Pláž U Lázničků ovládne rock

Plumlov – Všichni příznivci rockové muziky si v sobotu večer přijdou na své. Pláž U Lázníčků na Plumlovské přehradě totiž v rámci hudebního festivalu Noci plné hvězd přivítá třetí ročník koncertů hudebních legend prostějovského regionu Rock memory of. Na podiu se po červnovém vystoupení Fešáků a červencovém koncertu No name představí rockové kapely Quercus, Keks, Kontakt a Plus. Jako předkapela vystoupí prostějovští Old Brown Shoes, kteří zahrají jak své vlastní skladby, tak známé hity od Beatles, Rolling Stones nebo Boba Dylana.

„Chtěli jsme, aby Noci plné hvězd oslovily všechny generace. Proto jsme oslovili různé interprety. Při sobotním koncertu zavzpomínáme na hudební legendy sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let,“ zmínil se Petr Zlámal z pořádající agentury Hittrade. Skupiny Quercus a Keks těší své publikum již od počátku osmdesátých let. Historie kapely Kontakt a Plus se píše již od let sedmdesátých. Série koncertů začne v šest hodin večer. Předcházet i následovat je bude diskotéka. Vstupné je sto korun.⋌ (zuv)

Workshop na zámku: letos ve znamení Musorgského

Plumlov – Už dva týdny na plumlovském zámku trénují mladí herci s choreografem, scénografem, kostýmní výtvarnicí a dalšími lidmi nezbytnými pro vznik dobrého divadelního představení. Připravují pod vedením slovenského režiséra Vlado Sadílka v pořadí devátý kus s názvem Obrázky z výstavy, jehož premiéra je naplánována na sobotu 17. července v deset hodin večer.

VŠE K WORKSHOPU NA PLUMLOVĚ VČETNĚ ROZHOVORŮ S AKTÉRY NAJDETE ZDE: WORKSHOP 2010
Program workhopu 2010

Vojtěchov se roztančí v rytmu country

Vojtěchov – O víkendu se Vojtěchov roztančí v rytmu country hudby. Na programu je totiž jedenáctý ročník festivalu Country, který odstartuje v pátek ve dvacet hodin a potrvá až do nedělního rána. Letošní ročník představí rekordních osmnáct kapel, které přijedou z celé České republiky a tři dokonce ze Slovenska. „Začátkem července jsme zvětšovali podium,“ zmínil se organizátor festivalu Břetislav Hrda.

Páteční program představí čtyři skupiny, sobotní dalších čtrnáct. Na podiu vystoupí uskupení Cop, Taverna, Vodopád, Grasscountry, Náhoda, Album a další. „Rád bych upozornil na sobotní křest nové desky kapely Minaret. Od půl jedenácté festival vystřídá countrybál se skupinou Větrolam“ nechal se slyšet Hrda. Návštěvníci festivalu budou mít možnost stanování i parkování na louce u sportovního areálu. „Akce se koná za každého počasí. Návštěvníky před sluncem či před deštěm ochrání dva velké party stany a několik velkých slunečníků,“ doplnil Hrda.⋌ (zuv)

Eva a Vašek to rozbalí U VrbičekEva a Vašek

Mostkovice - Seriál letních akcí Léto U Vrbiček čeká tuto sobotu jeden z jeho vrcholů. Po metalových Arakainech a úžasného Čechomoru vystoupí na pláži u plumlovské přehrady v neděli legendární duo Eva a Vašek. Koncert začíná ve čtyři hodiny odpoledne.

Přijďte si hrát do Irisu s přírodou

Prostějov – Ke hrátkám s přírodou zvou na dnešní odpoledne ochránci přírody do Ekocentra Iris. Od jedné do čtyř hodin si budou malí přírodovědci u jezírka na zahradě lámat hlavy s hlavolamy. „Uvidí třeba čolky, kuňky, vodní plže nebo i zástupce hmyzu,“ slíbila Eliška Valentová z Ekocentra.

Další čtvrtek se pak ochránci vydají s dětmi na dopolední vycházku biokoridorem Hloučela. Také pro tuto příležitost připravili povídání o přírodě a hry. ⋌(pam)

Myslivci vás zvou na Pytláckou noc

Myslivecké sdružení podlesí Vitčice, Srbce, Pavlovice u Kojetína Vás srdečně zve na tradiční "Pytláckou noc", která se koná v sobotu ve 20:00 hod. ve Vitčicích(u lesa). Bohatá tombola, myslivecké speciality,živá hudba.

FOTBALOVÝ TURNAJ, HŘIŠTĚ FC MORÁVIA DOLOPLAZY

V sobotu 17. července od 13 hod. 1. ročník Memoriálu Vladimíra Fišera, kromě domácích se představí mužstva FC Dobromilice, TJ Haná Nezamyslice B, FK Němčice nad Hanou B. Občerstvení zajištěno, speciality na grilu i z udírny.

VOLEJBALOVÝ TURNAJ V KŘENŮVKÁCH

Smíšených družstev se utkají v sobotu 17. července od 8:30 hod. na místním hřišti. Tombola. Bohaté občerstvení.

O POHÁR STAROSTY OBCE BÍLOVICE

Soutěž v požárním útoku se uskuteční v sobotu 17. července na hřišti v Bílovicích. Program od 12:30 hod.

BĚLECKÉ KULTURNÍ LÉTO, BĚLECKÝ MLÝN

V pátek 16. července od 19 hod. hraje k tanci a poslechu hity 60. až 80. let pan Fojtík.

Kam vyrazit do klubů?

OLDIES KLUB – DISCO ALFA, T. G. MASARYKA 26, PROSTĚJOV

V pátek 16. července Retropárty 80. a 90. let a v sobotu 17. července česká diskotéka vždy od 21 hod., hraje DJ Peťa. Nově točené pivo, předzahrádka. Vchod z Kramářské ul.

APOLLO 13, BARÁKOVA 12, PROSTĚJOV

V pátek 16. července ve 21 hod. taneční exhibice Ještěrova číča vol. 1, v sobotu 17. července ve 21 hod. letní housová noc Summer in da House a ve středu 21. července ve 20 hod. prázdninová d´n´b párty Live on gramofón.

SIMETRIX, KOMENSKÉHO 16, PROSTĚJOV

V pátek 16. července od 21 hod. diskotéka Rádia Haná a v sobotu 17. července od 21 hod. disko. Dámy vstup po celou diskotéku zdarma.

CLUB ZÁTIŠÍ, LIDICKÁ 28, PROSTĚJOV

Každý pátek a sobota disco 80. a 90. let. Vstup zdarma.