Otužilci se ponoří na Štědrý den do Bidelce

29. ročník vánoční koupele pro všechny příznivce zimního plavání a otužování se koná v pondělí 24. prosince ve 12 hodin na rybníku Bidelec v Plumlově…VÍCE: Otužilci se na Štědrý den vykoupou v ledovém Bidelci

Je libo trochu sportu? Vzhůru na Vánoční Drahanskou

7. ročník závodu ve zdolávání vrcholu se koná v pondělí 24. prosince. Start ze Žárovic (začátek obce), trať dlouhá 8,9 km povede do Pohostinství U Pepíčka v Drahanech. Způsob přesunu: běh, chůze, kolo, případně netradiční prostředky (kromě motorových, nejoriginálnější z nich budou odměněny, pokud absolvují celou trasu). Startovné zdarma. Od 9 hodin výdej startovních čísel, v 9:30 start kategorie chůze, v 9:35 kategorie běh a v 9:40 kategorie kolo. Netradiční způsoby přepravy budou startovat v ekvivalentní rychlostní kategorii. Info a registrace na http://prihlasky.skcprostejov.cz (uzávěrka 23. prosince ve 20 hodin) nebo před startem. Dopravu na start zajistí dva minibusy s odjezdem z velodromu v 8:30 a z MHD zastávky Krasice rozc. cca v 8:35 hodin. Přeprava jen pro registrované účastníky je zdarma.

Vánoční nadílka v Apollu

V pondělí 24. prosince se od 22 hodin koná D´n´B kapr. Hrají: The Jaykobs (Jungling Jay & Kobylka), Crackenn (Rajjagunjle Rockers), You2 (DrumUP/Rajjagunjle Rockers), Paolo Mercy. V úterý 25. prosince se od 20 hodin koná Vánoční rocková nadílka. Hrají: RATM revival Prostějov, Pan!cká Ataka, The Sculptures. V pátek 28. prosince se od 21 hodin koná koncert FCUK Emulator DVS Show.

Poběžíte na Štěpána na Běláku?

Štěpánský běh na Běleckém Mlýně se uskuteční ve středu 26. prosince.

V Držovicích budou vystavovat betlémy

Výstava Betlému v Držovicích se koná ve středu 26. prosince a ve čtvrtek 27. prosince od 14 do 17 hodin v kapli sv. Floriána na ulici SNP. Kdo má možnost zapůjčit na dva dny betlém, může jej přinést ve středu 26. prosince přímo do kaple ve 13:30 hodin.

Štěpánská koleda v Galerii U Hanáka

V Galerii U Hanáka v Prostějově se ve středu 26. prosince od 16 hodin koná Štěpánská koleda. Vánoční atmosféra za doprovodu rozličných hudebních nástrojů. Můžete s sebou vzít zbytky cukroví a kapra. Vykoledované dobroty obdarují děti a rodiče z azylového domu. IV. klubová výstava Fotoklubu Prostějov potrvá do úterý 8. ledna. Otevřeno vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 hodin do 17 hodin.

Z Kozlova až na Předinu

tradiční vánoční procházka přírodou se koná ve čtvrtek 27. prosince. Start je v 9 hodin z Kozlova, teplé občerstvení na Předině bude zajištěno. Symbolické startovné 10 korun.