Mariášníci sednou v Pavlovicích ke stolům

Pavlovice u Kojetína – Pokud si v sobotu zajdete do pohostinství v Pavlopvicích u Kojetína, můžete sledovat v akci mistry mariáše. Turnaje v této karetní hře se můžete dokonce zúčastnit, pokus stihnete registraci od 9 do 10 hodin. Hraje se o body, ne o peníze. „Počítáme zatím asi s dvaceti účastníky, převážně přespolními,“ říká Josef Tomek, který s partáky jezdí na soutěže například do Chropyně, Němčic, Lobodic či Bystřice pod Hostýnem.⋌ (das)

Vyberte si. Pátek a sobota nabízí sedm plesů. Včetně dvou mysliveckých

Prostějovsko – Společenský ples pořádají v sobotu 14. ledna už podeváté volejbalisté z Vrbátek. Do přehledů se sice omylem dostalo jiné datum, ale to opravdu neplatí. „Začínáme v dubanské sokolovně přesně v osm hodin večer. Na plese nám bude hrát kapela Funny Melody Radka Svačiny,“ slíbil prezident klubu Josef Slamenec…DALŠÍ PLESY

Pet lahve se v rukou ekologů promění v krmítka

Prostějov – Chcete si vyrobit praktické krmítko z plastové lahve? Pomohou vám v prostějovském Ekocentru Iris. Stačí, když si s sebou vezmete pár pet lahví nebo kelímků od jogurtů. „Kdo chce, může si přinést také kokosový ořech, protože krmítka budeme dělat i z přírodních materiálů. Další základní materiál bude k dispozici,“ zve na dvouhodinovou tvůrčí dílnu, která se v sídle ochránců přírody na Husově náměstí koná v pátek od čtyř hodin odpoledne, Eliška Valentová z Ekocentra. Její účastníci se také dozví, na jaké pochutiny ptáky v zimě nalákají. (das)

V Botaniku zahraje trojice Gaspačo

Prostějov – Setkání s poměrně neokoukanou kapelou Gazpačo nabízí v pátek klub Botanico café v Prostějově. Je z Brna a tvoří ji kytarista, basák a bubeník. Provozují hudbu s prvky blues a funku, charakterizují se však jako volněžánrová trojice. „Koncert začíná v 19 hodin,“ vzkázal Bronislav Rataj z klubu. (das)

NEDĚLNÍ PROMENÁDA V PROSTĚJOVĚ

Tradiční korzo se koná v neděli 15. ledna od 14 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Návštěvníci setkání se dozví zajímavosti z historie dalšího významného prostějovského domu.

DISCO CLUB SIMETRIX, KOMENSKÉHO 16, PROSTĚJOV

pořádá v pátek 13. a v sobotu 14. ledna RedBull víkend. Začátek ve 21 hodin, dámy vstup zdarma.

Kam o víkendu?

Kam za sportem?