VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Tam, kde se něco děje. VYBERTE SI

Prostějovsko - Je tu další květnový víkend a s ním celá řada akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. Dole v článku vás čeká navíc oblíbené Kam za sportem.

18.5.2012
SDÍLEJ:

Smržické vandrFoto: DENÍK

Pátek 18. května

Paraglidisté budou ve vzduchu myslet na pohár krále Ječmínka

Prostějov – Odvážní vzduchoplavci budou od pátku až do neděle soupeřit na letišti ve Stichovicích v motorovém paraglidingu. Piloti na krosnách či tříkolkách budou bojovat ve druhém kole ligy O pohár krále Ječmínka.

„Piloti na padákových kluzácích se utkají v technických a navigačních disciplínách. Létat se bude hlavně ráno po šesté hodině a vpodvečer mezi pátou a osmou hodinou, za pěkného počasí celý den," láká návštěvníky Stanislav Lukeš z pořádajícího Paramotor klubu Prostějov. Přístup na letiště je pro veřejnost umožněn hlavní branou vedle areálu Forte ve Stichovicích. (ham)

V zámku pověsili snímky psích spřežení

Konice – V pátek v 18 hodin má vernisáž výstava Psí spřežení – Samojedi v akci v zámecké galerii v Konici. Fotografie Radka a Jiřího Lexmanových budou k vidění do pondělí 18. června. Výstavu na zámku lze navštívit ve všedních dnech mezi 10 a 16 hodinou. (das)

S Exaudi zazpívá v kostele spřátelený sbor z Erfurtu

Prostějov – Skladby Josepha Haydna, Georga Philippa Telemana a Felixe Mendelsohna-Bartholdyho jsou na programu společného vystoupení sborů Andreasschottenchor Erfurt a Exaudi Prostějov. Tělesa se sejdou v pátek v 19 hodin pod klenbami kostela Povýšení svatého Kříže a doprovodí je zvuk varhan a hudebníci z komorního souboru…VÍCE

DISCO CLUB SIMETRIX zve na OakCoke víkend

Uskuteční se v pátek a v sobotu. Otevřeno od 21 hodin, dámy vstup zdarma.

MUSIC CLUB APOLLO 13 láká na hip hop a rock and roll

V pátek se těště od 20 hodin na Hip hop & jazz celebration. Vystoupí hip hop duo Douny&Fudja a jazzmani Easy Jammin. V sobotu  se od 20 hodin koná rock and rollová párty, na které zahrají prostějovské kapely 3P & Classic Rock and Roll.

Sobota 19. května

Smržické vandr tentokrát zamíří na sever. Přidáte se?

Smržice – Pět pěších tratí, čtyři cyklotrasy pro horská a čtyři pro silniční kola. To je nabídka sobotního Smržickyho vandru, který letos vstoupí do osmého ročníku. Pořádající Klub českých turistů Smržice nasměroval letos všechny cesty na sever, do oblasti Velkého Kosíře, Slatinic a Náměště na Hané…VÍCE

Na zámek zabloudí hrabě Monte Christo

Plumlov – Novinou na plumlovském zámku jsou denní divadelní prohlídky s šermířskou skupinou Exilus. Svou roli v nich hrají odvážní muži, krásné ženy a literární či filmové postavy. Andělská markýza Angelika, intrikující kardinál nebo hrabě Monte Christo. A právě tento románový hrdina Alexandra Dumase bude komnatami zámku „provádět" tento víkend. „Představení Hrabě Monte Christo se konají v sobotu i v neděli od deseti do sedmnácti hodin a jsou vhodná pro celou rodinu," ujišťuje kastelán Pavel Zástěra s tím, že děti do pěti let mají vstup zdarma (das)

Děti vyrazí s vojáky do ostré akce

Skřípov – Den plný zážitků budou mít v sobotu děti ve Skřípově. V přírodním areálu Břízky u této vesničky na západ od Konice vyrazí na dobrodružný výlet do lesa s vojáky a fandy armády.

„Čeká je ostrá akce, lanové překážky, budování vojenského tábora a další zajímavé aktivity. Zúčastnit se mohou i dívky," ujistil Petr Kučera, předseda sdružení Association Military Fan, které podnik se začátkem v 10 hodin dopoledne pořádá společně s obcí.

„Počet účastníků není omezen, vstupné je dobrovolné. Děti potřebují oblečení a boty do přírody, pláštěnku v batůžku, láhev s pitím a pokud mají, tak airsoftovou kuličkovku s ochrannými brýlemi," podotýkají organizátoři a slibují, že po „hladovce" se na každého dostane pořádná porce vojenského guláše. Akci může pokazit jen počasí, v případě deště se totiž výlet odkládá. (das)

Na Vinohrádku se utkají hasiči

Březsko – Sbor dobrovolných hasičů v Březsku, který před rokem oslavil 120. let od svého založení, pořádá v sobotu okrskovou soutěž. Chcete-li se podívat, jak se hasiči umí ohánět s hadicemi, přijďte se k místní části zvané na Vinohrádku. „Začínáme v jednu hodinu odpoledne," doplňují pořadatelé. (das)

Na pódiu se předvedou zpívající rodiny

Prostějov – Rádi si doma zpíváte a myslíte si, že vám to jde? Pochlubte se před publikem v přednáškovém sále Národního domu, kde se v sobotu koná osmý ročník soutěže Zpívající rodina. Zaměřená je na populární písničky.

„Zúčastnit se mohou děti od tří do patnácti let se svými rodiči, případně prarodiči. Na pódiu dostanou prostor pro dvě písně," vzkazuje pořadatel Bohumil Moudrý s tím, že doprovod ke zpěvu si musí účastníci zajistit nebo přinést sami.

„K dispozici bude přehrávač CD i MD a klávesy značky Yamaha," doplnil Moudrý. Začátek akce je v 8 hodin a vstupné na ni je dobrovolné. (das)

Na náměstí se představí neziskovky

Prostějov – Tři hodiny, od 9 do 12 hodin, budou v sobotu seznamovat kolemjdoucí se svou činností humanitární, ekologické i další neziskové organizace v Prostějově. Své stanoviště bude mít na náměstí před radnicí Ekocentrum Iris, Člověk v tísni, Tyflocentrum, ADRA, sdružení pro postižené Lipka či Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. PRKNO, Prostějovská koalice neziskových organizací, pozvala také Zámeckou kapelu z Nezamyslic, žongléry a připravuje i soutěžní program o ceny a informační panely. (das)

Cyklisté projedou morkovické lesy

Nezamyslice – Na cyklovýlet po okolí Morkovic se můžete v sobotu vydat z Nezamyslic. „Projedeme si zdejší lesy, délka trati je asi padesát kilometrů," zve pořadatel a průvodce trasou Petr Záhora. Sraz je před osmou ráno u hostince na koupališti v Nezamyslicích, návrat se předpokládá mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne. (das)

DĚTSKÝ DEN NA JÍZDÁRNĚ CAVALO V PROSTĚJOVĚ

Akce se koná v sobotu od 15 hodin. Soutěže pro děti, jízda na koni, hraje DJ Petřík, od 19 hodin disco.

MÁJOVÁ DISKOTÉKA V MYSLEJOVICÍCH

Akce se koná v sobotu 19. května od 20 hodin v kulturním domě. Hraje DJ Malík.

Neděle 20. května

Kolona veteránů projede Prostějov křížem krážem

Prostějov – Pokud se v neděli ráno vydáte do města, uvidíte před radnicí veterány vyrovnané v řadě. Přehlídka historických vozidel se do centra Prostějova vrátí díky dalšímu, letos sedmnáctému ročníku setkání sběratelů veteránů. Ti se hodinu před polednem seřadí do kolony a projedou ulicemi města…VÍCE

Cílem nedělního korza jsou dva domy

Prostějov – Okrašlovací spolek, Divadelní spolek Historia a Klouboukový klub zvou v neděli na další promenádu. Květnové korzo nabídne malou procházku po kuželně, ale hlavně přednášku o historických domech na náměstí T. G. Masaryka číslo 9 a 10. Sraz zájemců je ve čtyři hodiny odpoledne u radnice. (das)

Místo uralských kozáků zazpívá sboru z Bruntálu

Prostějov – Koncert Chóru uralských kozáků, který se měl konat v neděli 20. května v kostele Husova sboru Církve československé husitské, nebude.

„Pořádající agentura Richarda Šuly vystoupení zrušila z důvodů pro nás nepochopitelných, lidem se omlouváme a děkujeme za pochopení," vzkazuje Ivana Krejčí z Husova sboru, který v sobotu nabízí náhradu v podobě koncertu smíšeného pěveckého sboru z Bruntálu.

„Hudební pořad Cesta do duše bude doplněn videoprojekcí a začíná v šest hodin večer," doplnila Ivana Krejčí. Náhradní produkci zajistila Česká křesťanská akademie pobočka v Prostějově. (das)

Kam za sportem?

FOTBAL
DIVIZE E
26. kolo: 1. FK Prostějov – FC TVD Slavičín (SO, 16.30)
KRAJSKÝ PŘEBOR
26. kolo: Sokol Určice – Sokol Troubky (NE, 16.30)
I. A TŘÍDA, SKUPINA A
22. kolo: Sokol Konice B – Sokol Leština (SO, 16.30)
I. A TŘÍDA, SKUPINA B
22. kolo: Klenovice – Čechovice (SO, 16.30), Plumlov – Náměšť
na Hané (SO, 16.30), Jesenec – Opatovice (NE, 10.00)
I. B TŘÍDA, SKUPINA A
22. kolo: Kostelec na Hané – Pivín (SO, 16.30), Mostkovice
- Všechovice (NE, 16.30), Vrchoslavice – Haná Prostějov (NE,
16.30), Lipová – Radslavice (NE, 16.30)
II. TŘÍDA
22. kolo: Určice B - Otaslavice (SO, 16.30), Vrahovice – Olšany
u Prostějova (SO, 16.30), Hvozd - Protivanov (SO, 16.30),
Držovice - Dobromilice (SO, 16.30), Brodek u Prostějova - Zdětín
(NE, 16.30), Kralice na Hané B – Čechovice B (NE, 16.30),
Otinoves - Přemyslovice (NE, 16.30)
III. TŘÍDA
22. kolo: Haná Prostějov B - Bedihošť (SO, 10.00), Kostelec na
Hané B – Nezamyslice B (NE, 16.30), Smržice – Zdětín B (NE,
16.30), Němčice nad Hanou - Výšovice (NE, 16.30), Kladky – 1.
SK Prostějov (NE, 16.30), Horní Štěpánov - Vícov (NE, 16.30),
Tištín – Pavlovice u Kojetína (NE, 16.30)
IV. TŘÍDA, SK. A
14. kolo: Přemyslovice B - Ptení (SO, 16.30), Čechy pod Kosířem
– Mostkovice B (SO, 16.30), Drahany – Brodek u Konice (NE,
16.30), Plumlov – Jesenec B (NE, 16.30)
IV. TŘÍDA, SK. B
14. kolo: Brodek u Prostějova B - Tvorovice (SO, 16.30), Biskupice
– Doloplazy (NE, 16.30), Vrahovice B - Želeč (NE, 16.30), Hrubčice
– Otaslavice B (NE, 16.30), Pivín B – Ivaň (NE, 16.30, hřiště Ivaň)

HÁZENÁ
2. LIGA MUŽŮ, SK. JIŽNÍ MORAVA
22. kolo: Sokol I Prostějov – Sokol Kostelec na Hané (SO, 15.00)

Autor: Redakce

18.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 17 000 Kč

Kvalifikovaní stavební dělníci hlavní stavební výroby Stavěč pecí - (1805004). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Stavěč pecí - (1805004), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte několikaletou praxi v dělnické profesi - výhodou, nikoliv podmínkou, - jste manuálně zručný, - máte dobrou pracovní morálku, - jste zodpovědný a pečlivý, - zvládnete fyzicky náročnější práci, , Budete se věnovat:, - vyzdívání pecí a následné montáži plechů a izolací, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit? , - nabízíme práci na HPP, - čeká Vás pracovní doba Po – Pá ( 6:00 – 14:30 - s možností posunutí směny ), , Pracoviště: Prostějovsko, Mzda: od 17.000 Kč, Nástup: dle dohody, Směnnost: jednosměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Výroba - Výroba Montážní dělník 20 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů Operátoři výroby – automotive (1601001). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Operátor výroby – s příspěvkem na UBYTOVÁNÍ (1601001), Jste vhodným uchazečem, pokud:, - jste manuálně zručný, - jste spolehlivý, , Budete se věnovat:, - odebírání a kontrole výrobků, montáži šroubků, lepení ochranných folií apod., , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit? , - nabízíme dlouhodobou práci na HPP, - nabízíme příspěvek na stravování (stravenky), - nabízíme příspěvek na ubytování – 3150,- Kč/měs., , Pracoviště: Prostějov, Mzda: od 20.000,- Kč + stravenky, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz (Po-Pá), , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 14 900 Kč

Číšníci a servírky ČÍSNÍCI/SERVÍRKY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Osobní kontakt po tel. domluvě Syrovátka Antonín, tel.: 723 768 890 nebo 724 547 669. Pension Mánes Čechy pod Kosířem hledá číšníka/servírku možno i bez vyučení či praxe - zaučíme. Požadujeme spolehlivost. PD: Po-Ne stř. kr a dl. týdne, 12-ti hod. směny 10:00-22:00 hod. Místo výkonu práce: Pension Mánes, náměstí Svobody č.p. 295, Čechy pod Kosířem. Pracoviště: Antonín syrovátka - pension mánes, náměstí Svobody, č.p. 295, 798 58 Čechy pod Kosířem. Informace: Antonín Syrovátka, +420 723 768 890,724 547 669.

Výroba - Výroba Strojírenští technici 84 Kč

Obsluha strojů na bělení, barvení, čištění a další úpravu tkanin Operátor/ka barevny (1704004). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 84 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Operátor/ka barevny (1704004), Chcete se podílet na výrobě podšívkoviny a airbagoviny? Nevadí Vám práce v třísměnném provozu? Neváhejte a ozvěte se nám na tel. 773 447 447. Případně pošlete životopis na e-mail: prace@gasl.cz., Nabízíme mzdu od 84 Kč/hod + zákonné příplatky, výkonnostní odměny., , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté 1. SK Prostějov. Ilustrační foto

Prostějov zahájil sezonu smolně. S Vlašimí přišel o výhru až v nastavení

Videosouhrn 20. července 2018

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

Děti v Konici prožily odpoledne plné her. I s mývalem

/FOTOGALERIE/ Úkoly, hry, ale také menší zvěřinec. To vše objevili v pátek odpoledne lidé v konickém parku. Konalo se zde totiž odpoledne se Srdíčkem, teda akce pořádaná zdejším mateřským centrem.

Kam o víkendu? Na Josefkol, Keltskou noc či němčické hody

Přinášíme vám pravidelnou porci tipů, jak příjemně a zajímavě strávit víkend.

Kostelec bude mít svůj sběrný dvůr, otevřít má už koncem srpna

Obyvatelé Kostelce už by neměli mít problém s tím, kam odvézt odpad všeho druhu. Stavba nového sběrného dvora v Kostelci na Hané, která začínala koncem května, již finišuje.

Druhá liga začíná. Prostějov na Vlašim vletí i s Koudelkou

Po necelých dvou letech mohou prostějovští fanoušci opět vyrazit na druhou nejvyšší fotbalovou soutěž. 1. SK Prostějov v prvním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hostí Vlašim a trenér Hanáků Oldřich Machala bude moci nasadit i hlavní jarní oporu Jana Koudelku, jenž se zranil v generálce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT