Iris zve na přednášku o plazech

Prostějov – Prostějovské sdružení ochránců přírody pořádá tento pátek od šestnácti hodin další ze série poutavých přednášek. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit na besedu s Ivanem Zwachem. Odborník se zaměří na druhy plazů žijící v přírodě nejen na Prostějovsku a v České republice, ale i v bezprostředním okolí našeho státu. Zájemci se dozví zajímavosti ze života plazů, ale také se seznámí s novými druhy, které zde díky klimatickým změnám mohou přežít. Přednáška o plazech proběhne jako tradičně v Kovárně Ekocentra Iris.

Děti budou v pátek bavit loutky

Prostějov – Pro rodiče, kteří neví kam v pátek s malými dětmi, má tip prostějovská Čajovna pod Pokličkou. Loutkové divadlo Loudidlo v ní uspořádá v pátek večer představení s názvem Uhádaná pohádka.

„Diváci zjistí, jak si poradil chasník Ondra s třemi hádankami a nástrahami královského dvora," zvou pořadatelé na představení. Zároveň upozorňují, že počet míst je omezený. „Je tedy nutné se přihlásit předem a to buď pomocí e-mailu nebo telefonátu do čajovny," zdůraznili pořadatelé. Loutky začnou v Čajovně pod pokličkou bavit děti i dospělé od sedmnácti hodin. 

Klasická hudba rozezní kostel v Mořicích

Mořice – Na Svatomartinský koncert v kostele sv. Martina zve Obecní úřad v Mořicích. Koncert v tamějším svatostánku zahájí v sobotu v patnáct hodin pěvecký sbor Canticum z Němčic nad Hanou, na violoncello zahraje Kamil Zvak a sólově zazpívá Jana Nosková. Návštěvníci se mohou těšit na interpretace skladeb Johanna Sebastiana Bacha, Sergeje Rachmaninova a dalších.

Tradiční hody ve Ptení už tuto sobotu

Ptení – Polovina listopadu se ve Ptení nese v duchu tradiční hodové zábavy. Ta letošní odstartuje už v sobotu ve dvacet hodin v místní Sokolovně. K tanci i poslechu zahraje kapela Romantica a na hladové tanečníky čeká i bohaté občerstvení.

V Čelechovicích ocení dobrovolné hasiče

Čelechovice na Hané – Sbor dobrovolných hasičů v Čelechovicích ocení v sobotu podvečer v tamější sokolovně nejúspěšnější jednotky ve Velké ceně Prostějovska.

„Samotné vyhlašování a předávání cen je určeno pouze pro účastníky soutěže. Ale po oficiálním programu srdečně zveme i širokou veřejnost, aby s námi oslavili úspěch vítězného týmu a pobavili se na zábavě s kapelou Arcus," pozvali na akci pořadatelé. Dveře sokolovny se pro veřejnost otevřou od dvaceti hodin.

Žárovice rozveselí divadelní soubor z Prostějova

Žárovice – Po téměř roční pauze bude žárovický kulturní dům opět hostit prostějovský soubor Moje divadlo. Bláznivou komedii 1+1=3 mohou navštívit diváci už tuto sobotu v osmnáct hodin.

„Po úspěchu únorového představení Nerušit, prosím jsme se rozhodli opět pozvat prostějovské herce, kteří lákají na zábavnou komedii. Diváci se rozhodně nudit nebudou," zvou pořadatelé.

Sběratelé si dají dostaveníčko v Národním domě

Prostějov – Přednáškový sál Národního domu v Prostějově se v neděli od sedmi hodin dopoledne zaplní sběrateli. Občanské sdružení Červené barety zde totiž pořádá setkání sběratelů ze všech oborů, spojené s prodejní burzou. Návštěvníci si mohou prohlédnout historické kousky i různé sběratelské kuriozity od sedmi do dvanácti hodin dopoledne.

Drahany si připomenou slavného rodáka

Drahany – Sto desáté výročí narození zakladatele hindistiky Vincence Pořízky si připomenou už tuto neděli od třinácti hodin v Drahanech. Slavnost zahájí varhanní koncert v tamějším kostele Jana Křtitele, ze kterého vyjde průvod ke hrobu Vincence Pořízky. „O tři čtvrtě na dvě si připomeneme slavného drahanského rodáka u jeho hrobu a poté se sejdeme na posezení s pohoštěním v budově Muzea Drahanské vrchoviny," uvedl za pořadatele starosta městyse Drahany Milan Marek.