VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Tam, kde se něco děje. VYBERTE SI

Prostějovsko - Je tu další květnový víkend a s ním celá řada akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. Dole v článku vás čeká navíc oblíbené Kam za sportem.

18.5.2012
SDÍLEJ:

Smržické vandrFoto: DENÍK

Pátek 18. května

Paraglidisté budou ve vzduchu myslet na pohár krále Ječmínka

Prostějov – Odvážní vzduchoplavci budou od pátku až do neděle soupeřit na letišti ve Stichovicích v motorovém paraglidingu. Piloti na krosnách či tříkolkách budou bojovat ve druhém kole ligy O pohár krále Ječmínka.

„Piloti na padákových kluzácích se utkají v technických a navigačních disciplínách. Létat se bude hlavně ráno po šesté hodině a vpodvečer mezi pátou a osmou hodinou, za pěkného počasí celý den," láká návštěvníky Stanislav Lukeš z pořádajícího Paramotor klubu Prostějov. Přístup na letiště je pro veřejnost umožněn hlavní branou vedle areálu Forte ve Stichovicích. (ham)

V zámku pověsili snímky psích spřežení

Konice – V pátek v 18 hodin má vernisáž výstava Psí spřežení – Samojedi v akci v zámecké galerii v Konici. Fotografie Radka a Jiřího Lexmanových budou k vidění do pondělí 18. června. Výstavu na zámku lze navštívit ve všedních dnech mezi 10 a 16 hodinou. (das)

S Exaudi zazpívá v kostele spřátelený sbor z Erfurtu

Prostějov – Skladby Josepha Haydna, Georga Philippa Telemana a Felixe Mendelsohna-Bartholdyho jsou na programu společného vystoupení sborů Andreasschottenchor Erfurt a Exaudi Prostějov. Tělesa se sejdou v pátek v 19 hodin pod klenbami kostela Povýšení svatého Kříže a doprovodí je zvuk varhan a hudebníci z komorního souboru…VÍCE

DISCO CLUB SIMETRIX zve na OakCoke víkend

Uskuteční se v pátek a v sobotu. Otevřeno od 21 hodin, dámy vstup zdarma.

MUSIC CLUB APOLLO 13 láká na hip hop a rock and roll

V pátek se těště od 20 hodin na Hip hop & jazz celebration. Vystoupí hip hop duo Douny&Fudja a jazzmani Easy Jammin. V sobotu  se od 20 hodin koná rock and rollová párty, na které zahrají prostějovské kapely 3P & Classic Rock and Roll.

Sobota 19. května

Smržické vandr tentokrát zamíří na sever. Přidáte se?

Smržice – Pět pěších tratí, čtyři cyklotrasy pro horská a čtyři pro silniční kola. To je nabídka sobotního Smržickyho vandru, který letos vstoupí do osmého ročníku. Pořádající Klub českých turistů Smržice nasměroval letos všechny cesty na sever, do oblasti Velkého Kosíře, Slatinic a Náměště na Hané…VÍCE

Na zámek zabloudí hrabě Monte Christo

Plumlov – Novinou na plumlovském zámku jsou denní divadelní prohlídky s šermířskou skupinou Exilus. Svou roli v nich hrají odvážní muži, krásné ženy a literární či filmové postavy. Andělská markýza Angelika, intrikující kardinál nebo hrabě Monte Christo. A právě tento románový hrdina Alexandra Dumase bude komnatami zámku „provádět" tento víkend. „Představení Hrabě Monte Christo se konají v sobotu i v neděli od deseti do sedmnácti hodin a jsou vhodná pro celou rodinu," ujišťuje kastelán Pavel Zástěra s tím, že děti do pěti let mají vstup zdarma (das)

Děti vyrazí s vojáky do ostré akce

Skřípov – Den plný zážitků budou mít v sobotu děti ve Skřípově. V přírodním areálu Břízky u této vesničky na západ od Konice vyrazí na dobrodružný výlet do lesa s vojáky a fandy armády.

„Čeká je ostrá akce, lanové překážky, budování vojenského tábora a další zajímavé aktivity. Zúčastnit se mohou i dívky," ujistil Petr Kučera, předseda sdružení Association Military Fan, které podnik se začátkem v 10 hodin dopoledne pořádá společně s obcí.

„Počet účastníků není omezen, vstupné je dobrovolné. Děti potřebují oblečení a boty do přírody, pláštěnku v batůžku, láhev s pitím a pokud mají, tak airsoftovou kuličkovku s ochrannými brýlemi," podotýkají organizátoři a slibují, že po „hladovce" se na každého dostane pořádná porce vojenského guláše. Akci může pokazit jen počasí, v případě deště se totiž výlet odkládá. (das)

Na Vinohrádku se utkají hasiči

Březsko – Sbor dobrovolných hasičů v Březsku, který před rokem oslavil 120. let od svého založení, pořádá v sobotu okrskovou soutěž. Chcete-li se podívat, jak se hasiči umí ohánět s hadicemi, přijďte se k místní části zvané na Vinohrádku. „Začínáme v jednu hodinu odpoledne," doplňují pořadatelé. (das)

Na pódiu se předvedou zpívající rodiny

Prostějov – Rádi si doma zpíváte a myslíte si, že vám to jde? Pochlubte se před publikem v přednáškovém sále Národního domu, kde se v sobotu koná osmý ročník soutěže Zpívající rodina. Zaměřená je na populární písničky.

„Zúčastnit se mohou děti od tří do patnácti let se svými rodiči, případně prarodiči. Na pódiu dostanou prostor pro dvě písně," vzkazuje pořadatel Bohumil Moudrý s tím, že doprovod ke zpěvu si musí účastníci zajistit nebo přinést sami.

„K dispozici bude přehrávač CD i MD a klávesy značky Yamaha," doplnil Moudrý. Začátek akce je v 8 hodin a vstupné na ni je dobrovolné. (das)

Na náměstí se představí neziskovky

Prostějov – Tři hodiny, od 9 do 12 hodin, budou v sobotu seznamovat kolemjdoucí se svou činností humanitární, ekologické i další neziskové organizace v Prostějově. Své stanoviště bude mít na náměstí před radnicí Ekocentrum Iris, Člověk v tísni, Tyflocentrum, ADRA, sdružení pro postižené Lipka či Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. PRKNO, Prostějovská koalice neziskových organizací, pozvala také Zámeckou kapelu z Nezamyslic, žongléry a připravuje i soutěžní program o ceny a informační panely. (das)

Cyklisté projedou morkovické lesy

Nezamyslice – Na cyklovýlet po okolí Morkovic se můžete v sobotu vydat z Nezamyslic. „Projedeme si zdejší lesy, délka trati je asi padesát kilometrů," zve pořadatel a průvodce trasou Petr Záhora. Sraz je před osmou ráno u hostince na koupališti v Nezamyslicích, návrat se předpokládá mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne. (das)

DĚTSKÝ DEN NA JÍZDÁRNĚ CAVALO V PROSTĚJOVĚ

Akce se koná v sobotu od 15 hodin. Soutěže pro děti, jízda na koni, hraje DJ Petřík, od 19 hodin disco.

MÁJOVÁ DISKOTÉKA V MYSLEJOVICÍCH

Akce se koná v sobotu 19. května od 20 hodin v kulturním domě. Hraje DJ Malík.

Neděle 20. května

Kolona veteránů projede Prostějov křížem krážem

Prostějov – Pokud se v neděli ráno vydáte do města, uvidíte před radnicí veterány vyrovnané v řadě. Přehlídka historických vozidel se do centra Prostějova vrátí díky dalšímu, letos sedmnáctému ročníku setkání sběratelů veteránů. Ti se hodinu před polednem seřadí do kolony a projedou ulicemi města…VÍCE

Cílem nedělního korza jsou dva domy

Prostějov – Okrašlovací spolek, Divadelní spolek Historia a Klouboukový klub zvou v neděli na další promenádu. Květnové korzo nabídne malou procházku po kuželně, ale hlavně přednášku o historických domech na náměstí T. G. Masaryka číslo 9 a 10. Sraz zájemců je ve čtyři hodiny odpoledne u radnice. (das)

Místo uralských kozáků zazpívá sboru z Bruntálu

Prostějov – Koncert Chóru uralských kozáků, který se měl konat v neděli 20. května v kostele Husova sboru Církve československé husitské, nebude.

„Pořádající agentura Richarda Šuly vystoupení zrušila z důvodů pro nás nepochopitelných, lidem se omlouváme a děkujeme za pochopení," vzkazuje Ivana Krejčí z Husova sboru, který v sobotu nabízí náhradu v podobě koncertu smíšeného pěveckého sboru z Bruntálu.

„Hudební pořad Cesta do duše bude doplněn videoprojekcí a začíná v šest hodin večer," doplnila Ivana Krejčí. Náhradní produkci zajistila Česká křesťanská akademie pobočka v Prostějově. (das)

Kam za sportem?

FOTBAL
DIVIZE E
26. kolo: 1. FK Prostějov – FC TVD Slavičín (SO, 16.30)
KRAJSKÝ PŘEBOR
26. kolo: Sokol Určice – Sokol Troubky (NE, 16.30)
I. A TŘÍDA, SKUPINA A
22. kolo: Sokol Konice B – Sokol Leština (SO, 16.30)
I. A TŘÍDA, SKUPINA B
22. kolo: Klenovice – Čechovice (SO, 16.30), Plumlov – Náměšť
na Hané (SO, 16.30), Jesenec – Opatovice (NE, 10.00)
I. B TŘÍDA, SKUPINA A
22. kolo: Kostelec na Hané – Pivín (SO, 16.30), Mostkovice
- Všechovice (NE, 16.30), Vrchoslavice – Haná Prostějov (NE,
16.30), Lipová – Radslavice (NE, 16.30)
II. TŘÍDA
22. kolo: Určice B - Otaslavice (SO, 16.30), Vrahovice – Olšany
u Prostějova (SO, 16.30), Hvozd - Protivanov (SO, 16.30),
Držovice - Dobromilice (SO, 16.30), Brodek u Prostějova - Zdětín
(NE, 16.30), Kralice na Hané B – Čechovice B (NE, 16.30),
Otinoves - Přemyslovice (NE, 16.30)
III. TŘÍDA
22. kolo: Haná Prostějov B - Bedihošť (SO, 10.00), Kostelec na
Hané B – Nezamyslice B (NE, 16.30), Smržice – Zdětín B (NE,
16.30), Němčice nad Hanou - Výšovice (NE, 16.30), Kladky – 1.
SK Prostějov (NE, 16.30), Horní Štěpánov - Vícov (NE, 16.30),
Tištín – Pavlovice u Kojetína (NE, 16.30)
IV. TŘÍDA, SK. A
14. kolo: Přemyslovice B - Ptení (SO, 16.30), Čechy pod Kosířem
– Mostkovice B (SO, 16.30), Drahany – Brodek u Konice (NE,
16.30), Plumlov – Jesenec B (NE, 16.30)
IV. TŘÍDA, SK. B
14. kolo: Brodek u Prostějova B - Tvorovice (SO, 16.30), Biskupice
– Doloplazy (NE, 16.30), Vrahovice B - Želeč (NE, 16.30), Hrubčice
– Otaslavice B (NE, 16.30), Pivín B – Ivaň (NE, 16.30, hřiště Ivaň)

HÁZENÁ
2. LIGA MUŽŮ, SK. JIŽNÍ MORAVA
22. kolo: Sokol I Prostějov – Sokol Kostelec na Hané (SO, 15.00)

Autor: Redakce

18.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 27 000 Kč Brusiči nástrojů a kovů *BRUSIČI ODLITKŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: CZ-ISCO 72241. Nástup ihned. První kontakt e-mail s životopisem nebo osobně p. Přibyl tel.: 773 757 730 (volat Po-Pá 6-14 hod.), email: vedouci.vyroby@slevarna-anah.cz. Požadavky: dobrý zdravotní stav, manuální zručnost a fyzické předpoklady. Možnost zapracování. PD: Po-Pá 6-14, 14-22, 22-6 hod. Doba určitá 1 rok s možností prodloužení. Nabízíme: zázemí stabilní české firmy,úkolová mzda s bonusy,příspěvek na závodní stravování (obědy, večeře za 23,-Kč). Místo výkonu práce: Vrahovická č.p. 3150/43, Prostějov.. Pracoviště: Slévárna anah prostějov, s.r.o., Vrahovická, č.p. 4569, 796 01 Prostějov 1. Informace: Roman Přibyl, +420 773 757 730. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 10 800 Kč Pracovníci ostrahy, strážní PRACOVNÍCI OSTRAHY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 10800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. VYHRAZENO PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM. Osobní kontakt po tel. domluvě paní Chytilová tel.: 724 235 476 (v době 8:00-15:00 hod.) nebo e-mail office@hb-group.cz., Hledáme pracovníky s čistým trestním rejstříkem na pozici strážný. Pracovní náplň se odvíjí od požadavku zákazníka. Zajistíme osvědčení o získání kvalifikace. Do pracovní náplně je zahrnuta práce s počítačem. Za svědomitost, spolehlivost a nízkou nemocnost ODMĚNY. Nabízíme: stravenky, příplatky za noční směny, odměny.. Pracoviště: Eagle eyes a.s. - mostkovice, 798 02 Mostkovice. Informace: Renata Chytilová, +420 724 235 476. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 115 Kč Pomocní dělníci ve výrobě MANIPULAČNÍ DĚLNÍCI VE STROJÍRENSKÉ VÝROBĚ - PROSTĚJOV. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 115 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: MANIPULAČNÍ DĚLNÍCI VE STROJÍRENSKÉ VÝROBĚ | PROSTĚJOV - NOVĚ NAVÝŠENÁ MZDA, Přijmeme strojírenské/manipulační pracovníky na 12-ti hodinové směny v Prostějově., Náplní práce je obsluha strojů - manipulace polotovarů během výroby., Vzdělání ideálně SŠ/SOU, příp. ZŠ a praxe ve výrobě., Před nástupem zajišťujeme prohlídky pracoviště, stejně tak lékařskou prohlídku a pracovní oděv., NOVĚ MZDA OD 115 Kč/hod !!! + stravenky a příspěvek na ubytování. , Dlouhodobé zaměstnání s jistotou pravidelné mzdy. Možný přestup do kmene firmy., V případě dotazů nebo zájmu o nabízenou pracovní pozici nás kontaktujte: GASL CZ s.r.o., Nerudova 31, Prostějov, T: 773 447 447, E: prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447. Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 16 000 Kč Strojírenští kovodělníci *STROJÍRENŠTÍ DĚLNÍCI - SVÁŘEČI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: CZ-ISCO 72224. Osobní kontakt po e-mailové domluvě na adrese halouzkova@annahutte.cz. Požadavky: min. základní vzdělání, vyučení ve strojírenském oboru výhodou. , Popis: svářeč sítí je zařazen jako obsluha výrobní linky na svařování sítí. Je plně zodpovědný za obsluhu výrobní linky, za maximální využití možností linky, udržování řádného technického stavu a dodržování výkonových norem., PD: Po-Pá 6:00-14:00 hod., 14:00-22:00 hod., 22:00-6:00 hod. Doba určitá na 2 roky s možností prodloužení. Nabízíme: závodní stravování. Místo výkonu práce: Dolní 3137/100, Prostějov. Pracoviště: Železárny-annahütte, spol. s r.o., Dolní, č.p. 3137, 796 01 Prostějov 1. Informace: Andrea Halouzková, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Divadlo Point. Ilustrační foto

Divadlo Point je stále bez zázemí. Pomůže nová rada?

Ilustrační foto.

Proč je negativní myšlení důležité

Olomoucko se o výhru nad posledním strachovalo až do konce

Zbytečné drama. Basketbalisté Olomoucka měli utkání proti poslednímu Hradci Králové zpočátku pod kontrolou, ale v poslední čtvrtině se Královští Sokoli dotáhli na rozdíl dvou bodů a Hanáci se v závěru pořádně zapotili.

Kariérní postup nebo snadné parkování u práce? Pro zaměstnance stejně důležité

Každého třetího obyvatele Olomouckého kraje by o 3000 Kč vyšší výplata dostatečně namotivovala ke zvážení změny zaměstnání. Pokud by někdo přidal ještě další dva tisíce, už by to bylo zajímavé pro 62 % pracujících. Při výběru práce je stále nejdůležitější plat. Podle čeho dalšího se zaměstnanci rozhodují?

Nejlepší guláš letos uvařila místostarostka

FOTOGALERIE / Je libo guláš vepřový, hovězí nebo skopový? V Krchlebech se jich v sobotu 17. listopadu podávalo hned devět. Navařili je účastníci Malé krchlebské soutěže o nejlepší guláš a ochutnávali návštěvníci místního restauračního zařízení.

Cenný bod. Jestřábi skvělou třetí třetinou dotáhli náskok Kladna

FOTOGALERIE / Prostějovští hokejisté vybojovali v domácím utkání proti Kladnu jeden bod. Jestřábi po dvou třetinách prohrávali 0:2, ale v poslední desetiminutovce se jim povedlo srovnat. V prodloužení se už ale znovu radovali Rytíři, kteří pro sebe urvali druhý bonusový bod.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT