VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Za strašidly, na vepřové hody i oslavy vzniku Československa

Přinášíme vám tradiční přehlídku tipů, jak zajímavě strávit víkend.

25.10.2018
SDÍLEJ:

Zámecké vepřové hody na plumlovském zámkuFoto: Deník / Voráč Dominik

Strašidelné prohlídky zámku

Duchové a strašidla zavítají do zámku v Čechách pod Kosířem. Na strašidelné prohlídky zámku se mohou lidé vydat v pátek ve 21.30 hodin a v sobotu od 18 do 21.30 hodin, pro děti budou připraveny strašidelné dílničky, a to v sobotu od 13 do 18 hodin a v neděli od 13 do 16 hodin.

Prohlídky radniční věže

Prohlédnout si město z ptačí perspektivy i prostory radniční věže mohou lidé v sobotu a v neděli. Prohlídky se konají ve 13.00, 14.00 a 15.00 hodin a kapacita návštěvníků je maximálně třináct lidí, proto je lepší se objednat v informačním centru. Prohlídky jsou zdarma.

Motoristická burza

Na tradiční burzu mohou zavítat sběratelé v sobotu od 8 do 12 hodin na parkoviště před Tescem. Na motoristickou burzu mohou lidé donést staré náhradní díly nebo celé vraky automobilů, motocyklů či kol. K mání bývají i plakety, hračky, odznaky, skleničky, vlajky, modely aut, časopisy a plakáty.

Lampioňák i ohňostroj v Nezamyslicích

100 let republiky oslaví v neděli 28. října v Nezamyslicích. V 18 hodin se otevře výstava v SRC ke 100. výročí založení republiky, v 19 hodin vyrazí lampionový průvod od kostela sv. Václava, v 19.30 čeká na občany položení věnce u pomníku padlých. Vše završí parádní ohňostroj.

Lampionový průvod v Hamrech

Na průvod plný světýlek můžete vyrazit v Hamrech v pátek v osmnáct hodin. Start je u kapličky a čeká na vás i něco teplého na zahřátí.

Vepřové hody na zámku

Zámecký areál v Plumlově bude v sobotu od devíti hodin ráno hostit Vepřové hody. Těšit se můžete na Ivanovy zabíjačkové speciality, k tomu si můžete dát pivečko či svařáček. Do pohody vám zahraje Náhodná sešlost prostějovských a plumlovských muzikantů.

100 let vzniku republiky oslaví Plumlov velkolepě

Hned několik pietních aktů, odhalení pamětní desky padlým vojákům, bohoslužba, vysazení aleje stromů a beseda o 1. světové válce. Tak bude v Plumlově v krátkosti vypadat sobotní vzpomínkové odpoledne u příležitosti stého výročí vzniku Československa.
„Vše začne v třináct hodin pietním aktem u památníku u lva na Tyršově náměstí v Plumlově, po přesunu autobusem budou následovat pietní akty v Soběsukách a Hamrech,“ popsali představitelé města s tím, že hlavní program se následně odehraje od 14 hodin v Žárovicích.
„Na příchozí zde nejdříve bude čekat pietní akt doprovázený odhalením pamětní desky padlým vojákům a kladením věnců. Následovat bude zasazení pamětní lípy ke 100. výročí vzniku Československa a bohoslužba za zemřelé vojáky,“ zvou zástupci města. Od patnácti hodin budou občané svědky vysazení aleje stromů před kulturním domem a od půl čtvrté na všechny čeká beseda o 1. světové válce, o působení plumlovských rodáků v útvarech rakousko-uherském armády a v legiích. Besedu povede Radim Kapavík se Signum belli a její součástí bude i prohlídka dokumentů vztahujících se k 1. světové válce.

100 let Československa v Drahanech

Vzpomínka k příležitosti 100. Výročí vzniku Československa se uskuteční v pátek 26. října 2018 v 11.00 u památníku padlým v 1. a 2. světové válce v Drahanech. Po této vzpomínce bude otevřena nová učebna informatiky ve Vzdělávacím centru T.G.Masaryka.

V Pěnčíně uspí broučky

Uspávání broučků se uskuteční v pátek 26. října v 17.30 hodin před obecním úřadem v Pěnčíně. Akce je spojená se soutěží o nejkrásnějšího strašáka. Ty mohou lidé nosit 26. října od 17.15 do 17.30 hodin před obecní úřad.

Ve Vrchoslavicích bude strašit

Na Vrchoslavské strašidlení se můžete těšit v pondělí 29. října. Průběžný start od 17 do 19 hodin za hřbitovem. Součástí Strašidlení je soutěž ve strašidelné výzdobě vrchoslavských obydlí, do soutěže se mohou lidé hlásit na obecním úřadě.

Dýňobraní a strašidla ve Ptení

Dýňobraní a strašidelná stezka. Taková paráda čeká v pátek 26. října od 17 do 20 hodin na zájemce ve Ptení. Akce pořádá základní a mateřská škola. Těšit se můžete na dlabání dýní (dýni, potřeby na dlabání, přírodniny, lampion či jiné světýlko, dobrou náladu a stylové strašidlácké oblečení s sebou), sladké občerstvení, perníčky s punčem (dospělá i dětská varianta). Od 17 do 18.30 hodin můžete vyrazit na Strašidláckou stezku (děti pouze v doprovodu dospělého).

Na draky do Konice

11. Konická drakiáda se uskuteční v sobotu 27. října ve 14 hodin na Březském vrchu. Teplý čaj zajištěn, špekáčky na opékání s sebou. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

Oslavy vzniku republiky v Konici

Den vzniku samostatného československého státu oslaví v Konici v neděli 28. října ve 14 hodin. Lidé vystoupají na Březský vrch k mohyle TGM, kde při vzpomínkové akci položí věnec a vypijí teplý čaj. Pro zájemce bude po akci od 15 do 17 hodin otevřena na zámku výstava fotografií Konice v datech 1918-1938.

Čelechovice vás zvou na oslavy

Oslavy 100 let republiky se uskuteční v sobotu 27. října od 14 hodin v Čelechovicích na Hané. Program, který na vás čeká? Vztyčení vlajky u obecního úřadu s četníky, komentované prohlídky četnické stanice, výstava historických a retro kočárků a panenek na obecním úřadě, den otevřených dveří na staré škole, malé tržiště před starou školou, flašinetář, zabijačkové speciality, historická auta, staré zemědělské stroje, v 16 hodin průvod a sázení Lípy svobody, vystoupení žáků ZŠ, v 16.30 hodin pietní vzpomínka u pomníku padlých, v 17 hodin módní přehlídka prvorepublikových modelů v sokolovně, v 17.30 hodin koncert Velkého dechového orchestru ZUŠ Prostějov v sokolovně a v 19.30 hodin ohňostroj u sokolovny.

Za strašidly do Kostelce

Strašidelný lampionový průvod na vás čeká v pátek 26. října od 18 hodin v Kostelci na Hané. Sraz je ve sportovním areálu u nové školy. Stezka odvahy povede za ulicí Trávníky kolem bývalé čistírny odpadních vod a pak zpět ke sportovnímu areálu. Zajištěno bohaté občerstvení a oheň pro opékání vlastních dobrot.

Vznik Československa ve Hvozdě

Oslavy 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky ve Hvozdě se uskuteční v sobotu 27.10.2018. Tady je program, který na vás čeká. 14:00 mše svatá v kapli sv. Václava ve Hvozdě a poté průvod, 14:45 položení věnce u pomníku padlých, zasazení stromu " Výročí" u školy a projev, focení do kroniky, slavnostní průvod- hasiči, spolky, občané, kulturní vystoupení v hospodě U Popelků- žáci ZŠ a MŠ, posezení - Holóbkova mozeka, občerstvení. Srdečně všechny občany i přespolní zvou pořadatelé - OÚ Hvozd, SDH Hvozd, ZŠ a MŠ Hvozd.

V Prostějově vyloví rybník

Nejen Tovačov nebo Šumvald se mohou pyšnit výlovy rybníků. V menším se totiž uskuteční i v Prostějově. Zdejší rybáři se do něj pustí už o nadcházející sobotě a to po osmé hodině ráno. Lidé, zejména děti, tak budou moct vidět rybník v poněkud nezvyklém stavu. A zároveň ryby pěkně zblízka. Další výlov se pak uskuteční na Podhradském rybníku v listopadu.

Slavností sázení lípy ve Smržicích

Obec Smržice vás srdečně zve na slavnostní akci – vysazení lípy, pořádanou ke „100. výročí vzniku Československa“. Akce se uskuteční v sobotu v 15.00 hodin v parku sv. Jana Nepomuckého. Součástí programu bude: zápis zúčastněných do pamětní knihy, taneční vystoupení Souboru Klas Kralice na Hané, vystoupení mužského pěveckého sboru Rovina z Olomouce a malé pohoštění.

Autor: Karel Rozehnal

25.10.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 19 500 Kč Zámečníci strojů Strojní zámečník /zámečník (1703001). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Strojní zámečník /zámečník (1703001), PRACOVNÍ MÍSTA V JEDNOSMĚNNÉM PROVOZU V PROSTĚJOVĚ – Strojní zámečník/zámečník – mzda od 19.500 Kč, příspěvek na stravování, až 25 dnů dovolené. Požadujeme znalost čtení výkresové dokumentace, manuální zručnost a praxi v montáži strojů. V případě zájmu pošlete životopis na e-mail: zamecnik@gasl.cz anebo volejte na tel: 773 447 447.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt zámečník, +420 773 447 447. Výroba - Výroba Montážní dělník 110 Kč Montéři kovových konstrukcí Výrobní zámečníci (1708002). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Výrobní zámečníci (1708002), Požadujeme:, - vyučení v oboru zámečník, - znalost čtení výkresové dokumentace, - ZK 111 nebo ZK 135, - vazačský, jeřábnický průkaz - výhodou, - dobrou pracovní morálku, Nabízíme:, - práci na HPP u stabilní společnosti, - závodní stravování, Pracoviště: Prostějov, Mzda: 110-150,- Kč/hod, Nástup: dle dohody, Směnnost: dvousměnný provoz (8 nebo 12 hodinové směny), Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na svarec@gasl.cz. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 16 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) *KUCHAŘI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Životopis zašlete na e-mail palacetaaj@gmail.com nebo horakovasarah@gmail.com. , Požadavky: praxe v oboru min. 6 měsíců, specializace na indickou kuchyni a steaky, zdravotní průkaz. PD: Po-Ne pružná v době 11:00-22:00 hod. , Nabízíme: PP na dobu neurčitou, možnost ubytování a stravování., Pracoviště: Restaurace Taaj Palace, Hlaváčkovo nám.1, Prostějov. Pracoviště: Rsk indian s. r. o. - restaurace taaj palace, Hlaváčkovo nám., č.p. 217, 796 01 Prostějov 1. Informace: Sharma Rupendra Kumar, . Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 27 000 Kč Účetní finanční a investiční FINANČNÍ ÚČETNÍ S PRAXÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Strukturovaný životopis s průvodním dopisem a názvem pozice, o kterou se ucházíte zasílejte na adresu: kariera@linaplast.cz. Více informací sdělí paní Škrabalová tel.: 583 037 124., Požadavky:, - Středoškolské vzdělání s maturitou ekonomického směru, - Znalost zákona o účetnictví a veškerých účetních předpisů, - 5 let praxe na pozici finanční účetní, - Znalost systému Helios výhodou (ne podmínkou), - Základní znalost MS Excel, Office, - Spolehlivost, - Pečlivost, - Samostatnost, Pracovní náplň:, - Fakturace , - Zpracování statistik, - DPH, - Kontrolní hlášení, - Intrastat, Nabízíme:, - 25 dní dovolené, - Plně hrazené stravenky, - Práci v prosperující české firmě, - Pracovní poměr na dobu neurčitou, - Příspěvek na dopravu, - Firemní benefity (prémie, nápoje na pracovišti zdarma, bonusy při životních a pracovních jubileích). Pracoviště: Linaplast s.r.o., Sportovní, č.p. 313, 798 12 Kralice na Hané. Informace: Kontakt, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 12.–13. listopadu 2018

Další drama na přejezdu a návštěva ze Slovenska na odstřel: zhlédněte videa dne

Julie Borovská, Prostějov, narozena 9. listopadu  v Prostějově
2

Nově narozená miminka na Prostějovsku - 45. týden 2018

Exprimátorka Rašková byla zařazena do obrazové galerie na radnici

Jako pětadvacátá v pořadí, byla v úterý zařazena exprimátorka Alena Rašková do galerie obrazů bývalých starostů v obřadní síni prostějovské radnice. Její podobiznu vytvořila figurální malířka Adéla Janská.

Po volbách zamávala ANO a od protivníka dostala funkci místostarostky

Z pátého místa kandidovala za ANO a díky preferenčním hlasům skočila na druhém, které jí zajistilo místo v zastupitelstvu v Kralicích na Hané. Babišovo hnutí tu ale získalo jen dva mandáty a šlo do opozice. Z ANO tedy vystoupila, dohodla s vítězem voleb a přijala funkci místostarostky. Tak by se dal shrnout příběh cvičitelky zumby, Veroniky Petrželové Bašné. Členové ANO ji označují za zrádkyni a chtějí, aby vrátila mandát.

Nepropásněte! Prvňáci ze ZŠ Laškov na stránkách tištěného Deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které navštěvují první třídu základní školy.

Prostějovské kino berou diváci útokem. Přidávají se další promítání

Vyprodaný sál a dva tisíce dvě stě lidí na filmu Bohemian Rhapsody. Kino Metro 70 přidává další projekce.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT