Zahrádkáři vyzdobí sokolovnu skvosty letošní sklizně

Určice – Výstava ovoce, zeleniny a květin se uskuteční o víkendu v Určicích. V přísálí sokolovny se místní zahrádkáři pochlubí tím nejlepším, co sklidili. „Výstavu doplní expozice včelařů, kteří předvedou různé včelí produkty, a návštěvníci se mohou těšit i na bohatou tombolu,“ doplnila Lenka Buřtová, vedoucí kulturního klubu v Určicích. Výstava bude probíhat v sobotu od čtrnácti do osmnácti hodin a v neděli od deseti do osmnácti hodin. (zuv)

Nezamyslice zvou na Svatováclavské slavnosti

Nezamyslice – Nové sportovně relaxační centrum za téměř padesát milionů korun vyrostlo u sokolovny v Nezamyslicích. Třicet šest metrů dlouhou halu určenou výhradně pro kulturní akce čeká v pátek slavnostní otevření a vysvěcení. Akce se koná v rámci desátých Svatováclavských slavností v Nezamyslicích.

„Slavnostní otevření proběhne od deseti hodin dopoledne, večer od sedmi hodin pak na charitativním koncertě vystoupí Jitka Zelenková a Láďa Kerndl. Akci bude moderovat herec Tomáš Krejčíř,“ pozval všechny starosta obce Jiří Doubrava.

VÍCE VČETNĚ PROGRAMU NAJDETE ZDE: Nezamyslice budou slavit ve velkém stylu. Zaskočíte?

Na děti čeká v zoo pohádková stezka

Prostějov – Zvířata v pohádkách. To je název víkendové akce, kterou pro rodiny s dětmi připravili ochránci přírody z prostějovského Ekocentra Iris. Její účastníci si v sobotu projdou přírodovědnou stezku v olomoucké zoo na Svatém Kopečku. „Děti čeká několik stanovišť, na nichž budou plnit zajímavé úkoly s pohádkovou tematikou. Formou her a soutěží se seznámí se zvířecími obyvateli zoo a na závěr dostanou drobnou odměnu,“ přiblížila Eliška Valentová z Ekocentra Iris. (zuv)

Hvězdárna chystá pro děti soutěž o trpasličích planetách

Prostějov – Lidová hvězdárna v Prostějově připravila na nedělní odpoledne další ze série akcí pro děti. Od čtrnácti hodin si tu vyslechnou povídání o trpasličích planetách, mezi něž patří například Pluto, a poté je čeká soutěž o ceny. „Dětem ukážeme na fotografiích, jak vlastně trpasličí planety vypadají. A předvedeme jim i model sluneční soustavy,“ doplnil ředitel prostějovské hvězdárny Jiří Prudký. Nedělní pořad Malá tělesa sluneční soustavy je určený pro děti ve věku od pěti do jedenácti let. Vstupné je deset korun. (zuv)

DIVADLO POINT, OLOMOUCKÁ UL. 25, PROSTĚJOV

Uvádí v pátek 24. září ve 20 hod. hudební pořad s názvem Sinatra, který navazuje na setkání Jízda s Elvisem I., II. a Johny Cash .Vstup pouze ve společenském oděvu ve stylu Franka Sinatry.

OSLAVY SOKOLA V KOSTELCI NA HANÉ

V sobotu 25. září od 15 hod. v místní sokolovně proběhnou oslavy 100. výročí založení TJ Sokol v Kostelci na Hané. Bohatý program. V neděli 26. září v 9 hod. v kostele sv. Jakuba mše svatá za zakladatele Sokola Jana Stavěla.

VÍCE: Stoletý sokol vydal knihu a chystá prima estrádu

Kam za muzikou?

Apollo chystá metalový nářez

Prostějov – Ostrým kytarám a tvrdým chlápkům bude dnes patřit hudební klub Apollo 13 v Prostějově. Podzemí Barákovy ulici rozvibruje čtveřice kapel z různých koutů Moravy, jejichž doménou jsou různé formy metalu. „Jako první se na pódiu objeví hardcorová formace Soulsick z Jeseníku, druhý nastoupí nucorový Sunset Trail z Olomouce, po něm zahraje thrashcorová skupina Bethrayer z Kojetína a nakonec vystoupí Headoff. Toto uskupení hraje pro změnu deathcore a bude hájit barvy domácích,“ zmínil se pořadatel Miroslav Hasa z klubu Apollo 13. Minipřehlídka startuje o půl deváté večer. (das)

BOTANICO CAFÉ, WOLKEROVA 3, PROSTĚJOV

V pátek 24. září od 19 hod. Fiddle – Dedee bleugrass, J. Šeluďová housle a zpěv, M. Kalousek kytara a zpěv, P. Dan Fellner kytara a zpěv, J. Musil mandolína a zpěv, R. Kaprál kontrabas a zpěv.

SIMETRIX, KOMENSKÉHO 16, PROSTĚJOV

V pátek 24. září od 21 hod. Diskotéka Rádia Haná a v sobotu 25. září od 21 hod. okřídlená fina. Dámy vstup po celou diskotéku zdarma.

TANEČNÍ VEČER, KULTURNÍ KLUB DUHA, ŠKOLNÍ UL., PROSTĚJOV

V pátek 24. září od 20 hod. hrají k tanci a poslechu manželé Vykoukalovi. Vstupné 60 Kč.

RESTAURACE ATRIUM, HLAVÁČKOVO NÁM. 1, PROSTĚJOV

V pátek 24. září od 20 hod. hraje skupina Romantica, Romana „Pytlíka“ Doležala.

Kam za sportem?