PÁTEK

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

KDY: pátek 28. února do 9 hodin

KDE: škola Vřesovice

PROČ PŘIJÍT: Kreativní dílnička, výstava „Mám šikovné příbuzné“, angličtina hrou atd. Možnost dotazů na cokoli, co rodiče o škole zajímá. Možnost návštěvy 9 - 11 hodin a 13 -15 hodin.

ZA KOLIK: Vstup zdarma.

HRÁTKY S PAPÍREM V EKOCENTRU IRIS

KDY: pátek 28. února od 16 hodin

KDE: Kovárna Ekocentra Iris, Husovo náměstí, Prostějov

PROČ PŘIJÍT: Hrátky s papírem v Ekocentru Iris – Tvoříte rádi z papíru? Pak zavítejte v pátek 28. února od 16 hodin do kovárny Ekocentra Iris. Tentokrát se budou z papíru vyrábět papíroví maňásci, vyzkoušíte si vyrobit z novinového papíru malé ošatky a z barevných papírů nejrůznější drobnosti, co potěší. Vhodné pro děti i rodiče.

ZA KOLIK: Vstupné za osobu je 30 korun.

ZEMĚ PŮLNOČNÍHO SLUNCE – cestopisná přednáška

KDY: pátek 28. února od 17 hodin

KDE: Městská knihovna v Kostelci na Hané

PROČ PŘIJÍT: Jste dobrodruzi tělem i duší? Pak nepromeškejte přednášku Zdeňka Vacka o tom, jak se autostopem dají poznat nejodlehlejší oblasti Norska, Švédska či Finska. Nechte se unášet na vlně vyprávění a okuste mrazivou tajgu.

ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné.

HANÁCKÝ BÁL SPOJENÝ S OSLAVAMI 75. VÝROČÍ MÁNESA

KDY: pátek 28. února od 18 hodin

KDE: Národní dům, Prostějov

PROČ PŘIJÍT: Příznivci hanáckého folkloru se mohou v pátek 28. února od 18 hodin těšit na oslavu 75. výročí vzniku Národopisného souboru MÁNES spojenou s tradičním Hanáckým bálem v Národním domě v Prostějově. Oslavy startují na prknech, která znamenají svět v 18 hodin v Městském divadle v Prostějově za symbolickou cenu. Poté se veselí přesune na tradiční Hanácký bál v prostorách Národního domu.

ZA KOLIK: Vstupné pouze na divadelní představení - 75 korun. Vstupné na bál včetně divadla - 400 korun. Vstupenky na bál jsou slosovatelné. Vstupenky je možné rezervovat na tel.: 733 130 546 nebo na emailu: manes@manes-prostejov.cz.

SOBOTA

1. ROČNÍK DŘEVNOVSKÉHO MASOPUSTU

KDY: sobota 29. února od 8 hodin

KDE: před OÚ Dřevnovice

PROČ PŘIJÍT: Masopustní průvod projde obcí a skončí v restauraci U Mlýna mezi 16 a 17 hodinou. Po skončení průvodu posezení s kapelou Markovanka. Tlačenka, jitrničky, škvarky a klobásy.

ZA KOLIK: Vstup zdarma.

MASOPUST A PRŮVOD MAŠKAR

KDY: sobota 29. února od 10 hodin

KDE: Zlatá farma, Vrbátky - Štětovice

PROČ PŘIJÍT: Promeškali jste hlavní oslavy masopustu minulý víkend? Nezoufejte. Na Zlaté farmě ve Vrbátkách masopust a průvod maškar teprve propukne. Potkáte například tradiční masky medvědaa jeho medvědáře. Tradice tak znovu ožije. Přijďte si užít sobotní dopoledne spolu s dětmi.

HRAVÉ ODPOLEDNE S LOUTKAMI V DĚTKOVICÍCH

KDY: sobota 29. února od 15 hodin

KDE: společenský sál Dětkovice

PROČ PŘIJÍT: masky, vedení divadla Pronitka, zábava pro děti, každá maska dostane malý dárek, občerstvení zajištěno

ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné.

DĚTSKÉ ŠIBŘINKY V KLENOVICÍCH

KDY: sobota 29. února od 14 hodin

KDE: Kulturní dům Klenovice na Hané

PROČ PŘIJÍT: Bohatý dětský program se skupinou Klaun Family, tombola, občerstvení. Po skončení šibřinek zábava pro dospělé.

ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné.

ROCKOVÝ BÁL V ŽÁROVICÍCH

KDY: sobota 29. února v 19 hodin

KDE: kulturní dům Žárovice

PROČ PŘIJÍT: Výjimečné datum, které se opakuje jen jednou za čtyři roky. Pokud milujete rock i plesy, pak zavítejte do Žárovic na tuto jednečnou akci. Na bále vystoupí skvělé kapely - Kapriola, Nightwish revival, Metallica revival a Quercus. Svoz i rozvoz zajištěn.

ZA KOLIK:  Vstupné 150 korun v předprodeji, na místě pak 190 korun. Předprodej v Restauraci Pácl v Plumlově.

HASIČSKÝ PLES V KOBEŘICÍCH

KDY: sobota 29. února od 20 hodin

KDE: sál Kobeřice

PROČ PŘIJÍT: k tanci i poslechu zahraje skupina Předina. Občerstvení zajištěno.

ZA KOLIK: Vstupné 80 korun.

MORČATA NA ÚTĚKU

KDY: sobota 29. února od 21 hodin

KDE: Club Záhoří v Prostějově

PROČ PŘIJÍT: V prostějovském klubu vystoupí na konci února brněnská metalová hudební skupina Morčata na útěku. Jejich hudební tvorba je založena na vtipném parodování nejen českých, ale i zahraničních písní. ZA KOLIK: Vstupné v předprodeji 350 korun, na místě 600 korun.

NEDĚLE

POHÁDKOVÝ LABYRINT

KDY: neděle 1. března od 15 hodin

KDE: sokolovna Vrchoslavice

PROČ PŘIJÍT: Knihovna Vrchoslavice a SVČ Orion Němčice nad Hanou pořádají už šestý ročník soutěže pro hravé čtyřčlenné týmy, tentokrát na téma pohádky. Je-li Vám 6-99 let a jste hraví, přijďte se pobavit a zavzpomínat do vrchoslavické sokolovny. Občerstvení zajištěno.

ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné.

MAŠKARNÍ BÁL PRO DĚTI A RODIČE

KDY: neděle 1. března od 15 hodin

KDE: sokolovna v Kostelci na Hané

PROČ PŘIJÍT: Nevíte, jak s dětmi strávit neděli 1. března? Rozhodně nezůstávejte sedět doma a vyrazte spolu s nimi od 15 hodin do sokolovny v Kostelci na Hané. Přijďte si společně vychutnat jeden z posledních letošních maškarních bálů před Velikonocemi. Na děti čekají nejrůznější zábavné soutěže, tančení, rej masek, ale také bohatá tombola a občerstvení. Zábavný program zajišťuje spolek ZUM.

ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné.

KOMEDIE – NÁŠ OTEC JOSÉ

KDY: neděle 1. března v 17 hodin

KDE: Kulturní dům, Smržice

PROČ PŘIJÍT: Chodíte rádi do divadla, ale dáváte přednost spíše amatérským ochotnickým souborům? Pak zavítejte v neděli 1. března do Smržic na komedii Divadelního spolku Bukovany Náš otec José z pera Martina Sládka a v režii Jana Machalky.

ZA KOLIK: Vstupné za 150 korun, snížené pak za 90 korun.

DĚTSKÝ KARNEVAL V URČICÍCH

KDY: neděle 1. března v 15 hodin

KDE: sokolovna v Určicích

PROČ PŘIJÍT: Připravte pro své děti pestrou neděli a vyrazte spolu s nimi na dětský karneval do Určic. Přijďte si užít den plný her, soutěží a masek. Tombola a občerstvení zajištěno. Na akci vystoupí hudební skupina Melody.