Letní kina: muzikál, detektivka i pohádky pro dospělé

Prostějovsko – Chystáte-li se od víkendu do letního kina, máte na výběr ze dvou možností. Oblíbený amfiteátr v Mostkovicích promítá od pátku do neděle a letní kino na Běleckém Mlýně zve na projekci dnes. Biograf u plumlovské přehrady nabízí večer americký muzikál s Nicol Kidmanovou, Penelópe Cruizovou a Sophií Lorenovou Nine a v sobotu je tu od tradičních 21.30 hodin na programu intimní velkofilm režisérky Alice Nelis Mamas & Papas. „V neděli promítneme detektivku Prokletý ostrov s Leonardem DiCapriem v hlavní roli,“ doplnil provozovatel Letního kina v Mostkovicích Pavel Ošlejšek.

Užít si „pohádky pro dospělé“ z dílen Krátkého filmu Praha můžete dnes pod širým nebem na Běleckém Mlýně. První ze série projekcí v rámci cyklu Bělecké kulturní léto začíná už ve 20 hodin. (das)

Tištínský klub láká na parkur i jízdu na býkovi

Tištín – Máte v oblibě koně a rádi byste s nimi strávili celý den? V Tištíně k tomu budete mít jedinečnou příležitost. V neděli v takzvaném v Háječku se totiž koná třetí ročník Jezdeckého dne, který pořádá klub Rupije Tištín, městys Tištín a místní dobrovolnými hasiči. „Návštěvníci se mohou těšit na šest jezdeckých soutěží. Parkur, miniparkur pro méně zkušené koně a jezdce, vozatajský parkur, jezdeckou štafetu mezi tyčemi a barely, jízdu zručnosti a jízdu na elektrickém býkovi,“ vyjmenovala pořadatelka Lenka Kubíková. „Připravili jsme i diváckou soutěž, kdo se na býkovi nejdéle udrží,“ dodala s úsměvem.

VÍCE: Tištín láká lidi na elektrického býka a obrkoníka

Hasiči změří síly v Doloplazech

Doloplazy – V disciplíně požární útok budou v sobotu soutěžit dobrovolní hasiči v Doloplazech. Na fotbalovém hřišti se utkají družstva všech věkových kategorií. Závod mladších a starších žáků začne v devět hodin dopoledne, ve třináct hodin je pak u strojů a na dráze vystřídají družstva mužů a žen. (pam)

Děti se s dospělými utkají v přetahování lanem

Víceměřice – Chcete vidět na vlastní oči souboj v přetahování lanem, kterého se zúčastní půlka vesnice? Potom neváhejte zavítat v sobotu od tří hodin na dětské odpoledne do Víceměřic, jehož pořádání si pod svá křídla vzali opět místní hasiči. „Pro děti bude přichystána v blízkosti chaty Svodnice stezka plná soutěží a her,“ prozradil pořadatel Petr Buriánek s tím, že omladina jistě ocení i možnost zastřílet si ze vzduchovky. Navíc i o dospělé bude dobře postaráno. „Vloni se skvěle bavili při závodě v pojídání tvarůžek, letos pro ně máme připravené další, zatím tajné, překvapení,“ nechal se slyšet Buriánek a dodal, že vyvrcholením celé akce bude tradiční hromadná přetahovačka lanem mezi dětmi a dospělými. (rok)

Snímky cestovatele France vypráví o magických horách

Prostějov – Kouzlo hor si mohou při srkání svého oblíbeného nápoje užít hosté Kavárny ve Špalíčku. Fotografie ze svých cest po výšinách zde vystavuje zakládající člen Spolku prostějovských fotografů Josef Franc. Je zapáleným cestovatelem a dobrodruhem. O jeho lásce k horám a ledovcům svědčí například i členství v Klubu islandských fanatiků. Výstava Magická horská krajina potrvá do 15. srpna. (pam)

U Vrbiček zahraje Čechomor

Mostkovice – Kapela Čechomor, která procestovala celou Evropu, Severní Ameriku, Rusko a nedávno se vrátila od Velké čínské zdi, dnes doputuje k plumlovské přehradě. Jejich hudba vycházející z českých a moravských lidovek zazní na pláži U Vrbiček od osmi hodin. Posluchači se mohou těšit na hity z alba Proměny, za které skupina v roce 2001 posbírala tři ceny České hudební akademie Anděl, ale i skladby z posledního CD Písně z hradů a zámků. Toto ryze písničkové album pokřtil Čechomor koncem letošního června, krátce poté, co se vrátil z vystoupení v Číně. „Byli jsme osloveni pořadateli Expa 2010, což se nám líbilo. A při té příležitosti nám ambasáda v Pekingu domluvila ještě dva koncerty – jeden u Velké čínské zdi a druhý v exkluzivním klubu v Pekingu,“ říká houslista Čechomoru Karel Holas. Jako předkapela v sobotu vystoupí cimbálová muzika Martina Hrbáče, jejíž kořeny sahají až do roku 1966, kdy ve Veselí nad Moravou vznikla. (mls)

OLDIES KLUB – DISCO ALFA, T. G. MASARYKA 26, PROSTĚJOV

V pátek 9. července Retropárty 80. a 90. let a v sobotu 10. července česká diskotéka vždy od 21 hod., hraje DJ Peťa. Nově točené pivo, předzahrádka. Vchod z Kramářské ul.

APOLLO 13, BARÁKOVA 12, PROSTĚJOV

Ve středu 7. července ve 20 hod. Live on gramofón, oblíbená prázdninová d´n´b párty, vstup 20 Kč. V pátek 9. července ve 21 hod. Fun Factory, dj´s Firestarter, Thimmy K. RanNDaal, Arsee B., Muttaggen.. Ve středu 14. července ve 20 hod. oblíbená d´n´b párty Live on gramofón. Vstup 20 Kč.

SIMETRIX, KOMENSKÉHO 16, PROSTĚJOV

Diskotéky v pátek 9. července a v sobotu 10. července Cuba Libre víkend. V pátek 16. července Diskotéka Rádia Haná. Otevřeno od 21 hod. Dámy vstup po celou diskotéku zdarma.

BOTANICO CAFÉ, WOLKEROVA UL., PROSTĚJOV

V pátek 9. července od 18 hod. netradiční turnaj ve žlábku s živou hudbou Bluegrass. Občerstvení a hry pro děti.