Holky v bikinách mají do Apolla 13 vstup zdarma

Prostějov – DJs E.Lec, Leny nebo Smashing Raver rozjedou v pátek párty Summer in da house v hudebním kubu Apollo 13 v Prostějově.

„Další klubová noc pod taktovkou djs z Phonoline.cz. bude příležitostí zapít konec prázdnin,“ pozval na akci Miroslav Hasa z Apolla 13.

Vítány jsou zejména holky v bikinách, které mají opět vstup zdarma.

Summer in da house startuje ve 21 hodin.

DĚTSKÝ DEN, JÍZDÁRNA CAVALO, LESOPARK HLOUČELA

V pátek 27. srpna od 16 hod. Loučení s prázdninami, soutěže pro děti, jízda na koních, občerstvení. Hudba DJ Libor.

PIANO A ROCK NA ZÁMKU V PLUMLOVĚ

V pátek 27. srpna v 18 hod. Srpnová noc pro piano, ve velkém sále zámku vystoupí pianista Mr. Daniel Juna. Od 20 hod. Rock na zámku – na nádvoří zámku vystoupí Kronek & spol. Alband a Robbie Wolliams Revival Brno. Vstupné předprodej 90 Kč, na místě 120 Kč.

ROCKTALENT V DOBROMILICÍCH close zoom_in

V pátek 27. srpna od 17 hod. v areálu Lasalovna. Vystoupí kapely – v 17 hod. Seperego Kid, v 18 hod. Antaranga, v 19 hod. Farao, ve 20 hod. Inoltus, ve 21 hod. Bludný Rozmar, 22 hod. Habr Full a ve 23 hod. SaieA. Vstupné 80 Kč, občerstvení, speciality na grilu.

DIVOKEJ BILL V LETNÍM KINĚ KONICE

V pátek 27. srpna ve 20.30 hod. zahraje skupina Divokej Bill a host Medvěd 009. Vstup od 19.30 hod., vstupné 280 Kč, předprodej 225 Kč. Předprodej Konice Elektro Brilant, Prostějov Hudební nástroje, Kramářská ul.

BĚLECKÉ KULTURNÍ LÉTO, BĚLECKÝ MLÝN

vpátek 27. srpna od 19 hod. hraje Reminiscence Miroslava Srostlíka a jeho přátelé. Bohaté občerstvení, speciality z grilu.

SIMETRIX, KOMENSKÉHO 16, PROSTĚJOV

V pátek 27. srpna od 21 hod. víkend na křídlech, v sobotu 28. srpna od 21 hod. Deluxe music night – DJ Roman PachtaX.

CLUB ZÁTIŠÍ, LIDICKÁ 28, PROSTĚJOV

Každý pátek a sobota disco 80. a 90. let. Vstup zdarma.

BOTANICO CAFÉ, WOLKEROVA 3, PROSTĚJOV

V pátek 27. srpna od 16 hod. Rozloučení s prázdninami s muzikou a programem pro děti.

GRAND PRIX PROSTĚJOV, VELODROM ZA KOSTELECKOU ULICÍ

Od pátku 27. srpna do neděle 29. srpna Memoriál Otmara Malečka 2010. V pátek 27. srpna od 14 hod. sprint mužů, závody mládeže, v 17 hod. hlavní program a v 19 hod. finále. V sobotu 28. srpna od 10 hod. Mistrovství ČR v keirinu a v bodovacím závodě dvojic mužů. V neděli 29. srpna od 10 hod. Český pohár mládeže.

VÝSTAVA DROBNÉHO ZVÍŘECTVA, FARSKÁ ZAHRADA V KOSTELCI NA HANÉ close zoom_in

V sobotu 28. srpna a v neděli 29. srpna od 8 do 16 hod. výstava králíků, holubů, drůbeže a exotického ptactva. Možnost nákupu chovných zvířat. Pořádá ZO Českého svazu chovatelů v Kostelci na Hané.

Hasiči vyběhnou s hadicemi pro Zlatého Floriána

Prostějov-Vrahovice – Všechny generace hasičů změří v sobotu síly v parku U Floriánka za zbrojnicí ve Vrahovicích.

„Nejdříve se uskuteční soutěž pod záštitou našich Mladých hasičů, která začíná po půl desáté dopoledne. Odehraje se popáté. Pod hlavičkou Zlatý Florián se bude konat i devatenáctý ročník závodu mužů a žen,“ přiblížil starosta vrahovických dobrovolných hasičů Miroslav Lezna s tím, že každý rok ve Vrahovicích vítají dobrých dvacet jednotek.

Na závěr, konkrétně od půl čtvrté, vyběhnou na trať veteránky a veteráni. Více než pětatřicetiletí hasiči budou pošesté bojovat o pohár starosty města Prostějova.

„Pro ty, kdo se přijdou podívat, máme připravené občerstvení přímo v parku,“ dodal Lezna.

Tištín chystá olympijské hry. Pro sebe a pro sousedy

Tištín – Celý mikroregion Němčicko s napětím očekává nadcházející sobotu. Na fotbalovém hřišti v Tištíně si to totiž rozdá v nerůznějších disciplínách šestnáct družstev sdružených v tomto regionálním svazku. Podpořit je přijedou i jejich fanoušci.

„Disciplíny chceme utajit do samého začátku akce. Půjde o tři srandamače pro týmy a jeden speciální pouze pro starosty zúčastněných obcí,“ naznačila tištínská starostka Alena Wagnerová.

Nebude se ale jen sportovat.

„Akce začíná ve třináct hodin slavnostním průvodem, který projde naším městysem ze směru od Koválovic na fotbalové hřiště. Zástupci jednotlivých obcí ponesou své vlajky a znaky. Bude to prostě jako na olympiádě,“ nechala se slyšet starostka a dodala, že pro návštěvníky je připraveno i pár kulturních perliček včetně vystoupení skupiny Revival Kabát Morava a večerní zábava pod taktovkou kapely Předina.

Během odpoledne se navíc představí i folklorní soubor Pantlék, Klub dětí z Tištína či Dechový soubor mladých z Němčic nad Hanou.

„Kdo přijde, určitě neprohloupí a dobře se pobaví,“ vzkázala starostka Wagnerová.

Ekologové: Hledejte s námi zapomenuté studánky!

Seč – Na chvíli zapomenout na starosti všedních dnů můžete v sobotu na toulkách v okolí Seče. Ekocentrum Iris pro zájemce připravilo výlet spojený s hledáním lesních studánek a poznáváním tajemných zákoutí.

„Účastníci s námi mohou vyrazit na dvě trasy. Kratší pětikilometrový úsek z Pohodlí do Seče je určen speciálně pro rodiny. Děti budou samy hledat studánky a s nimi i ukryté poklady. Odolnější účastníky čeká trochu dobrodružnější mapování zapomenutých studánek na cestě ze Seče do Stražiska,“ řekl Petra Orálková z Irisu.

Odjezd je v 7.45 hodin z autobusového nádraží v Prostějově a návrat buď o půl dvanácté ze Seče autobusem nebo v pět hodin odpoledne vlakem ze Stražiska.

Kam za sportem?