Plumlovský zámek obsadí princezny i čert

Plumlov – V sídlo pohádkových bytostí se promění o víkendu plumlovský zámek, kde se budou konat tradiční pohádkové prohlídky zámku Z pohádky do pohádky. Na návštěvníky čeká pyšná a šíleně smutná princezna či marnivá služebná, Jindřich ze mlejna opět prožene čertíka a na závěr prohlídky děti i dospělí zjistí, že sůl je nad zlato.

„Prohlídky začínají v sobotu a neděli v deset hodin a potrvají do osmnácté hodiny," pozval na zámek jeho kastelán Pavel Zástěra a dodal, že průvodce tajuplným zámkem bude lidem dělat šašek. 

STARTfest nabídne divadlo, tanec, workshopy a muziku

Želeč – Divadelní vystoupení, orientální tanec, workshopy, lukostřelba a k tomu dobrá muzika. Návštěvníkům, kteří dorazí v sobotu do Želče na multikulturní a multižánrový festival STARTfest, bude mít druhý ročník akce určitě co nabídnout. Brány statku, na kterém se festival koná, se otevřou lidem v sobotu ve 14 hodin…VÍCE

Trabant sraz: spanilá jízda a recesistické soutěže

Plumlov, Prostějov – Trabant, wartburg, IFA, simson či barkas. Legendární vozy v tuningových a recesistických úpravách i vozy v původním historickém stavu budou k vidění v pátek na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově.

„Výstava vozů koncernu IFA se bude konat od půl sedmé do půl osmé večer," řekl organizátor akce Jan Karbaš. Na sobotní odpoledne je pak v kempu Žralok přichystáno pásmo soutěží.

„Připravili jsme jízdu zručnosti s kuriózním trabíkem, plavbu pravidelnosti na Trabi Titaniku, soutěž o nejhezčí vůz v kategorii klasik, veterán a tuning či jízdu zručnosti," nastínil Jan Karbaš a dodal, že nebude chybět ani burza dílů. (ham)

Hasiči z Určic budou slavit výročí

Určice – Oslavy 125. výročí založení sboru mají na sobotu v plánu dobrovolní hasiči z Určic. Oslavy za doprovodu kapely Krumsíňanka a pochodu mažoretek z Nezamyslic odstartují ve 13 hodin u hasičky. „Půjdeme k soše sv. Floriána, kde vysvětíme prapor a seznámíme lidi s historií našeho sboru. Poté bude následovat položení věnec k pomníku padlých a ukázka hasičské techniky," nastínili dobrovolní hasiči a dodali, že od čtyř hodin odpoledne je na programu volná zábava. (ham)

Krátké info

SLAVNOSTNÍ MŠE SVATÁ  - spojená s agape k 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu, která se uskuteční v pátek 5. července v 9 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje na Brněnské ulici v Prostějově. Na společenství všech lidí dobré vůle se těší farníci.

MYSLIVECKÉ SDRUŽENÍ TIŠTÍN pořádá v pátek 5. července XIX. ročník veřejné soutěže jednotlivců na americkém trapu o putovní pohár MS Tištín. Ve čtvrtek 4. července od 16 do 19 hodin trénink. V pátek 5. července od 8.30 do 8.45 hodin zahájení, losování, 9 hodin zahájení střelby. Hodnotné ceny. Občerstvení zajištěno na střelnici.

STRAŠIDELNÝ LES - Association Military Fan a obec Skřípov zve rodiče a děti všech věkových kategorií na procházku strašidelným lesem. Doprovodný program: Eques Tempus unikátní rytířské souboje a ohňová show. Akce se koná v sobotu 6. července v 18 hodin v areálu bývalé vojenské posádky ve Skřípově. Možnost parkování vozidel. Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné.

GALERIE NA ZÁMKU V PLUMLOVĚ  - zahájení výstavy Sáry a Jana Saudkových Fotografie se koná v pátek 5. července v 17 hodin. Výstavu uvede Ing. Pavel Frelich. Výstava do soboty 31. srpna. Otevírací doba Galerie Zámku Plumlov úterý neděle 10 hodin 18 hodin, pondělí zavřeno.

DISCO CLUB SIMETRIX, KOMENSKÉHO 16 - v pátek 5. července DJ Doktor a v sobotu 6. července DJ Iceman vždy od 21 hodin. Dámy vstup zdarma po celou diskotéku.

HODOVÁ ZÁBAVA V HAMRECH Sdružení dobrovolných hasičů Hamry pořádá v sobotu 6. července hodovou zábavu. K tanci a poslechu zahraje Casio Band. Občerstvení zajištěno. Srdečně zvou pořadatelé.

TRADIČNÍ TURNAJ V MALÉ KOPANÉ V KOVÁLOVICÍCH U KOJETÍNA se koná v sobotu 6. července od 8 hodin. Počet hráčů v poli 4+1, hraje se dle pravidel malé kopané. Bohaté občerstvení makrely, uzenina, žebírka a další dobroty. Bližší info p. Tvrdoň, 602 743 475.