Mikulášský výstup na Kosíř

Pokud chcete sportovněji laděné děti nebo vnoučata potěšit, chybu neuděláte s výstupem na nejvyšší hanáckou horu. V neděli zde totiž mezi desátou a třináctou hodinou najdou čerty, Mikuláše i anděla. Klub českých turistů ze Smržic totiž pořádá již tradiční Mikulášský výstup. Což znamená, že děti se mohou těšit na dárky. A samozřejmě na opékání špekáčku. Kdo se bojí čertů, ať se Kosíři vyhne.

KAM NA ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍCH STROMŮ? A NA CO ZAJÍMAVÉHO SE PŘI NICH MŮŽETE TĚŠIT? VYBERTE SI Z NAŠEHO BOHATÉHO PŘEHLEDU.Rozsvěcení vánočního stromu na náměstí TGM v Prostějově

Za čerty do Bílovic

Parádní Čertovská jízda na vás čeká v sobotu 1. prosince ve sportovním areálu v Bílovicích. Před Mikulášem se zde totiž obec společně s místními hasiči či spolkem Karabílek postarají o strašidelnou jízdu vláčkem, ohňostroj i pravé peklo. Zároveň dojde na rozsvícení stromečku. Začátek v 16.30.

Kopaninka konečně otevře

Dlouhé čekání je minulostí. Na neděli je naplánované otevření nové rozhledny Kopaninka u Repech. Stavba, napůl dřevěná a napůl kovová, byla dokončena začátkem listopadu. Oficiálního otevření veřejnosti bylo však naplánováno až na nedělních 11 hodin. Z rohzhledny je za dobrého počasí vidět Jeseníky, Beskydy ale také elektrárna v Dukovanech. Majitelé slibují při otevření pivo zdarma.

Jarmark ve Víceměřicích

Za zajímavou adventní výstavou můžete vyrazit do Víceměřic. Po oba víkendové dny na vás v místní košíkárně vždy od 9 do 17 hodin čeká pestrá nabídka vánočně laděného zboží.

Mikulášské odpoledne ve Smržicích

Spolek rodičů při MŠ Smržice a Obec Smržice zve na Mikulášské odpoledne v sobotu 1. prosince 2018 od 14:00 hodin do kulturního domu. Připraven je bohatý program - mikulášská nadílka, dětská tombola, taneční soutěže, diskotéka, mikulášské dílničky. Vstupné pro děti je 50,-Kč (v ceně je Mikulášský balíček), pro dospělé 25,-Kč. Od 14:30 hodin Divadlo Hanácké obce z Prostějova zve na pohádku O tlustém pradědečkovi.

Vánoční výstava na faře

Vyrazit můžete o víkendu i na vánoční výstavu ve smržické faře. Ta startuje v neděli 2. prosince ve 15 hodin a potrvá až do 17 hodin.

Pestrý víkend v Krumsíně

V sobotu vás lákají do Krumsína na čertovský průvod spojený s rozsvícením vánočního stromečku a mikulášskou nadílkou. Sraz všech účastníků v 17 hodin na zastávce u kostela. V neděli od 13:30 do 16:30 hodin vís pak čeká vánoční tvoření v sále místního kina. 

Vánoční jarmark v Bousíně

Vánoční jarmark chystají v Bousíně. Odstartuje už v pátek v 17 hodin. V sobotu se pak na něj můžete těšit od 12 do 21 hodin. Kromě tradičních výrobků na vás čeká i zajímavé občerstvení.

Vánoční výstava pod Kosířem

Již tradiční záležitostí je vánoční výstava v Čechách pod Kosířem. Svíčky, drobné šperky, pletené věci a mnoho dalšího najdete ve zdejší multifunkční budově naproti hasičskému muzeu. Akce probíhá v pátek do 18 hodin a v sobotu od 13 do 16 hodin.

Na legendy do Kaska

Rok se sešel s rokem a Mikulášská nadílka prostějovských hudebních legend je opět tady.

V sobotu 1. prosince se od 20 hodin na pódiu prostějovského KaS centra rozjede společná šou kapel KEKS & KONTAKT. Oblíbená akce bude mít opět profi ozvučení i osvětlení, kapely se budou střídat po sériích.

Tři sestry se vrací

Veleznámá kapela Tři sestry se opět vrací do Prostějova. Stálice české hudební scény sem jezdí pravidelně. Kdo má rád trochu punku, nemůže zde chybět. Začátek je v pátek v 19.30, je ale doporučeno přijít s předstihem. Vstupenky jsou k mání na místě i v předprodeji v kavárně Společenského domu.

Na výstavu do Vrahovic

Výstava Kořeny se koná v sobotu 1. a v neděli 2. prosince v Domě služeb ve Vrahovicích. Na výstavě budete moci vidět historické fotografie Vrahovic, staré pohlednice, činnost Spolku za staré Vrahovice. Začátek v 9 hodin.

Vrbátky pořádají zabijačku

Hned několik akcí dohromady spojili ve Vrbátkách. Před obecním úřadem se nejprve odehraje vepřbraní, kde si lidé budou moci obstarat zabihjačkové speciality. Od patnácti hodin bude akce pokračovat adventní párty v centru volného času. Vše pak bude směřovat k rozsvícení stromku. Pokud tedy nevíte, co se sobotou a budete někde poblíž, neváhejte.

Zkuste adventní tvoření v knihovně

Advent v knihovně v pondělí 3. prosince a v pondělí 10. prosince. Máte šikovné ruce a rádi tvoříte? Pak si v knihovně připravili něco pro vás. Zatímco příští týden se zde lidé naučí, jak si udělat pěknou záložku do knížky, týden na to čeká návštěvníky voňavé vánoční čtení. Akce nejen pro děti, ale všechny příznivce rukodělných aktivit Začátek akcí je vždy v 16 hodin.