VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Tam, kde se něco děje. VYBERTE SI

Prostějovsko - Je tu další květnový víkend a s ním celá řada akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. Dole v článku vás čeká navíc oblíbené Kam za sportem.

18.5.2012
SDÍLEJ:

Smržické vandrFoto: DENÍK

Pátek 18. května

Paraglidisté budou ve vzduchu myslet na pohár krále Ječmínka

Prostějov – Odvážní vzduchoplavci budou od pátku až do neděle soupeřit na letišti ve Stichovicích v motorovém paraglidingu. Piloti na krosnách či tříkolkách budou bojovat ve druhém kole ligy O pohár krále Ječmínka.

„Piloti na padákových kluzácích se utkají v technických a navigačních disciplínách. Létat se bude hlavně ráno po šesté hodině a vpodvečer mezi pátou a osmou hodinou, za pěkného počasí celý den," láká návštěvníky Stanislav Lukeš z pořádajícího Paramotor klubu Prostějov. Přístup na letiště je pro veřejnost umožněn hlavní branou vedle areálu Forte ve Stichovicích. (ham)

V zámku pověsili snímky psích spřežení

Konice – V pátek v 18 hodin má vernisáž výstava Psí spřežení – Samojedi v akci v zámecké galerii v Konici. Fotografie Radka a Jiřího Lexmanových budou k vidění do pondělí 18. června. Výstavu na zámku lze navštívit ve všedních dnech mezi 10 a 16 hodinou. (das)

S Exaudi zazpívá v kostele spřátelený sbor z Erfurtu

Prostějov – Skladby Josepha Haydna, Georga Philippa Telemana a Felixe Mendelsohna-Bartholdyho jsou na programu společného vystoupení sborů Andreasschottenchor Erfurt a Exaudi Prostějov. Tělesa se sejdou v pátek v 19 hodin pod klenbami kostela Povýšení svatého Kříže a doprovodí je zvuk varhan a hudebníci z komorního souboru…VÍCE

DISCO CLUB SIMETRIX zve na OakCoke víkend

Uskuteční se v pátek a v sobotu. Otevřeno od 21 hodin, dámy vstup zdarma.

MUSIC CLUB APOLLO 13 láká na hip hop a rock and roll

V pátek se těště od 20 hodin na Hip hop & jazz celebration. Vystoupí hip hop duo Douny&Fudja a jazzmani Easy Jammin. V sobotu  se od 20 hodin koná rock and rollová párty, na které zahrají prostějovské kapely 3P & Classic Rock and Roll.

Sobota 19. května

Smržické vandr tentokrát zamíří na sever. Přidáte se?

Smržice – Pět pěších tratí, čtyři cyklotrasy pro horská a čtyři pro silniční kola. To je nabídka sobotního Smržickyho vandru, který letos vstoupí do osmého ročníku. Pořádající Klub českých turistů Smržice nasměroval letos všechny cesty na sever, do oblasti Velkého Kosíře, Slatinic a Náměště na Hané…VÍCE

Na zámek zabloudí hrabě Monte Christo

Plumlov – Novinou na plumlovském zámku jsou denní divadelní prohlídky s šermířskou skupinou Exilus. Svou roli v nich hrají odvážní muži, krásné ženy a literární či filmové postavy. Andělská markýza Angelika, intrikující kardinál nebo hrabě Monte Christo. A právě tento románový hrdina Alexandra Dumase bude komnatami zámku „provádět" tento víkend. „Představení Hrabě Monte Christo se konají v sobotu i v neděli od deseti do sedmnácti hodin a jsou vhodná pro celou rodinu," ujišťuje kastelán Pavel Zástěra s tím, že děti do pěti let mají vstup zdarma (das)

Děti vyrazí s vojáky do ostré akce

Skřípov – Den plný zážitků budou mít v sobotu děti ve Skřípově. V přírodním areálu Břízky u této vesničky na západ od Konice vyrazí na dobrodružný výlet do lesa s vojáky a fandy armády.

„Čeká je ostrá akce, lanové překážky, budování vojenského tábora a další zajímavé aktivity. Zúčastnit se mohou i dívky," ujistil Petr Kučera, předseda sdružení Association Military Fan, které podnik se začátkem v 10 hodin dopoledne pořádá společně s obcí.

„Počet účastníků není omezen, vstupné je dobrovolné. Děti potřebují oblečení a boty do přírody, pláštěnku v batůžku, láhev s pitím a pokud mají, tak airsoftovou kuličkovku s ochrannými brýlemi," podotýkají organizátoři a slibují, že po „hladovce" se na každého dostane pořádná porce vojenského guláše. Akci může pokazit jen počasí, v případě deště se totiž výlet odkládá. (das)

Na Vinohrádku se utkají hasiči

Březsko – Sbor dobrovolných hasičů v Březsku, který před rokem oslavil 120. let od svého založení, pořádá v sobotu okrskovou soutěž. Chcete-li se podívat, jak se hasiči umí ohánět s hadicemi, přijďte se k místní části zvané na Vinohrádku. „Začínáme v jednu hodinu odpoledne," doplňují pořadatelé. (das)

Na pódiu se předvedou zpívající rodiny

Prostějov – Rádi si doma zpíváte a myslíte si, že vám to jde? Pochlubte se před publikem v přednáškovém sále Národního domu, kde se v sobotu koná osmý ročník soutěže Zpívající rodina. Zaměřená je na populární písničky.

„Zúčastnit se mohou děti od tří do patnácti let se svými rodiči, případně prarodiči. Na pódiu dostanou prostor pro dvě písně," vzkazuje pořadatel Bohumil Moudrý s tím, že doprovod ke zpěvu si musí účastníci zajistit nebo přinést sami.

„K dispozici bude přehrávač CD i MD a klávesy značky Yamaha," doplnil Moudrý. Začátek akce je v 8 hodin a vstupné na ni je dobrovolné. (das)

Na náměstí se představí neziskovky

Prostějov – Tři hodiny, od 9 do 12 hodin, budou v sobotu seznamovat kolemjdoucí se svou činností humanitární, ekologické i další neziskové organizace v Prostějově. Své stanoviště bude mít na náměstí před radnicí Ekocentrum Iris, Člověk v tísni, Tyflocentrum, ADRA, sdružení pro postižené Lipka či Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. PRKNO, Prostějovská koalice neziskových organizací, pozvala také Zámeckou kapelu z Nezamyslic, žongléry a připravuje i soutěžní program o ceny a informační panely. (das)

Cyklisté projedou morkovické lesy

Nezamyslice – Na cyklovýlet po okolí Morkovic se můžete v sobotu vydat z Nezamyslic. „Projedeme si zdejší lesy, délka trati je asi padesát kilometrů," zve pořadatel a průvodce trasou Petr Záhora. Sraz je před osmou ráno u hostince na koupališti v Nezamyslicích, návrat se předpokládá mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne. (das)

DĚTSKÝ DEN NA JÍZDÁRNĚ CAVALO V PROSTĚJOVĚ

Akce se koná v sobotu od 15 hodin. Soutěže pro děti, jízda na koni, hraje DJ Petřík, od 19 hodin disco.

MÁJOVÁ DISKOTÉKA V MYSLEJOVICÍCH

Akce se koná v sobotu 19. května od 20 hodin v kulturním domě. Hraje DJ Malík.

Neděle 20. května

Kolona veteránů projede Prostějov křížem krážem

Prostějov – Pokud se v neděli ráno vydáte do města, uvidíte před radnicí veterány vyrovnané v řadě. Přehlídka historických vozidel se do centra Prostějova vrátí díky dalšímu, letos sedmnáctému ročníku setkání sběratelů veteránů. Ti se hodinu před polednem seřadí do kolony a projedou ulicemi města…VÍCE

Cílem nedělního korza jsou dva domy

Prostějov – Okrašlovací spolek, Divadelní spolek Historia a Klouboukový klub zvou v neděli na další promenádu. Květnové korzo nabídne malou procházku po kuželně, ale hlavně přednášku o historických domech na náměstí T. G. Masaryka číslo 9 a 10. Sraz zájemců je ve čtyři hodiny odpoledne u radnice. (das)

Místo uralských kozáků zazpívá sboru z Bruntálu

Prostějov – Koncert Chóru uralských kozáků, který se měl konat v neděli 20. května v kostele Husova sboru Církve československé husitské, nebude.

„Pořádající agentura Richarda Šuly vystoupení zrušila z důvodů pro nás nepochopitelných, lidem se omlouváme a děkujeme za pochopení," vzkazuje Ivana Krejčí z Husova sboru, který v sobotu nabízí náhradu v podobě koncertu smíšeného pěveckého sboru z Bruntálu.

„Hudební pořad Cesta do duše bude doplněn videoprojekcí a začíná v šest hodin večer," doplnila Ivana Krejčí. Náhradní produkci zajistila Česká křesťanská akademie pobočka v Prostějově. (das)

Kam za sportem?

FOTBAL
DIVIZE E
26. kolo: 1. FK Prostějov – FC TVD Slavičín (SO, 16.30)
KRAJSKÝ PŘEBOR
26. kolo: Sokol Určice – Sokol Troubky (NE, 16.30)
I. A TŘÍDA, SKUPINA A
22. kolo: Sokol Konice B – Sokol Leština (SO, 16.30)
I. A TŘÍDA, SKUPINA B
22. kolo: Klenovice – Čechovice (SO, 16.30), Plumlov – Náměšť
na Hané (SO, 16.30), Jesenec – Opatovice (NE, 10.00)
I. B TŘÍDA, SKUPINA A
22. kolo: Kostelec na Hané – Pivín (SO, 16.30), Mostkovice
- Všechovice (NE, 16.30), Vrchoslavice – Haná Prostějov (NE,
16.30), Lipová – Radslavice (NE, 16.30)
II. TŘÍDA
22. kolo: Určice B - Otaslavice (SO, 16.30), Vrahovice – Olšany
u Prostějova (SO, 16.30), Hvozd - Protivanov (SO, 16.30),
Držovice - Dobromilice (SO, 16.30), Brodek u Prostějova - Zdětín
(NE, 16.30), Kralice na Hané B – Čechovice B (NE, 16.30),
Otinoves - Přemyslovice (NE, 16.30)
III. TŘÍDA
22. kolo: Haná Prostějov B - Bedihošť (SO, 10.00), Kostelec na
Hané B – Nezamyslice B (NE, 16.30), Smržice – Zdětín B (NE,
16.30), Němčice nad Hanou - Výšovice (NE, 16.30), Kladky – 1.
SK Prostějov (NE, 16.30), Horní Štěpánov - Vícov (NE, 16.30),
Tištín – Pavlovice u Kojetína (NE, 16.30)
IV. TŘÍDA, SK. A
14. kolo: Přemyslovice B - Ptení (SO, 16.30), Čechy pod Kosířem
– Mostkovice B (SO, 16.30), Drahany – Brodek u Konice (NE,
16.30), Plumlov – Jesenec B (NE, 16.30)
IV. TŘÍDA, SK. B
14. kolo: Brodek u Prostějova B - Tvorovice (SO, 16.30), Biskupice
– Doloplazy (NE, 16.30), Vrahovice B - Želeč (NE, 16.30), Hrubčice
– Otaslavice B (NE, 16.30), Pivín B – Ivaň (NE, 16.30, hřiště Ivaň)

HÁZENÁ
2. LIGA MUŽŮ, SK. JIŽNÍ MORAVA
22. kolo: Sokol I Prostějov – Sokol Kostelec na Hané (SO, 15.00)

Autor: Redakce

18.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 25 000 Kč

Svářeči SVÁŘEČI CO2. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Osobní kontakt po tel. domluvě pan Kocourek tel.: 582 302 634 nebo e-mail m.kocourek@beximpalleten.cz. Požadavky: platný svářečský průkaz, praxi na obdobné pozici (1 rok) výhodou. Absolventy zaučíme, výuční list v oboru zámečník výhodou. , Náplň práce: ruční sváření CO2, základní údržba svařovacího zařízení., Dvousměnný provoz PD: Po-Pá: 6:00-14:00 hod. a 14:00-22:00 hod.. Pracoviště: Bexim paletten s.r.o..., Smržická, č.p. 871, 798 41 Kostelec na Hané. Informace: Michal Kocourek, +420 582 302 634.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 17 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě ŘIDIČI VZV. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Nástup ihned. Osobní kontakt po tel. domluvě paní Močáryová tel.: 737 016 025 nebo e-mail mocaryova@e-pragma.cz. , Požadujeme: platný VZV průkaz, ŘP sk. B, zodpovědnost, pracovitost, schopnost pracovat na 12. hod. směnách - krátký a dlouhý týden. Jedná se o automobilový průmysl - výroba pružin a stabilizátorů. Moderní a čistá výrobní hala. , Nabízíme: práce na DPČ, mzda 110 Kč na hodinu + zákonné příplatky, bydlení, 2500 Kč příspěvek na zajištěné bydlení nebo cestovné, odměny za přesčasy. Pracoviště: Dolní 100, Prostějov. Pracoviště: Pragma personální agentura s.r.o. - dolní 100, Dolní, č.p. 3137, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kateřina Močáryová, +420 737 016 025.

Výroba - Obsluha strojů na výrobu kožené galanterie 79 Kč

Obsluha strojů na výrobu kožené galanterie Brašnář/ka – šicí dílna | Prostějov (1801002). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 79 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Brašnář/ka – šicí dílna (1801002), Jste vhodným uchazečem, pokud:, - jste spolehlivý, pracovitý, - jste manuálně zručný , - umíte šít na šicím stroji - výhodou, případně zaučíme, Budete se věnovat:, - šití na průmyslových rovných šicích strojích, Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme dlouhodobou práci na HPP, - přispíváme na stravování , - měsíční prémie za splnění norem, - 13. plat, Pracoviště: Prostějov, Mzda: od 78 Kč/hod + výkonnostní složka mzdy, Nástup: dle dohody, Směnnost: dvousměnný provoz, Pracovní doba: 6-14 hod, 14-22 hod , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 19 000 Kč

Všeobecné sestry bez specializace VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned. I ABSOLVENTI. Osobní kontakt pouze po tel. domluvě paní MUDr. Dostálová tel.: 582 340 942. PD: zkrácený úvazek 7 hod. denně. PD: Po, Út, Čt, Pá 6:45 - 13:30 hod., St odpolední 11:30 -18:30 hod. - dle domluvy., Požadavky: SOŠ zdravotnická, komunikativnost, spolehlivost, vstřícné jednání s lidmi. Pracoviště: Lužická 4, Prostějov. Pracoviště: Mudr. kateřina dostálová a spol., Lužická, č.p. 2659, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kateřina Dostálová, +420 582 340 942.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vrtulník letecké záchranky Olomouckého kraje. Ilustrační foto

Řidička při odbočování srazila cyklistu. letěl pro něj vrtulník

Uzavření Brněnské ulice se prodloužilo až ke hřbitovu
8

Uzavírka, dějství druhé: Brněnská ulice je obsypaná stavaři

Dopadení nizozemských agresorů a přes dvě promile po dvou pivech: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 24. dubna 2018.

Okouzlené děti: Jan Přeučil je zvedl ze sedadel pohádkou

/FOTOGALERIE/ Výskot dětí se v úterý nesl prostějovským kinem. Důvodem ovšem tentokrát nebyl film. Na jevišti se totiž objevil Jan Přeučil s manželkou Evou a také jejich loutky. Pro děti si během moravského turné připravili hned několik pohádek: třeba Čerta a Káču a Šípkovou Růženku.

Hanácký divadelní máj klepe na dveře. Co nabídne?

Už jen doslova hodiny dělí příznivce amatérského divadla od začátku největšího kulturního svátku v Němčicích nad Hanou, „Hanácký divadelní máj“. Dvaatřicátý ročník postupové přehlídky ochotnických divadel a divadel pro děti a mládež, bude slavnostně zahájen v sobotu 28. dubna.

Mazda srazila na přechodu ženu, ta skončila v nemocnici

Srážku auta s chodkyní řeší po neděli policisté v Prostějově. Zjišťují příčiny nehody, která se odehrála před devatenáctou hodinou v ulici Sladkovského.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT