Hubertovu jízdu okoření parkur a Štrůdliáda

Lhota u Konice – Jezdeckou sezonu uzavírá každý rok na podzim Hubertova jízda. Právě na ni zve v sobotu Stáj Arka ve Lhotě u Konice. „Slavnostní nástup je v jedenáct hodin dopoledne. Zdatnější jezdci na připravených koních zamíří do Seče a zpátky, lehčí a kratší Hubertova jízda povede jen po okolí Lhoty,“ prozradila majitelka stáje Jana Mikešová. Ti, kdo se přijedou pokochat pohledem na krásné koně, nebudou litovat. Uvidí, jak vypadá slavnostní halali, ochutnají speciality z vepřových hodů a pro děti a začátečníky je od půl jedné připraven mini parkur.

„Skutečný parkur s posledním skokem nad překážkou ve výšce sto deseti centimetrů začne pak ve dvě hodiny. Po něm bude následovat disciplína zvaná skok mohutnosti pro koně i pony,“ uvedla Jana Mikešová s tím, že tradiční součástí lhotské Hubertovy jízdy je Štrůdliáda, tedy soutěž o řád zlatého štrůdlu.

„Je přístupná pro všechny, kteří se chtějí zúčastnit,“ zdůraznila. (das)

Rybáře čeká výlov

Prostějov – Rybáře z Prostějova čeká tuto sobotu výlov v Čelechovicích na Hané.

Ekocentrum zve na oslavy ke Dni stromů

Prostějov – V sobotu na všechny procházející po náměstí T.G.M. v Prostějově dýchne úžasný svět přírody. Ekocentrum Iris připravilo tematické dopoledne u příležitosti oslav Dne stromů. „Na návštěvníky čeká pozoruhodná výstava o významu stromů, zajímavá stezka s podtitulem „Mezi stromy na náměstí“, kulturní vystoupení a pro děti je připravena celá řádka ekovýchovných aktivit,“ řekla Eliška Valentová z Ekocentra s tím, že dopoledne zpestří i ochutnávka podzimních čajů.

„Budeme nabízet šípkový, lipový i jablečný čaj,“ doplnila ji s úsměvěm kolegyně Petra Orálková. To však nebude zdaleka všechno. „Svou činnost představí také Okrašlovací spolek města Prostějova nebo Vojenské lesy a statky,“ zmínila se dále Orálková a dodala, že v jedenáct hodin proběhne vyhodnocení Studánkové soutěže spolu s předáním pěkných cen výhercům. Akce startuje na náměstí přibližně v devět hodin ráno.

ROTTEN FEST 1, VÝŠOVICE U PROSTĚJOVA

V sobotu 16. října od 17 hod. se uskuteční v hospodě U Hannibala za podpory undergroundové scény – Sabathory, Macerace, Dissolution, Wizard Infernal, Deep Throad, Catacomb, Coronach, Belzepher, Aro, Old Thrash, Titans.

RESTAURACE ATRIUM, HLAVÁČKOVO NÁM. 1, PROSTĚJOV

V pátek 15. října od 20 hod. zahraje kapela Romantika Romana Pytlíka Doležela.

ROMANTICKÝ KLAVÍR V KAVÁRNĚ VE ŠPALÍČKU, UPRKOVA UL., PROSTĚJOV

Každou neděli od 16 hod. jazzová, populární a klasická hudba. Hraje M. Nováková.

CLUB ZÁTIŠÍ, LIDICKÁ 28, PROSTĚJOV

Každý pátek a sobota disco 80 a 90. let. Vstup zdarma.

APOLLO 13, BARÁKOVA 12, PROSTĚJOV

V pátek 15. října od 19hod. Rock´n´Roll All Night. V sobotu 16. října ve 22 hod. Deflexion.

SIMETRIX, KOMENSKÉHO 16, PROSTĚJOV

V pátek 15. října od 21 hod. DJ Mark a v sobotu 16. října od 21 hod. DJ Otto Šabrt. Dámy vstup po celou diskotéku zdarma.

SNĚHOVÁ PÁRTY VE SMRŽICÍCH

Sněhovou Párty,kterou jen tak někde nezažijete a neuvidíte na vás čeká ve smržické sokolovně. Jedinečná párty,která tu ještě nebyla!
Sněhová Párty je tu pro Vás + Velká Zelená Laser Show 800mw, 2 velké Stroboskopy a kupa světěl: D.Profi aparatura cca 8Kw zvuku.Dj´s budou rozdávat Svítící tyčinky, lighsticky a svítící Uši-Novinka! Začátek akce v sobotu 16. října ve 20:00 ,end ve 3:30 v neděli ráno.

Co se týká hudby tak zazní:
(Pop,elektro house,Dnb,d…ance,disco,trance)
Bude se fotit samozřejmě,at se pak máte na co koukat.

Kam za sportem?

#nahled|https://g.denik.cz/59/b2/kam_sport_161010_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/b2/kam_sport_161010.jpg|Kam za sportem#