KLUBY

APOLLO 13, BARÁKOVA 12, PROSTĚJOV

Vpátek 4. září SRSCool pres. House Beatz vol. 2, Dj´s: Smashing raver Junkie, Jorgito and special guest Tommy Gun (bongo). Začátek akce je ve 21 hod.

CLUB ZÁTIŠÍ, LIDICKÁ 28, PROSTĚJOV

Každý pátek a sobotu Disco 80. a 90. let. Vstup zdarma. Otevřeno od 16 hod., disco od 21 hod.

TANEČNÍ MEGA PÁRTY

V sobotu 5. 9. od 20 do 02:00 hod. v klubu Apollo 13. Čtyři hodiny latinsko – americké hudby a tance. Společně se 4 tanečnicemi na podiu bude možné vyzkoušet salsu, merenge, regeton, cumbiu, calypso, quebraditu, country, břišní tance. Vstupné 70 Kč.

VÍKENDOVÉ AKCE

POSLEDNÍ VÝSTŘEL I. NA HŘIŠTI V PŘEMYSLOVICÍCH

V pátek 4. září koncert skupiny Veruna, občerstavení zajištěno, vstup zdarma.

KONICKÉ RO(C)K, ZÁMECKÝ PARK KONICE

V pátek 4. září rockový minifestiválek, v 19 hod. Krematorium Jevíčko, ve 20 hod. 2,5 promile Jaroměřice, 21 hod. Stracené ráj, 22.30 hod. Kreyn. Vstupné 80 Kč.

HODOVÉ OSLAVY VE VRBÁTKÁCH

Konají sev sobotu 5. září ve Vrbátkách u hřiště. Z programu: fotbalové utkání během celého dopoledne, slavnostní otevření nového sportovního a školícího centra, ukázkové jízdy Porsche Škoda, výstava bonsají včetně poradenství, atrakce pro děti, občerstvení. Celý den bude hrát Věrovanka a večer hodová zábava s kapelou Roseband.

OSPĚLOVSKÉ LÉTO 2009

Akce na návsi v obci Ospělov. Z programu: sobota 5. září od 14 hod. Sportovní odpoledne na rozloučenou s létem – turnaj ve stolním tenise, turnaj v šipkách, po setmění film „Snowborďáci“.

DREZURNÍ ZÁVODY O POHÁR STAROSTY MĚSTA PROSTĚJOVA, TRAVNATÁ PLOCHA TESCO PROSTĚJOV

Sobota 5. září a neděle 6. září od 9 hod., královská disciplína jezdeckého sportu, jednotlivé soutěže a dekorování, po celé dopoledne jízda na koních pro děti a veřejnost zdarma.

DRAČÍ LODĚ, PLUMLOVSKÁ PŘEHRADA, PLÁŽ U LÁZNIČKŮ II

Den plumlovské přehrady doplní v sobotu závody dračích lodí. Tréninkové jízdy jsou na pláži U Lázničků připravené od devíti hodin, samotné závody vypuknou hodinu po poledni. „Přivezeme celkem tři lodě,“ uvedl jeden z pořadatelů Zdeněk Janeček s tím, že závodit se bude na trase dvě stě metrů. V sobotu 5. září od 9 do 12.30 hod. tréninkové jízdy, od 13 do 17 hod. závod na 200 m. Vstup zdarma.

11. ROČNÍK SMRŽICKÉ ŠLAPKY, SPORTOVNÍ AREÁL SMRŽICE

Start v sobotu 5. září, trasy pro horské a treková kola 10, 24, 60 a 80 km. Pro silničáře pak 10, 30, 50 a 94 km, pro nejnáročnější trasa 176 km s otočkou na vrcholku Pradědu. Podrobný rozpis na www.kctsmrzice.cz.Od sportovního areálu za smržickým kulturním domem startujív sobotuod 7 hodin účastníci jedenácté cyklistické Smržické šlapky. Pojedou po čtyřech trasách pro horská kola a pěti pro silničáře. Nejdelší trať cyklisty zavede až na vrchol Pradědu. „Na všech kontrolách bude občerstvení zdarma,“ ujistil Zdeněk Balcařík z pořádajícího Klubu českých turistů s tím, že odměny neminou nejrychlejší, ale i nejmladší a nejstarší cyklisty.

PARNÍ LOKOMOTIVA VYRAZÍ DO CHORNIC

Chcete se svézt parní lokomotivou? V sobotu máte šanci v rámci oslav 120. výročí bývalé Moravské západní tratě, která vedla z Prostějova do Chornic. „Parní lokomotiva 433.002 vyjíždí z Olomouce v 9.45 hodin a z Chornice se vrací ve 14.30 hodin.

VÍCE VČETNĚ JÍZDNÍHO ŘÁDU:Výročí: parní lokomotiva vyrazí do Chornic

DĚTSKÉ ODPOLEDNE V JÍZDÁRNĚ CAVALO

V sobotu 5. září od 15 hod. Z programu: křest hříběte, jízdy na koních, soutěže . Občerstvení zajištěno.

7. ROČNÍK LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI, OBČERSTVENÍ U ABRAHÁMKA, LESOPARK HLOUČELA

Šachový turnaj pod širým nebem v sobotu 5. září pro rekreační i registrované hráče. Časový program: 8.15 – 9.30 hod. prezantace, 9.45 – 14.45 hod. 1 – 7 kolo včetně přestávky.

KRASOBRUSLENÍ PROSTĚJOV

Zahajuje v sobotu 5. září školu bruslení pro děti od tří let, pod vedením vyškolených trenérů. Začátek v 7:45 hod. V neděli 6. září od 13:15 do 14:15 hod.

BABÍ LÉTO – ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI

V neděli 6. září od 14:30 hod. v Myslivecké chatě v Určicích. Zábavné soutěže a hry pro děti, opékání špekáčků. Občerstvení zajištěno.

BAREVNÁ NEDĚLE V KOSTELCI NA HANÉ

Odpoledne netradičních soutěží pro celou rodinu se koná v neděli 6. září ve 14 hod. v areálu fotbalového hřiště FC Kostelec na Hané. S sebou: deku na sezení, děti oblečte do červeného nebo modrého oblečení. Hudební doprovod Petr Petřík. Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí bude akce přeložena.