Strašidelné prohlídky zámku

Duchové a strašidla zavítají do zámku v Čechách pod Kosířem. Na strašidelné prohlídky zámku se mohou lidé vydat v pátek ve 21.30 hodin a v sobotu od 18 do 21.30 hodin, pro děti budou připraveny strašidelné dílničky, a to v sobotu od 13 do 18 hodin a v neděli od 13 do 16 hodin.

Prohlídky radniční věže

Prohlédnout si město z ptačí perspektivy i prostory radniční věže mohou lidé v sobotu a v neděli. Prohlídky se konají ve 13.00, 14.00 a 15.00 hodin a kapacita návštěvníků je maximálně třináct lidí, proto je lepší se objednat v informačním centru. Prohlídky jsou zdarma.

Motoristická burza

Na tradiční burzu mohou zavítat sběratelé v sobotu od 8 do 12 hodin na parkoviště před Tescem. Na motoristickou burzu mohou lidé donést staré náhradní díly nebo celé vraky automobilů, motocyklů či kol. K mání bývají i plakety, hračky, odznaky, skleničky, vlajky, modely aut, časopisy a plakáty.

Němčický koncert k 100 výročí založení republiky
Němčičtí dokázali, že hudba skutečně spojuje

Lampioňák i ohňostroj v Nezamyslicích

100 let republiky oslaví v neděli 28. října v Nezamyslicích. V 18 hodin se otevře výstava v SRC ke 100. výročí založení republiky, v 19 hodin vyrazí lampionový průvod od kostela sv. Václava, v 19.30 čeká na občany položení věnce u pomníku padlých. Vše završí parádní ohňostroj.

Lampionový průvod v Hamrech

Na průvod plný světýlek můžete vyrazit v Hamrech v pátek v osmnáct hodin. Start je u kapličky a čeká na vás i něco teplého na zahřátí.

Vepřové hody na zámku

Zámecký areál v Plumlově bude v sobotu od devíti hodin ráno hostit Vepřové hody. Těšit se můžete na Ivanovy zabíjačkové speciality, k tomu si můžete dát pivečko či svařáček. Do pohody vám zahraje Náhodná sešlost prostějovských a plumlovských muzikantů.

Uzavírka prostějovské estakády
Práce na estakádě trápí řidiče. Objížďka vede napříč městem

100 let vzniku republiky oslaví Plumlov velkolepě

Hned několik pietních aktů, odhalení pamětní desky padlým vojákům, bohoslužba, vysazení aleje stromů a beseda o 1. světové válce. Tak bude v Plumlově v krátkosti vypadat sobotní vzpomínkové odpoledne u příležitosti stého výročí vzniku Československa.
„Vše začne v třináct hodin pietním aktem u památníku u lva na Tyršově náměstí v Plumlově, po přesunu autobusem budou následovat pietní akty v Soběsukách a Hamrech,“ popsali představitelé města s tím, že hlavní program se následně odehraje od 14 hodin v Žárovicích.
„Na příchozí zde nejdříve bude čekat pietní akt doprovázený odhalením pamětní desky padlým vojákům a kladením věnců. Následovat bude zasazení pamětní lípy ke 100. výročí vzniku Československa a bohoslužba za zemřelé vojáky,“ zvou zástupci města. Od patnácti hodin budou občané svědky vysazení aleje stromů před kulturním domem a od půl čtvrté na všechny čeká beseda o 1. světové válce, o působení plumlovských rodáků v útvarech rakousko-uherském armády a v legiích. Besedu povede Radim Kapavík se Signum belli a její součástí bude i prohlídka dokumentů vztahujících se k 1. světové válce.

100 let Československa v Drahanech

Vzpomínka k příležitosti 100. Výročí vzniku Československa se uskuteční v pátek 26. října 2018 v 11.00 u památníku padlým v 1. a 2. světové válce v Drahanech. Po této vzpomínce bude otevřena nová učebna informatiky ve Vzdělávacím centru T.G.Masaryka.

V Pěnčíně uspí broučky

Uspávání broučků se uskuteční v pátek 26. října v 17.30 hodin před obecním úřadem v Pěnčíně. Akce je spojená se soutěží o nejkrásnějšího strašáka. Ty mohou lidé nosit 26. října od 17.15 do 17.30 hodin před obecní úřad.

Slavnostní otevření opravené sokolovny v Tištíně
Velká sláva! Na otevření opravené sokolovny v Tištíně přijel i TGM

Ve Vrchoslavicích bude strašit

Na Vrchoslavské strašidlení se můžete těšit v pondělí 29. října. Průběžný start od 17 do 19 hodin za hřbitovem. Součástí Strašidlení je soutěž ve strašidelné výzdobě vrchoslavských obydlí, do soutěže se mohou lidé hlásit na obecním úřadě.

Dýňobraní a strašidla ve Ptení

Dýňobraní a strašidelná stezka. Taková paráda čeká v pátek 26. října od 17 do 20 hodin na zájemce ve Ptení. Akce pořádá základní a mateřská škola. Těšit se můžete na dlabání dýní (dýni, potřeby na dlabání, přírodniny, lampion či jiné světýlko, dobrou náladu a stylové strašidlácké oblečení s sebou), sladké občerstvení, perníčky s punčem (dospělá i dětská varianta). Od 17 do 18.30 hodin můžete vyrazit na Strašidláckou stezku (děti pouze v doprovodu dospělého).

Na draky do Konice

11. Konická drakiáda se uskuteční v sobotu 27. října ve 14 hodin na Březském vrchu. Teplý čaj zajištěn, špekáčky na opékání s sebou. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

Oslavy vzniku republiky v Konici

Den vzniku samostatného československého státu oslaví v Konici v neděli 28. října ve 14 hodin. Lidé vystoupají na Březský vrch k mohyle TGM, kde při vzpomínkové akci položí věnec a vypijí teplý čaj. Pro zájemce bude po akci od 15 do 17 hodin otevřena na zámku výstava fotografií Konice v datech 1918-1938.

Nová sportovní hala ve Vrbátkách
Ani v říjnu, ani v listopadu. Sportovní halu ve Vrbátkách otevřou až napřesrok

Čelechovice vás zvou na oslavy

Oslavy 100 let republiky se uskuteční v sobotu 27. října od 14 hodin v Čelechovicích na Hané. Program, který na vás čeká? Vztyčení vlajky u obecního úřadu s četníky, komentované prohlídky četnické stanice, výstava historických a retro kočárků a panenek na obecním úřadě, den otevřených dveří na staré škole, malé tržiště před starou školou, flašinetář, zabijačkové speciality, historická auta, staré zemědělské stroje, v 16 hodin průvod a sázení Lípy svobody, vystoupení žáků ZŠ, v 16.30 hodin pietní vzpomínka u pomníku padlých, v 17 hodin módní přehlídka prvorepublikových modelů v sokolovně, v 17.30 hodin koncert Velkého dechového orchestru ZUŠ Prostějov v sokolovně a v 19.30 hodin ohňostroj u sokolovny.

Za strašidly do Kostelce

Strašidelný lampionový průvod na vás čeká v pátek 26. října od 18 hodin v Kostelci na Hané. Sraz je ve sportovním areálu u nové školy. Stezka odvahy povede za ulicí Trávníky kolem bývalé čistírny odpadních vod a pak zpět ke sportovnímu areálu. Zajištěno bohaté občerstvení a oheň pro opékání vlastních dobrot.

Vznik Československa ve Hvozdě

Oslavy 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky ve Hvozdě se uskuteční v sobotu 27.10.2018. Tady je program, který na vás čeká. 14:00 mše svatá v kapli sv. Václava ve Hvozdě a poté průvod, 14:45 položení věnce u pomníku padlých, zasazení stromu " Výročí" u školy a projev, focení do kroniky, slavnostní průvod- hasiči, spolky, občané, kulturní vystoupení v hospodě U Popelků- žáci ZŠ a MŠ, posezení - Holóbkova mozeka, občerstvení. Srdečně všechny občany i přespolní zvou pořadatelé - OÚ Hvozd, SDH Hvozd, ZŠ a MŠ Hvozd.

V Prostějově vyloví rybník

Nejen Tovačov nebo Šumvald se mohou pyšnit výlovy rybníků. V menším se totiž uskuteční i v Prostějově. Zdejší rybáři se do něj pustí už o nadcházející sobotě a to po osmé hodině ráno. Lidé, zejména děti, tak budou moct vidět rybník v poněkud nezvyklém stavu. A zároveň ryby pěkně zblízka. Další výlov se pak uskuteční na Podhradském rybníku v listopadu.

Slavností sázení lípy ve Smržicích

Obec Smržice vás srdečně zve na slavnostní akci – vysazení lípy, pořádanou ke „100. výročí vzniku Československa“. Akce se uskuteční v sobotu v 15.00 hodin v parku sv. Jana Nepomuckého. Součástí programu bude: zápis zúčastněných do pamětní knihy, taneční vystoupení Souboru Klas Kralice na Hané, vystoupení mužského pěveckého sboru Rovina z Olomouce a malé pohoštění.

Vizualizace Galerie Prostějov
Soud: Smlouvy města s Manthellanem jsou neplatné