Ve Vrahovicích slavnostně otevřou arboretum

Vrahovice – Arboretum u říčky Romže, které vybudovali během několika let svépomocí nadšenci ze Spolku za staré Vrahovice, se dočká v sobotu slavnostního otevření.

„Součástí akce bude i prezentace jednotlivých stromů a hudební vystoupení kapely Jižní ryba," nastínil Martin Hájek ze spolku.

Slavnostní otevření arboreta na Vrahovické ulici, které skýtá opravdové unikáty z celého světa, je naplánováno na čtrnáctou hodinu.

Šarm a elegance. Plumlovský zámek bude patřit ženám

Plumlov – Načerpat novou energii a inspiraci a prožít den plný módy budou moct ženy, které zavítají v sobotu na plumlovský zámek.

V jeho prostorách se bude už počtvrté konat akce s názvem Žena a Charme na zámku aneb Bella v každému věku.

Program nabitý módními přehlídkami startuje v šestnáct hodin…VÍCE

Hry bez hranic prověří dovednosti obcí

Plumlov – Na sportovně-zábavné odpoledne, ve kterém bude sedm obcí zápolit v netradičních disciplínách, mohou lidé vyrazit do kempu Žralok u Podhradského rybníku. Hry bez nic, na kterých poměří síly Krumsín, Mostkovice, Ohrozim, Plumlov, Prostějovičky, Stínava a Vícov, startují o půl druhé odpoledne.

„Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, občerstvení a diskotéka pro všechny generace," lákají organizátoři. 

Malí i velcí vyrazí na Labyrint Run

Skřípov – První ročník běžeckých závodů spojených s dětským dnem vypukne v sobotu ve Skřípově. Labyrint Run, který společně zorganizovali sportovní nadšenci z Konice a Prostějova, spojuje běhání, cvičení, piknik a kempování.

„Jedná se o akci pro rodiny s dětmi. Lidé si mohou zaběhat v panenské přírodě v areálu vojenské posádky Skřípov nebo si zacvičit na čerstvém vzduchu s kvalifikovanou fitness trenérkou. Celý den si mohou zpestřit piknikem v trávě a opékáním špekáčků. A kdo bude mít chuť, může celý den zakončit nocováním ve vlastním stanu," láká za organizátory Adéla Čeřovská.

Pro děti budou připraveny soutěže, hry a skákací hrad, nebudou chybět hodiny kruhového tréninku a ukázka hasičské techniky. Registrace závodníků proběhne ve čtrnáct hodin, o půl hodiny začnou dětské běhy, kdy malí závodníci vyrazí na trať dlouhou padesát, tři sta a pět set metrů. V patnáct hodin vyrazí na dvoukilometrovou trať rodiny s dětmi a v šestnáct hodin odstartují závody na trase dlouhé pět a deset kilometrů. 

Automobiloví stařečci vyrazí po regionu

Němčice nad Hanou – Nablýskaným veteránům budou v sobotu patřit silnice na jihu regionu. Hanácký auto moto veterán klub Prostějov bude pořádat tradiční Veterán rallye Mikroregionem Němčicko.

„Start i cíl je na Palackého náměstí v Němčicích nad Hanou. Od osmi hodin ráno je naplánovaná přejímka a registrace vozidel, nebude chybět ani divácká soutěž elegance," lákají organizátoři.

V deset se vydají historická vozidla na jízdu regionem, při které projedou Vrchoslavicemi, Vítčicemi, Srbcemi, Pavlovicemi, Unčicemi, Mořicemi, Nezamyslicemi, Tištínem, Koválovicemi, Těšicemi, Dřevnovicemi, Víceměřicemi, Doloplazy, Dobromilicemi, Pivínem, Tvorovicemi a Hruškou. Do Němčic nad Hanou přijedou zpět ve dvanáct hodin, o hodinu později je pak připraveno zábavné odpoledne. 

Lidé se setkají s nočními motýly a oslaví Den životního prostředí

Prostějov – Dvě akce si na začátek víkendu připravili prostějovští ochránci přírody. Lidé s nimi mohou nejprve vyrazit na večerní pozorování nočních motýlů, které se koná v pátek od osmi hodin večer.

„Lidé budou pozorovat noční hmyz na Hloučele pod vedením entomologa Vojtěcha Jiříčka," lákají ochránci z Ekocentra Iris s tím, že sraz je v osm hodin večer u Abrahámka a v případě deště se akce ruší.

V sobotu dopoledne pak mohou lidé na Pernštýnském náměstí oslavit Den životního prostředí.

„Představí se řada organizací, které se zabývají přírodou či ochranou přírody. Kromě ochránců přírody nebudou chybět včelaři, zahrádkáři, myslivci, lidé ze záchranné stanice či Bonsai klubu," nastínili členové Ekocentra Iris, kteří si pro děti i dospělé připravili aktivity zaměřené na ochranu životního prostředí.

Den životního prostředí začíná v devět hodin a potrvá do dvanácti hodin.