a soutěže se děti mohou těšit v jeseneckém hřebčíně. V sobotu od jedenácti hodin je pro ně má připravený Jezdecký klub Murhof. Pořadatelé zvou také na občerstvení, v němž nechybí ani speciality z grilu.